Zaloguj się do konta

Mocny kołowrotek na ciężkie rzeczne łowienie

utworzono: 2014/10/12 22:32
krzysiu wedkarz

Witam, potrzebuję porady w sprawie zakupu kołowrotka do feedera.
Poszukuję mocnego kołowrotka, który poradzi sobie w ciężkich, rzecznych warunkach. Chodzi o połów na sporym nurcie z użyciem ciężarków o dosyć sporej gramaturze. Kołowrotek może być z wolnym biegiem, aczkolwiek nie jest to niezbędne.
Myślałem nad Baitrunnerem od Shimano, ale spotkałem się ze złymi komentarzami na temat tych kołowrotków.

Cena, jaką mogę wydać to ok 300zł.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
[2014-10-12 22:32]

przemo1980

Jak duży to nurt ,jakie obciążenie wchodzi w grę ?
[2014-10-12 22:52]

krzysiu wedkarz

Nurt różny, od małego uciągu z wykorzystaniem ciężarka nawet 10g po duży uciąg, gdzie wchodzi w grę obciążenie ponad 100g a nawet do 150g.
[2014-10-13 13:44]

krzysiu wedkarz

Dodam, że w grę wchodzi również możliwość zakupu używanego młynka. Myślałem nad znalezieniem jakiegoś starego "czarnego" baitrunnera Gt. Co sądzicie o takiej opcji. Czy to prawda, że owe kołowrotki są nie do zajechania ?
[2014-10-13 22:52]

Co do używanych kołowrotków to nie jestem do nich pozytywnie nastawiony. Ponieważ nigdy nie wiesz jak ktoś przed tobą użytkował dany sprzęt. I w cale nie jest prawdą to że kołowrotek za np. 2000zł jest nie do zajechania. Ja jeśli kupuje używany sprzęt to tylko wędziska i akcesoria a nigdy młynki.

Jeśli chodzi o młynki do feederów za cenę 300zł to masz wiele fajnych opcji i nawet nie przekraczających twojej granicy cenowej.

Dragon manta w rozmiarze 40
Dragon maxima też w podobnym rozmiarze
Okuma trio baitfeeder 40
okuma travertine baitfeeder 45

W sumie to mógłbym wymieniać tak w nieskończoność ale jak dla mnie to są takie standardowe pewniaki na których się nie zawiedziesz. 

Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-10-14 09:23]

krzysiu wedkarz

Co do dragonów, wyrobiłem sobie nie zbyt ciekawe zdanie na ich temat. Z Okumami nie miałem za bardzo do czynienia. A co powiesz na baitrunnery od shimano ?
[2014-10-14 10:29]

Co do tego młynka to nie chce się wypowiadać ponieważ nawet ani razu nie miałem go w ręku.
[2014-10-14 13:21]

Teraz tak sobie pomyślałem że mój znajomy ma shimano aero feeder chyba w rozmiarze 4000. I raz będąc z nim na rybach łowił na nie przy mnie, i szczerze mówiąc zrobiły na mnie duże wrażenia. Ogólnie jestem fanem kręciołków z tego typu szpulą. Tak więc może jeśli zależy ci na droższym młynku to rozejrzyj się właśnie za nim.


Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-10-14 13:26]

krzysiu wedkarz

Z tym, że aero feeder to koszt około 700zł, a to jednak przekracza mój budżet.
[2014-10-14 19:48]

lragus

Witaj, ja używam okumy travertine baitfeder 45. Wędkuję w Wiśle i używam ciężarów do 150gram. Kręcioł super jak za takie pieniądze, precyzyjny hamulec, RÓWNIUTKO nawija żyłkę, nic nie piszczy nie skrzypi. To jest jego drugi sezon i nie miałem z nim problemów. Ostatnio na stawach hodowlanych miałem okazję ciągnąć karpia 7kg i nie było z tym najmniejszego kłopotu.
A wolny bieg na pewno Ci się przyda jeśli nie na stawach hodowlanych właśnie, to nad rzeką w czasie np. nocnych połowów:) Także polecam w 100% bo kręcił naprawdę godny uwagi. Pozdrawiam
[2014-10-15 14:34]

berthold

a dlaczego ryobi zauber 30-ka lub 40-ka .ja mam klona czyli team dragon iz 30-ka rewelacyjny kołowrotek ,mam go już około 5 lat i na spina czasem do federa i na razie płynnie i delikatnie pracuje a zauber jest tańszy od team dragon iz, to dlaczego nie
[2014-10-15 16:38]

krzysiu wedkarz

Nigdy nie miałem jakiejkolwiek styczności z młynkami produkcji Okumy, do dragona się zraziłem. Co powiedzie na temat oferty firmy spro? [2014-10-15 22:42]

Chodzi ci o konkretne modele czy tak ogólnie?

[2014-10-15 22:57]

Ponieważ jeśli ogólnie to miałem styczność z kilkoma kręciołkami tej firmy ale raczej żadnym gruntowym ponieważ były to spro red arc, pro passion, spro passion match i był jeszcze jeden młynek do spławika ale nie pamiętam jego nazwy czego nie żałuje ponieważ okazał się jakimś badziewiem ale to sama cena mówiła o jego jakości.

pozdrawiam Boczny Trok
[2014-10-15 23:01]

Aaaaa i tak na marginesie nie ma co się wzorcować że jakaś firma ma dobrą opinie to musi mieć dobry sprzęt. Ponieważ to wszystko nieprawda. Po pierwsze większość renomowanych firm wyniosła się na szczyt poprzez reklamę. A po drugie każda firma ma jakiś dobry produkt, według mnie jest tak że każdy producent wyprodukuje prędzej czy później coś dobrego wyróżniającego się wśród innych produktów. I właśnie na takie flagowe produkty warto zwrócić uwagę. Na ten przykład firma dragon wyprodukowała fajną wersje wędzisko dobrze znaną wędkażą a mianowicie ,,milenium'' wędziska z tej seri są super a szczególnie spinningi ale znowu cena jest podwyższona jak to u dragona bywa ale produkt na prawdę dobry i wyróżniający się sprzęt na rynku. Drugi przykład to zanęta lorpio magnetic fine, na prawde super sprawa i to za rewelacyjną cene ponieważ łowiąc na droższe wyczynowe mieszanki dobrze dobrane do łowiska nie miałem aż tylu brań jak na magnetica. Więc morał jest taki, nie ma co kierować się tym że z okumą nie miałem styczności, na dragonie się sparzyłem czy jaxon to badziew bo tak wszyscy piszą na forum. Musisz się pytać o sprawdzone modele i niesłuchań jakiś kretynów (którzy akurat w tej konwersacji nie wzięli udziału) tylko uwierzyć na słowo kilku wędkarzom, wybrać sobie np trzy najczęściej polecane i chwalone modele. Po czym następnie iść do sklepu, wziąć sobie w rękę wszystkie możliwości i wybrać ten który do ciebie przemawia i ci pasuje. Ja akurat proponuje ci skupić się na trzech opcjach:
Dragon manta w rozmiarze 40
Dragon maxima też w podobnym rozmiarze
okuma travertine baitfeeder 45
Na prawdę na tych młynkach się nie zawiedziesz, ja ostatnio polecałem właśnie komuś tą okume w rozmiarze 45 i potem bardo sobie ją chwalił i dziękował mi za wyśmienitą podpowiedzi i drobiu sprzętu na forum.

Pozdrawiam Boczny Trok
[2014-10-15 23:21]

krzysiu wedkarz

W porządku, doskonale wiem, że każda firma ma swoje lepsze i gorsze produkty. Jeśli już mówimy o zanętach Lorpio to muszę przyznać, że moją ulubioną i sprawdzającą się praktycznie w każdych warunkach jest MegaMix, najczęściej stosowałem mieszankę leszczową. Zanęty na prawdę dobrej jakości. Wracając do kołowrotków, pytałeś jakie z oferty spro. Chodziło mi ogólnie o ofertę młynków z wb tej firmy.
Jeśli chodzi o Dragona, styczność miałem i mam aktualnie z modelem Maxima 1025i. Kołowrotek zakupiłem podczas tych wakacji z takim samym oczekiwaniem, jakie mam wobec aktualnie szukanego przeze mnie kołowrotka. Początkowo dragon spisywał się naprawdę super, lecz do czasu. Po kilku wędkowaniach w dosyć lekkich warunkach(ciężarki nie przekraczały nawet 30g) kołowrotek zaczął coraz głośniej chodzić i jest tak do dzisiaj. Gdy kołowrotek został przetestowany w nieco trudniejszych warunkach jego praca stała się jeszcze głośniejsza, dodatkowo przestał działać zbyt lekko. Ściąganie koszyczka o gramaturze 60gr z odległości +/-50 metrów sprawia mi dosyć kłopot, gdyż muszę użyć na prawdę dużo siły na ściągnięcie zestawów.

Jeśli chodzi o okume, wiem, że wyda się to banalne, ale po prostu nie podoba mi się wygląd i budowa tych kołowrotków.
Cały czas mam dylemat względem kołowrotków shimano, zarówno z wolnym biegiem jak i bez. Opinie są podzielone, inni je zachwalają, drudzy zaś wręcz przeciwnie. Dokładnie chodzi mi o modele Baitrunner ST/A, a także Super Gtm-rc. Mam nadzieje, że dobrze napisałem :)
[2014-10-15 23:48]

berthold

W porządku, doskonale wiem, że każda firma ma swoje lepsze i gorsze produkty. Jeśli już mówimy o zanętach Lorpio to muszę przyznać, że moją ulubioną i sprawdzającą się praktycznie w każdych warunkach jest MegaMix, najczęściej stosowałem mieszankę leszczową. Zanęty na prawdę dobrej jakości. Wracając do kołowrotków, pytałeś jakie z oferty spro. Chodziło mi ogólnie o ofertę młynków z wb tej firmy.
Jeśli chodzi o Dragona, styczność miałem i mam aktualnie z modelem Maxima 1025i. Kołowrotek zakupiłem podczas tych wakacji z takim samym oczekiwaniem, jakie mam wobec aktualnie szukanego przeze mnie kołowrotka. Początkowo dragon spisywał się naprawdę super, lecz do czasu. Po kilku wędkowaniach w dosyć lekkich warunkach(ciężarki nie przekraczały nawet 30g) kołowrotek zaczął coraz głośniej chodzić i jest tak do dzisiaj. Gdy kołowrotek został przetestowany w nieco trudniejszych warunkach jego praca stała się jeszcze głośniejsza, dodatkowo przestał działać zbyt lekko. Ściąganie koszyczka o gramaturze 60gr z odległości +/-50 metrów sprawia mi dosyć kłopot, gdyż muszę użyć na prawdę dużo siły na ściągnięcie zestawów.

Jeśli chodzi o okume, wiem, że wyda się to banalne, ale po prostu nie podoba mi się wygląd i budowa tych kołowrotków.
Cały czas mam dylemat względem kołowrotków shimano, zarówno z wolnym biegiem jak i bez. Opinie są podzielone, inni je zachwalają, drudzy zaś wręcz przeciwnie. Dokładnie chodzi mi o modele Baitrunner ST/A, a także Super Gtm-rc. Mam nadzieje, że dobrze napisałem :)





no ja też mam 2 sztuki okuma travertine 55-ki i też potwierdzam że jak by za ciężko moim zdanie ze ściąganiem zestawu ale jak to dla ciebie ważne bo dla mnie najważniejsze to bierz w ciemno i napewno nie pożałujesz  TEAM DRAGON  z oznaczeniem IZ maszynka miodzio a ściągając zestaw dopiero na brzegu zauważysz że na końcu wisi jakiś leszcz 40 cm tak mocne i ciche przekładnie ma ..tylko że one są trochę drogie ponad 300 zł taniej wychodzi ryobi zauber a to jest oryginał , bo dragon,spro,penn to nadal to samo co zauber .tylko inaczej się nazywają
[2014-10-16 16:37]

krzysiu wedkarz

Wybór padł na Shimano Super GTM-RC. Czy ktoś może powiedzieć więcej na jego temat ?
[2014-10-22 19:08]