Mocny feeder na karpie

/ 3 odpowiedzi
Witam szukam feedera typowo na duże karpie łowiskiem będzie jezioro dość mocno zarośnięte trzcina itp. i pytanie czy jakiś feeder se poradzi z siłowym holem karpi ponad 10 kg może ktoś łowi w takich warunkach i ma sprawdzony model wędki. Obecnie łowiąc feederem do 45 g wyrzutu z żyłką 0.22 mm w sezonie 2019 miałem kilkanaście porwanych zestawów przez karpie chociaż tym zestawem udało się wyjąć kilka karpi największy 10.5 kg choć to był bardziej cyrk nisz normalny hol biegnięcie za rybą przez trzciny krzaki a ryba wyjęta kilka stanowisk dalej i zastanawiam się nad mocniejszym feederem na ten sezon do tego żyłka 0.32 mm-0.35 mm tylko nie wiem czy feeder zastąpi wędkę typowo karpiową .pozdrawiam
cyganmaro


Myślę, że moszesz zaryzykować zakup feedera o większym cw. (np. 140 g). Wydaje mi się, że istotne jest aby nie był to kij o akcji szczytowej ale jakiś parabolik, ktory bedzie skuteczniej amortyzował nagłe zrywy ryby. (2020/02/11 06:42)

JKarp


Dlaczego feeder? Karpiówka 3 lub 3,5 lbs, żyłka o,35 i strzałówka i zatrzymasz chyba każdego karpia. Nawet najmocniejszy feder nie pozwowli na zapanowanie nad sporym karpiem.
JKarp (2020/02/12 09:48)

marcin-sz


dobrze napisane po co feeder (2020/02/12 15:41)