Mocno zamulone glinianki

/ 6 odpowiedzi
Witam niedaleko mojego domu znajduje się staw ok.2,2ha.Jest to staw szczupakowo-linowy,jednak licznie występuje karaś,karp,amur,okoń oraz sum.Staw mocno zarościęty podwodnymi roślinami.Na jego dnie osadza sie około metrowa warstwa mułu.Każdego kogo zapytam o ten staw wspomina o ogromnych sumach dochodzących nawet do 60 kg.Dno forme miski a głębokośc dochodzi do 14 metrów.Chciałbym się was spytac na co mógłbym najskuteczniej łowic na tym zbiorniku?
darmuwka


Gdzie woglule gdzie jest ta glinianka w jakim mieście i najlepiej łowić na zywaca na  spławiki lub na martwą rybę

można tez z obrotówkami i wahadłówka spróbować

ja mam tez gliniane w miscie i tam tylko zywiec na sławik działa najlepie bo ile razy byłem wielu gości rzucało wahadłówki i gumy polowe traciło na zaczepach i nic nie łowiło a ja na żywca potrafił od razu po rzucie wyjąc szczupaka lub ładnego okonia ;D (2012/02/26 17:50)

koksik2703


na spławik ale musisz tak dobrać gruntomierz by sie nie przebił przez muł. Na kulki proteinowe ale bedziesz musiał używać kulek pływających i o mocnym zapachu bo muł je ze tak powiem maskuje. Na spinning, na gumy szczupaczek wezmie. co do kulek to nie jestem pewien bo ja nie mam zadnego pojecia o karpiarstwie, kilka rzeczy przeczytałem ale to tyle. Jeśli powiedziałem coś zle to niech mnie ktos poprawi nie chce wprowadzac nikogo w blad. (2012/02/26 17:54)

Sitownik


Kol. Koksik. Nigdy się nie spotkałem żeby na dzikim jeziorku ktoś łowił na kulki. Po pierwsze: To ludzie rozpieścili ryby, kiedyś brały na wszystko! Po drugie. Po co kulki? I po trzecie: Kolego, weź wędke leć nad tą glinianke i wypróbuj wszystkie przynęty jakie masz. Zauważ reakcje :) Myśle że spławik był by tu naprawde skuteczny ale moge się mylić :) (2012/02/26 18:01)

byye


to jest łowisko zagospodarowane przez okręg pzw tarnów (2012/02/27 14:15)

pawel30


to zalezy co chcesz lowic jezeli dno jest zumulone zaluz splawik na sumy tez dobry (2012/03/02 17:42)

koksik2703


Kol. Koksik. Nigdy się nie spotkałem żeby na dzikim jeziorku ktoś łowił na kulki. Po pierwsze: To ludzie rozpieścili ryby, kiedyś brały na wszystko! Po drugie. Po co kulki? I po trzecie: Kolego, weź wędke leć nad tą glinianke i wypróbuj wszystkie przynęty jakie masz. Zauważ reakcje :) Myśle że spławik był by tu naprawde skuteczny ale moge się mylić :)



Nawet na dzikim weźmie karp bardzo lubi zapachy owoców. :@ (2012/03/26 13:32)