Zaloguj się do konta

Mocna odległościówka

utworzono: 2014/02/27 19:57
SdanielS

Witam

Planuje kupić mocną odległościówke do 40g , jakiegoś flota. Potrzebuje jej na karpiki do 5kg. Macie jakies propozycje, z mikado znalazłem x-plode, warto?

Dużą oferte ma konger , moze jakies propozycje z tej firmy lub innej?

[2014-02-27 19:57]

lynx

Witam

Planuje kupić mocną odległościówke do 40g , jakiegoś flota. Potrzebuje jej na karpiki do 5kg. Macie jakies propozycje, z mikado znalazłem x-plode, warto?

Dużą oferte ma konger , moze jakies propozycje z tej firmy lub innej?

Poszukaj w katalogach tych firm.
[2014-02-27 20:47]

SdanielS

katalogi przejzalem... wiec prosze o propozycje.

[2014-02-27 20:50]

aldente

patrz tu! a tak naprawde znajdziesz cos w wyszukiwarce
http://forum.wedkuje.pl/f,poczatki-wedkarstwa-splawikowego-match-czy-float,590379,0.html
[2014-02-27 21:34]

destruktor

witam kolego Sdaniels ja posiadam od paru sezonów  odległościówke jaxon z seri inspiral miałem przyjemność holować na niej karpie do 3kg i bardzo fajnie sie łowi ma akcje typowo szczytową bo nielubie paraboli i powiem że karpie 5 kg też da rade bez problemu żyłki jakich używam przy tej odległościówke to 0.18mm dobrze i celnie się nią żuca zestawy mam nadzieje że choć troche pomogłem pozdrawiam wszystkich połamania
[2014-02-27 22:01]

saviano

Idź do dobrze zaopatrzonego sklepu, powiedz co chcesz (cw określiłeś, nie podałeś długości, gdzie będziesz łowił i ile możesz przeznaczyć forsy). Wybierz to, co będzie Tobie leżeć w ręce i pasować do gustu. Przyzwoite odległościówki są od około 150-160zł.
[2014-02-28 08:04]

SdanielS

Dokładnie chce kupić odległościówke którą moge szybko wycignąć rybe(np taki karpik 5kg) bez jego długiego męczenia. Spławiki jakich bede używał to do 14 g. Myslałem o wedce do 40gr ale moza taka do 30g poradzi sobie z karpikami. Budzet to ok 150 (sama wedka).

[2014-03-01 20:26]

jakubpor

Hehe Mogę Ci szczerze polecić co prawda ruską wędkę ale ile z nią  pięknych chwil spędziłem.

Cobra tele spin 4,50m 20-40g

spinning to to raczej nie jest
[2014-03-01 20:51]

jakubpor

A dostaniesz ją w granicach do 40zł

(ja ja kupiłem za 25zł ale w sezonie sprzedają ją po 30zł-40zł)
[2014-03-01 20:53]

pablo73pl

Witam.Nie chce zakładać kolejnego tematu związanego z zakupem odległościówki więc podepnę się pod ten temat.

Planuje zakup odległościówki i mój wybór padł na te modele.Czy ktoś ma lub wie cos na temat tych wędek.

Cormoran Distance Match 420/25g

Cormoran PM 39/20g

Mikado Essential Match 420/25g

Mikado Almaz Match 420/25g

Rybki jakie planuje łowić tą wędeczką to rybki do 1,5-2kg(karaś.lin,leszcz,płoć) ale jak to czasem bywa może się zdażyc coś większego i chciałby aby wędka miała zapas mocy.Dodam ze będę łowił na zbiornikach zaporowych i starorzeczach.

[2014-03-04 11:58]

Kolego co do tych wędek to miałem do czynienia z  tym Mikado Almaz Match 420/25g i ci tej wędki nie proponuje ponieważ jest to porażka. Dostałem ją w prezencie i stoi cały czas na stojaku, była na rybach może ze dwa razy i mi po prostu nie pasuje. Po prostu nie leży mi w ręku jak dla mnie jest jakaś nijaka, da rade na nią połowić ale to nie mój typ. Jak coś to moge ją sprzedać jakby był ktoś chętny.
[2014-03-04 12:36]

baits

mikado fajne kijki za super cene,podbijaja rynek teraz.. a konger jak najbardziej
http://allegro.pl/konger-impact-match-pro-carp-3-90m-40g-haczyki-i4005819163.html
mam feederka kongera,kupiłem go jako ciekawostke i sceptycznie do niego podchodziłem a okazał sie kijem który przezyl 80% mojego wislanego sprzetu:) i akcja jak i praca kija wcale nie odbiega od dragona za duza wyzsza cene, tylko trzeba w reke wziac bo to nie sa kije z gornej póły a asortyment maja duzy,ja bym wział kongera osobiscie do zabawy z karpiami matchówka,ewentualnie jak mowisz mikado które teraz bije na głowe jakoscia w stosunku do ceny [2014-03-05 01:15]

pablo73pl

Zapytam trochę inaczej.Jaką Wy posiadacie wędkę 3-składową do połowu wyżej wymienionej ryby?Albo jaką chcieli byście mieć. Górna granica 300zł dobrze by było jeśli oparlibyście swoją wypowiedź na konkretnych informacjach zdobytych w internecie lub na łowisku.  Będzie to moja pierwsza wędka 3-składowa do łowienia ryby spokojnego żeru, więc nie chciałbym się zrazić podczas poławiania.Dodam że obecnie posiadam teleskopy ale wydaje mi się że dojrzałem do zmian i chciałbym to zmienić. Z góry dziękuje za wszelkie informację dotyczące wyboru wędki.    [2014-03-05 11:26]

baits

ja posiadam- dragon silver edition 420 match team- mam ja pare lat i juz chyba nie ma opcji jej kupna ale  jezeli chodzi o odległosciówki dragon to 1 klasa jezeli chcesz połowic na spławik to w dragonie masz do koloru do wyboru i napewno w cenie 300 -400 zł sie nie zawiedziesz na zadnym kiju,łowienie kijem blankowym po przejsciu z teleskopa to tak jakbys sie przesiadł z malucha do mercedesa:) pamietaj kupuj tylko długosc 420,to bardzo wazne [2014-03-05 11:40]

pablo73pl

Właśnie.Ja mam trochę inne zdanie na temat wyboru wędki.Wiele firm wydało wiele dobrych modeli w odpowiednim sposobie wędkowania.Ale nie można się opierać na tym że jeżeli firma wypuściła na rynek np:mercedesa klasa C(i ludzie go sobie chwalą-to tylko przykład) to nie znaczy że wszystkie modele będą równie udane.Każda firma wypuszcza na rynek co jakiś czas wiele nowych modeli wędek ale nie wszystkie są one udane.I choć takie pytania były już zadawane wiele razy (JAKĄ WĘDKĘ WYBRAĆ?) to myślę ze będą one co jakiś czas powielane. Kolego BAITS znalazłem wędkę TEAM DRAGON Silver Edition Float 4,2m 10-35g czy to jest ta sama wędka.Wydaje mi się że nie ale pytam.    [2014-03-06 10:38]

baits

Właśnie.Ja mam trochę inne zdanie na temat wyboru wędki.Wiele firm wydało wiele dobrych modeli w odpowiednim sposobie wędkowania.Ale nie można się opierać na tym że jeżeli firma wypuściła na rynek np:mercedesa klasa C(i ludzie go sobie chwalą-to tylko przykład) to nie znaczy że wszystkie modele będą równie udane.Każda firma wypuszcza na rynek co jakiś czas wiele nowych modeli wędek ale nie wszystkie są one udane.I choć takie pytania były już zadawane wiele razy (JAKĄ WĘDKĘ WYBRAĆ?) to myślę ze będą one co jakiś czas powielane. Kolego BAITS znalazłem wędkę TEAM DRAGON Silver Edition Float 4,2m 10-35g czy to jest ta sama wędka.Wydaje mi się że nie ale pytam.   

nie to nie to samo,seria ta sama tylko Ty znalazłes float a ja mówiłem o match,ja tez szukałem i chyba juz sa niedostepne [2014-03-06 11:07]

pablo73pl

No właśnie! [2014-03-06 12:49]