Mocna żyłka na przypony

/ 8 odpowiedzi
Będę łowił na grunt, rzeka średni uciąg, interesuje mnie grubość 0,12-0,14.Jakiej firmy żyłki przyponowe się wam sprawdziły?

notaki


Jedna mała uwaga "na boku"...
Pajęcze przypony nie do konca sprawdzają się w wedkarstwie gruntowym ( szcególnie rzecznym ) a to za sprawą sztywnosci  i krzywej ugięcia wędzisk gruntowych.
Po prostu przypon o,12 strzeli zanim wedka zdazy zacząć tak  naprawdę pracować, więc łowisz praktycznie  wyłącznie na kołowrotku.
Oczywiscie - takie przypony stosuje się przy stosowaniu pickerów , ich krzywa ugięcia współpracuje z tak cienkimi przyponami, jednak zastosowanie ich w wędkarstwie rzecznym zwykle jest trudne i kłopotliwe ( uciąg wody zbyt wygina wędzisko ).

Osobiscie stosuję przypony od 0,16 wzwyż .
Wiem także, ze zwykły patyk lezacy na dnie o który zaczepi przypon nie spowoduje jego zerwania, zamiast wyciagnięcia.
Jak tu pisałem - stosuje strofta, ostatnio także damyl tectan superior, choć jest ciut sztywniejszy. (2014/10/05 13:57)

fishark


Do tej pory używałem żyłki Dragona HM 0.16/3,9kg, która bardzo dobrze się sprawdza na rzece że średnim uciągiem, natomiast na grubsze przypony jest zdecydowanie mniej brań. Pomyślałem sobie żeby zmienić na jeszcze cieńszy a mocniejszy przypon.
Znalazłem w necie żyłki 0.14 co mają podobną wytrzymałość a nawet wyższa. Dlatego bardzo proszę o nazwy sprawdzonych najlepszych żyłek na przypony, których rozmiar nie jest zawyżony, cena nie gra roli. (2014/10/05 14:35)

Jędrula


Do tej pory używałem żyłki Dragona HM 0.16/3,9kg, która bardzo dobrze się sprawdza na rzece że średnim uciągiem, natomiast na grubsze przypony jest zdecydowanie mniej brań. Pomyślałem sobie żeby zmienić na jeszcze cieńszy a mocniejszy przypon.
Znalazłem w necie żyłki 0.14 co mają podobną wytrzymałość a nawet wyższa. Dlatego bardzo proszę o nazwy sprawdzonych najlepszych żyłek na przypony, których rozmiar nie jest zawyżony, cena nie gra roli.




Według mnie tylko Ci się tak wydaje , wielu wędkarzy ma jakąś fobię na tym punkcie i obsesyjnie brnie w te pajęczyny całkowicie mijając się z prawdą , błędnie interpretując zachowanie ryb . Wracając do tematu , kup cieniutka plecionkę np 0,06 i będziesz miał swoja pajęczynkę .



(2014/10/05 14:58)

fishark


Panowie dzięki za rady, jednak ponawiam moją prośbę i proszę o sprawdzone najmocniejsze żyłki przyponowe 0,12-0,14 (2014/10/05 15:22)

fishark


Znalazłem taką żyłeczkę jak ktoś miał to proszę o komentarz jak się sprawdza

Super Elite T1 Tournament Trabucco

(2014/10/05 16:47)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

maciek223


Witam,ja na ten sezon zakupiłem żyłeczkę TORAY Ultimate i muszę przyznać że  to był strzał w 10.( wcześniej używałem Stroft i Owner) Choć dla nie których takie parametry( 0,16mm-2.21kg) są nie do przyjęcia,polecam ją z czystym sumieniem . (2014/10/05 18:28)

maciek223


Witam,ja na ten sezon zakupiłem żyłeczkę TORAY Ultimate i muszę przyznać że  to był strzał w 10.( wcześniej używałem Stroft i Owner) Choć dla nie których takie parametry( 0,16mm-2.21kg) są nie do przyjęcia,polecam ją z czystym sumieniem .

Dodam tylko że 0,16 Toray jest cieńsza jak 0,14 Stroft. (2014/10/05 18:32)

berthold


ja ze strofta zrezygnowałem już dawno ,i od dawna podejrzewałem że ta żyłka jest przereklamowana już lepiej wychodzi dragon maxima którą używam od dosyć dawna i nie zawodzi jak na razie (2014/10/05 18:52)