Młodzi wędkarze szkółka wędkarska

/ 40 odpowiedzi
Witam :/
Dzisiaj byłem świadkiem makabrycznej sceny naprawde nie polecam nikomu podobnych przeżyć. Wpadam ze spinnem na łowisko de facto ulubione i patrze sobie a tu jakieś łebki młucą spinami. Myśle sobie nie mają karty na bak bo ich wiek oceniam na jakieś 10 lat... dwóch łowiło reszta czyli 4 ( w sumie 6) kibicowała. Nagle jeden z łowiących złowił pistoleta może takiego z 35cm. Stoję obok i słucham tylko: "bierz go k***a, bierz go!" odwracam sie w ich strone a jeden z gnoi normalnie szczupaczka za ogon i z 5 razy z całej siły o glebę, uwierzcie mi krew normalnie bryzgała, aż pistolecik stracił oczka...serce mi pękło autentycznie! Rzuciłem kijek i podbijam do gnoja i mówie Ty głupi tępy gnoju och*****ś do reszty? Zabrałem tego biednego szczuapczka i wyrzuciłem do wody (w przyrodze nic sie nie zmarnuje...) dawać karty a jak nie to dzwonię po policję...minki im zrzedły, kazdy wskazywał na jdenego że to on go zatłukł...ja im na to -macie szczęście że jestem sam i ie mam prawa Was skontrolować w tej chwili spi******ć mi stąd zanim się rozmyślę, a wdomu przemyśl sobie jedenz  drugim jakimi baranami jesteście......naprawde niech sobie łowią bez karty, chocaiz przeczę tutaj zasadom. Ale naprawde niech się ucza, poznają tajniki, nabierają doświadczenia, naprawdę nie mam nic przeciwko sam chodziłem nad rzekę za gnoja i tez nie miałem karty i naprawdę wiem że większość z Nas tak miała...spławikóweczka, jakiś spining-jedna gumka plus blacha i każdy sie cieszył...ale k***a co taki gnój ma w głowie...? Przykre to i smutne... a potem sie dziwić że nie ma ryb...zresztą widziałem jak jakieś buraki się chwalili zabitymi szczupaczkami po 40 cm i darli się przez pół zalewu...jaka to kalcja nie bezie...jaka idealna pod vódeczkę...jutro dzwonię do straży rybackiej w Kielcach niech coś z tym zrobią... bo jedna kontrola na rok to troszkę za mało...
ichtiolog


Normalnie brak słów.. co to za g**** nad naszymi wodami... (2011/09/11 00:19)

jurek


Bardzo dobrze postąpiłeś Piotrze
(2011/09/11 00:21)

Marc92


ja pindole.. dzisiejsza młodzierz w bani ma nasrane ;x .. koszmar.. ja pewnie bym nie wytrzymał i każdego za fraki wytarmosił.. lekko rzecz ujmując (2011/09/11 00:38)

halwwa2804


trzeba bylo ich wszystkich zlac i do wody wrzucic (2011/09/11 00:45)

u?ytkownik61658


no to nie dziwię Ci się, ze tak postąpiłeś... gównozjady (2011/09/11 02:48)

darekgliwice


kiedyś przeżyłem podobną sytuację na dzikim stawie , tylko wtedy szczyl był ze swoim ojcem, a gdy zwróciłem mu uwagę to jego ojciec bardzo się rozjuszył mało do bójki nie doszło tłumaczył się tym że staw i tak zostanie zasypany, więc dzieciak miał niezły "przykład" (2011/09/11 08:00)

u?ytkownik57785


Postąpiłeś dobrze, bez wątpienia. I tu apel do wszystkich wędkarzy mających na sercu nasz rybostan, naszych wód- ZWRACAJCIE UWAGĘ NA TAKIE WYBRYKI MŁODZIEŻY Z WĘDKAMI I NIE TYLKO MŁODZIEŻY, ALE WSZYSTKICH, KTÓRZY ZABIJAJĄ WSZYSTKO CO PŁYWA W NASZYCH ŁOWISKACH. I niech nikt mi nie mówi, ze jak dzieciaki sobie łowią rybki, to jest to zjawisko nieszkodliwe, zwykła zabawa, i nauka wędkowania. Owszem, jak widać na przykładzie wyżej, jest to nauka, ale niekoniecznie etycznego wędkarstwa bez szkody dla NASZYCH ryb. Ja takich przykładów "wędkowania"-nauki mogę mnożyć, tak jak wielu z nas. Jest mnóstwo młodych PRZYSZŁYCH wędkarzy, którzy łowią ryby zgodnie z regulaminami i etyką i to bez kart wędkarskich, ale niestety większość traktuje KAŻDĄ rybę jako zdobycz z mięsa i traktuje jak powyżej. Tak być nie może, zadbajmy o to. A Wy Młodzieży Droga, wytłumaczcie swoim rówieśnikom, i wszystkim, którzy łowią mięso i "mięsko", jak należy wędkować Z GŁOWĄ. Wędkarz nie zabija płoteczek, szczupaczków, sandaczyków, leszczyków, dorszyków, okonków, sumków, pstrążyków, kleników, węgorzyków i innych maleństw z płetwami. KŁUSOWNIK zabija wszystko. (2011/09/11 08:28)

u?ytkownik37148


mają szczęście.... że to Ty. Ja bym normalnie s*****************a do wody wrzucił za szmaty. A później po PSR plus przytrzymanie wszystkich żeby nie zwiali.  Ale Ty dobrze postąpiłeś. Gratuluje nerwów....  (2011/09/11 10:18)

drogba


po prostu żal!!!czerwcowy0520 brawo za reakcję;) (2011/09/11 11:01)

Rybczan


Ok dzięki z reakcję w słusznej sprawie....wymiwr jest wymiarem i tyle . (2011/09/11 13:39)

igorski


Ja to zawsze jak idę na swoje łowisko i widzę gnojków z wędkami ,to moje pierwsze pytanie czy mają zezwolenia odpowiedź NIE to ja dowidzenia i krótka piłka (2011/09/11 14:15)

barjew22


Kolego zachowanie godne prawdziwego Wędkarza i miłośnika łowienia a te szczyle jak koledzy na pisali w r** i po kolei do wody policje wezwać i niech się g***e tłumaczą pozdro (2011/09/11 14:22)

u?ytkownik54189


Mam 16 lat. Bardzo zależy mi na tym, aby młodzi wędkarze byli traktowani z takim samym szacunkiem, jak i dorośli. Często siedząc nad wodą przychodzą do mnie starsi wędkarze z tekstem "spi******j gnojku, to moja miejscówka". Aż mnie korci wtedy, żeby takiemu typowi, z całej siły, dosłownie całej między nogi taki wykop zrobić, żeby piszczał jak panienka. Ale przy takich wybrykach, jakie czynią Ci młodzi 'wędkarze' sądzę że moje staranie są niepotrzebne. A wręcz przeciwnie, takich gnojków trzeba tępić, niech idą się wyżyć na boisku, a nie na rybach. 

Moje skromne zdanie.  (2011/09/11 15:42)

u?ytkownik8129


To wylęg młodych mięsiarzy a nie wędkarze Pewnie podpatrzył u ojca co on robi z rybami i tak samo postąpił (2011/09/11 15:53)

trygław


Czerwcowyy czy sierpniowy jak Cię tam zwą zachowanie godne podziwu...,szczególnie słownictwo. BRAWO!!!. (2011/09/11 15:57)

maciek2544


Brawo! Dobrze zrobiles. (2011/09/11 16:59)

maciek2544


Sam jestem młodym wędkarzem , ale na 10 wypraw zabieram moze 1 rybe i to zadko. Gdyby mlodzi wedkarze szanowali ryby mieli by co lowic w przyszlości (2011/09/11 17:05)

kargul


Postąpiłeś dobrze, bez wątpienia. I tu apel do wszystkich wędkarzy mających na sercu nasz rybostan, naszych wód-   ZWRACAJCIE UWAGĘ NA TAKIE WYBRYKI MŁODZIEŻY Z WĘDKAMI I NIE TYLKO MŁODZIEŻY, ALE WSZYSTKICH, KTÓRZY ZABIJAJĄ WSZYSTKO CO PŁYWA W NASZYCH ŁOWISKACH.   I niech nikt mi nie mówi, ze jak dzieciaki sobie łowią rybki, to jest to zjawisko nieszkodliwe, zwykła zabawa, i nauka wędkowania. Owszem, jak widać na przykładzie wyżej, jest to nauka, ale niekoniecznie etycznego wędkarstwa bez szkody dla NASZYCH ryb. Ja takich przykładów "wędkowania"-nauki mogę mnożyć, tak jak wielu z nas. Jest mnóstwo młodych PRZYSZŁYCH wędkarzy, którzy łowią ryby zgodnie z regulaminami i etyką i to bez kart wędkarskich, ale niestety większość traktuje KAŻDĄ rybę jako zdobycz z mięsa i traktuje jak powyżej. Tak być nie może, zadbajmy o to. A Wy Młodzieży Droga, wytłumaczcie swoim rówieśnikom, i wszystkim, którzy łowią mięso i "mięsko", jak należy wędkować Z GŁOWĄ. Wędkarz nie zabija płoteczek, szczupaczków, sandaczyków, leszczyków, dorszyków, okonków, sumków, pstrążyków, kleników, węgorzyków i innych maleństw z płetwami. KŁUSOWNIK zabija wszystko.


ostatnie zdanie mi się podoba pozdro.. (2011/09/11 17:16)

bobus86


Witam :/
Dzisiaj byłem świadkiem makabrycznej sceny naprawde nie polecam nikomu podobnych przeżyć. Wpadam ze spinnem na łowisko de facto ulubione i patrze sobie a tu jakieś łebki młucą spinami. Myśle sobie nie mają karty na bak bo ich wiek oceniam na jakieś 10 lat... dwóch łowiło reszta czyli 4 ( w sumie 6) kibicowała. Nagle jeden z łowiących złowił pistoleta może takiego z 35cm. Stoję obok i słucham tylko: "bierz go k***a, bierz go!" odwracam sie w ich strone a jeden z gnoi normalnie szczupaczka za ogon i z 5 razy z całej siły o glebę, uwierzcie mi krew normalnie bryzgała, aż pistolecik stracił oczka...serce mi pękło autentycznie! Rzuciłem kijek i podbijam do gnoja i mówie Ty głupi tępy gnoju och*****ś do reszty? Zabrałem tego biednego szczuapczka i wyrzuciłem do wody (w przyrodze nic sie nie zmarnuje...) dawać karty a jak nie to dzwonię po policję...minki im zrzedły, kazdy wskazywał na jdenego że to on go zatłukł...ja im na to -macie szczęście że jestem sam i ie mam prawa Was skontrolować w tej chwili spi******ć mi stąd zanim się rozmyślę, a wdomu przemyśl sobie jedenz  drugim jakimi baranami jesteście......naprawde niech sobie łowią bez karty, chocaiz przeczę tutaj zasadom. Ale naprawde niech się ucza, poznają tajniki, nabierają doświadczenia, naprawdę nie mam nic przeciwko sam chodziłem nad rzekę za gnoja i tez nie miałem karty i naprawdę wiem że większość z Nas tak miała...spławikóweczka, jakiś spining-jedna gumka plus blacha i każdy sie cieszył...ale k***a co taki gnój ma w głowie...? Przykre to i smutne... a potem sie dziwić że nie ma ryb...zresztą widziałem jak jakieś buraki się chwalili zabitymi szczupaczkami po 40 cm i darli się przez pół zalewu...jaka to kalcja nie bezie...jaka idealna pod vódeczkę...jutro dzwonię do straży rybackiej w Kielcach niech coś z tym zrobią... bo jedna kontrola na rok to troszkę za mało...

niestety takie przypadki coraz czesciej sie spotyka.u mnie to czesty widok...od kogos taki dzieciak sie tego uczy prawda? (2011/09/11 17:42)

Gaga


Do 10-latka raczej się w ten sposób nie mówi, ale rozumiem że byłeś wkur... (2011/09/11 17:52)

Karol90


Krew się we mnie gotuje... mają szczęście że to ja nie byłem na Twoim miejscu, bo zrobiłbym chyba z nimi to samo co oni z rybą. Oczywiście postąpiłeś właściwie. (2011/09/11 19:04)

WaLeR


Jasne że postąpił właściwie  pożąda zjeba przyda się takim szczylom  jeśli maja trochę pod kopułką to na drugi raz wypuszczą niewymiarową rybę w obawie że ktoś im kikuty poprzestawia     (2011/09/11 19:10)

swiatek34


popieram z takimi tak trzeba postępować. ale niech ci starsi wędkarze (mam 15 lat) pamiętają że nie każdy nastolatek łowiący ryby to mięsiarz i sadysta przecież każdy kiedyś zaczynał swoją przygodę z wędkarstwem. sam nie raz byłem traktowany przez starszych wędkarzy jak kłusownik tylko dlatego że jestem młodszy     (2011/09/11 20:00)

u?ytkownik37148


Ja to zawsze jak idę na swoje łowisko i widzę gnojków z wędkami ,to moje pierwsze pytanie czy mają zezwolenia odpowiedź NIE to ja dowidzenia i krótka piłka

chyba do nie widzenia nad wodą w takiej sytuacji :) (2011/09/11 20:13)