Młody wędkarz-prawa i przepisy.

/ 3 odpowiedzi
Witam wszystkich wędkarzy.
Mam pytanie: Opłaciłem sobie karte wedkarska na woj. śląskie i synowi który ma 11 lat. Dostałem 2 rejestry polowow i ja moge lowic na 2 wedki i syn na 2 oczywiscie pod moja kontrola.Moje pytanie bo tego niewiem: Czy młody moze łowic w okresie łowienia drapieznikow na 2 wedki na żywca(szczupaki, sandacze sumy) nie mowie o spinningu bo to po 18 roku.
Prosze o wyczerpującą odpowiedź.
Pozdrawiam Wszystkich
51Marek


Obowiązuje RAPR na dany rok. W obecnym nie ma przeciwskazań do tego, pod warunkiem, że osoba przed ukończeniem 14 lat czyni to pod opieką pełnoletniego. (2019/03/08 22:44)

u?ytkownik26223


Witam wszystkich wędkarzy.
Mam pytanie: Opłaciłem sobie karte wedkarska na woj. śląskie i synowi który ma 11 lat. Dostałem 2 rejestry polowow i ja moge lowic na 2 wedki i syn na 2 oczywiscie pod moja kontrola.Moje pytanie bo tego niewiem:Â Czy młody moze łowic w okresie łowienia drapieznikow na 2 wedki na żywca(szczupaki, sandacze sumy)Â nie mowie o spinningu bo to po 18 roku.
Prosze o wyczerpującą odpowiedź.
Pozdrawiam Wszystkich
Młody może łowić wszystkimi dozwolonymi matodami.Na "rzywca" też.
Zapis dotyczący spinningu jest chyba z lat 70-tych , teraz może łowić i na spinning .
W RAPR jest zapis
"5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską."
Niema ani słowa o innych nakazach czy zakazach..
(2019/03/08 22:55)