Zaloguj się do konta

Młodociany wędkarz -zasady łowienia

utworzono: 2012/10/26 18:45
przemek1221

nie mam jeszcze 16 lat mam karte wędkarską na 1 wędkę.Mogę łapać na żywca?
[2012-10-26 18:45]

bluehornet

Nie rozumiem - jak Kartę Wędkarską na jedną wędkę ?  Skąd takie informacje ?
Poza tym możesz łowić na żywca ...
[2012-10-26 18:44]

Artur z Ketrzyna

Bez wykupionego zezwolenia na dane łowisko komercyjne, lub gospodarska rybackiego. Czy przynależności do PZW i opłaconych składek. Możesz łowić tylko na wodach państwowych.
I też Cię obowiązuje "Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb"
[2012-10-26 21:13]

Roxola

Przeczytaj to co jest pod linkiem, to ważne...  mimo tego, że czasami myślimy, że to głupoty.
http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/39226/pliki/regulamindruk.pdf
- na stronie 5 i 6 znajdziesz odpowiedź, ale zalecam przeczytać całość.

Nie ma czegoś takiego jak karta na jedną, czy dwie wędki.Jeżeli masz kartę, legitymację członka uczestnika, zezwolenie....  to jesteś wędkarzem z ograniczeniemwędkowania w nocy bez opieki.  [2012-10-26 22:12]

grisza-78

" łapać " czy raczej łowić?
[2012-10-27 08:17]

CZzesio

Ryby to raczej łowić ...bo to z wody . No chyba , że ktoś łapie latające ryby ;)
[2012-10-27 10:09]

bobus86

a na jakiej podstawie ci ktos wydal ta karte skoro widze ze nawet nie zerknales do regulaminu?jakim cudem zdales egzamin?poczytaj RAPR tam jest wszystko co wolno czego nie [2012-10-29 18:34]

Tak możesz w tym wieku możesz na wszystkie metody ale tylko na jedną wędke .Na żywca to z odlegołości albo na spławik to możesz ! [2012-10-29 20:41]

Roxola

Tak możesz w tym wieku możesz na wszystkie metody ale tylko na jedną wędke .Na żywca to z odlegołości albo na spławik to możesz !

O rany....   dlaczego to zrobiłeś ? Chłopaki weźcie najpierw regulamin do ręki i przeczytajciejak czegoś nie będziecie rozumieli to pytajcie, powielacie błędne informacje i po co ?Spinningować wolno tylko na jedną wędkę ! Nie na wszystkie metody jedną wędką. To jest łatwe do zapamiętania.Coraz mniej Was rozumiem i odchodzi mi już chęć żeby Wam odpowiadać. [2012-10-29 20:51]

bobus86

brzydnie sie czasami na to forum wchodzic Roxola wiesz? ciagle w kolo jedno i to samo [2012-10-30 17:32]

janboruch

dziękuję za informację, że mam kartę wędkarską na dwie wędki, już tyle lat łowię a dowiedziałem się, że mogę łowić tylko na nią; proszę bardzo zapoznaj się z pojęciami: karta wędkarska, legitymacja członkowska i opłaty/zezwolenia na wędkowanie, bowiem karta wędkarska jest wydawana raz dożywotnio i ta karta pozwala na wędkowanie pod warunkiem, powtarzam WARUNKIEM dokonania opłat za tak zwane "zezwolenie";
odnośnie twego pytania czy na żywca możesz łowić, zapytowywuję się się: o którym żywcu mówisz? bo jak na malej kotwiczce czy haczyku to możesz;
[2012-10-30 20:10]

Roxola

Nie jestem pewna, czy post  Kol. @janboruch z nutą ironii jest skierowany w moim kierunku  ...tak wnioskuję, bo brałam udział w tym wątku, a trudno to z postu rozszyfrować.Więc informuję, że w poście z  2012/10/26 22:12   w tym wątku jest wzmianka o zezwoleniu.

[2012-10-30 20:29]