Zaloguj się do konta

Mistrzostwa Koła - dwie tury .

utworzono: 2011/01/13 20:41
Mariusz83

     Chciałbym zgłosić wątek dotyczący Mistrzostw koła i mile widziane byłyby komentarze kolegów dotyczące tego właśnie postu. Mianowicie chcę zgłosić propozycję aby zawody Mistrzostw koła Łask - Grabia rozgrywane były w formie dwóch tur a nie jak dotychczas w formie jedno turowej oraz aby akwen,  na którym będą rozgrywane zawody, był podzielony na sektory. Taka opcja byłaby bardziej obiektywna i wyrównana.
     Moim zdaniem nie byłoby aż takich trudności w rozegraniu 2 tur ( sobota i niedziela). Bardziej męczące byłoby rozegranie 2 tur jednego dnia ale też możliwe.

     Proszę o wypowiedzi na ten temat kolegów wędkarzy i opinie.
[2011-01-13 20:41]

Ukleja142

Ja jestem za !! Dywagowaliśmy z Tomkiem mailowo na ten temat dziś... Nie chcę cytować tych wypowiedzi, natomiast zapis w regulaminie jest (cytuję): ..."Zawody mistrzowskie powinny być rozgrywane minimum w dwóch turach"... I tu leży pies pogrzebany. Gdyby był zapis "należy rozgrywać" lub "winny być obowiązkowo rozgrywane" problemu by nie było... ale od czego jest aktyw członków koła lub są naciski na Zarząd Kola (zebranie przed nami). Ja poszedłbym dalej - mamy dwa zbiorniki i zawody jednego dnia na jednym zbiorniku, drugiego dnia lub tygodnia na kolejnym zbiorniku. Ale to tylko moja subiektywna opinia i tak się wszystkim nie dogodzi i pojawią sięopnie przeciwne dwóm turom... Nie wszyscy nasi koledzy czują ducha rywalizacji. Dla przypomnienia: koledzy z "Klenia" już w ubieglym roku rozgrywali zawody o tytuł mistrza koła w dwóch turach... Czy my musimy być gorsi ?? Co do sektorów - również jestem za !! Po drugie tak przeprowadzone zawody dają obiektywne i porównywalne wyniki oraz "zaogniają" rywalizację i podnoszą ducha sportowej rywalizacji... A tak naprawdę - to nic z tego nie wyjdzie. Już słyszę komentarze typu: "Znów sobie tyczkarze coś wymyślili... Nie dosyć, że należy mieć regulaminowy sprzęt, ilość zanęt i robactwa, to i kleić zanętę trzeba zgdonie z regulaminem i nęcić zgodnie z regulaminem... Czekać 2 godziny jak się tyczkarze rozłożą i przygotują do zawodów".... Ech - pisać mi się już nie chce !! Możemy być za - a i tak zostaną mistrzostwa tak zorganizaowane jak..... <niedomówienie>.

Pozdrawiam wyczynowców !! Wodom Cześć !!

[2011-01-14 19:52]

dychtomarcin

(cytuję): ..."Zawody mistrzowskie powinny być rozgrywane minimum w dwóch turach"...


Koledzy moim zdaniem zawody powinny składać się z dwóch tur minimum ale mogą być z 3,4,5 itd. Ale przynajmniej dwie tury powinny być.

Co do sektorów to jeden sektor nie może liczyć mniej niż 10 zawodników ale niejestem już tego pewien.

[2011-01-14 20:00]

kuzyn78

Marcin ja jestem za wieloturowościa  ,ale zauważ, że przepis znów nie jest dopracowany .
Wyraźnie pisze ,,Zawody powinny być.............."
Czyli nie muszą ,wynika z tego że mogą być 2 ,3,4, a i mogą być rozegrane również w 1 turze.
Jeżeli było by jasno napisane -Zawody mistrzowskie muszą być rozegrane w minimum 2 turach ....to wtedy można rozegrać zawody w 2,3,4,5 itd.ale już nie w 1 turze.
Znów mamy niedoprecyzowany regulamin i dlatego zawsze będą niejasności.
[2011-01-14 22:34]

mysza1970

witam
Tomku dziś sprawdzałem i w nowych przepisach jest jasno napisane cytuje "

5.2. Zawody mistrzowskie na szczeblu okręgu muszą być rozegrane w minimum dwóch turach.
Dopuszcza się również możliwość wyłaniania mistrzów z cyklu zawodów. ( dotyczy dyscypliny:
spławikowej, spinningowej, muchowej i podlodowej.) Zawody mistrzowskie na szczeblu okręgu
muszą zakończyć się w danym roku, przed planowaną datą Mistrzostw Polski.
W przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych lub innych zdarzeń
losowych, zawody dwuturowe uznaje się za odbyte po rozegraniu jednej tury, a zawody
trójturowe, po rozegrania dwóch tur."

Podaje też link do nowych aktualnych przepisów na rok 2011

http://www.pzw.org.pl/sport/wiadomosci/29812/67/zasady_organizacji_wedkarskiego_sportu_kwalifikowanego_pzw

pozdrawiam Sławek
[2011-01-15 07:38]

kuzyn78

Sławku po rozmowie z Tobą w drodze na zebranie OKS-u,nie byłem pewien tego bo przypuszczałem że być może ten regulamin został poprawiony na stronie Okręgu Sieradz.
Po przyjeździe sprawdziłem to na stronie Okręgu Sieradz kliknij część III  pkt.3.4 i jest dalej napisane,
cyt,,Zawody mistrzowskie powinny być rozgrywane minimum w dwóch turach(dopuszcza się również możliwość wyłonienia mistrz z cyklu rozgrywanych zawodów),z możliwością przeprowadzenia zawodów z podziałem na sektory i podsektory "

Od cały zapis w którym słowo powinny powinno być zastąpione na muszą i wtedy nie było by żadnych niejasności ,a tak każdy interpretuje sobie to jak chce.
[2011-01-15 13:56]

kuzyn78

Ps .Ten zapis który podałeś na 5.2  z części 2 dotyczy zawodów na szczeblu Okręgu
[2011-01-15 13:59]

Ukleja142

Dokładnie tak, Tomku, masz pełną rację co do zapisów.

Zawody o mistrzostwo koła są organizowane na podstawie zapisów regulaminu pn. "Zasady organizacji wędkarskiego sportu kwalifikowanego PZW" zatwierdzonych Uchwałą Nr 27 Prezydium ZG PZW z dnia 26.11.2010 i Uchwałą 81 ZG PZW z dnia 10 grudnia 2010 roku, a określonych w części:

III.1 REGULAMIN ZAWODÓW W WĘDKARSTWIE SPŁAWIKOWYM (tekst jednolity)

3. ORGANIZACJA I PRZEBIEG ZAWODÓW.

3.4. Zawody mistrzowskie powinny być rozgrywane minimum w dwóch turach (dopuszcza się również możliwość wyłaniania mistrza z cyklu rozgrywanych zawodaów), z możliwością przeprowadzenia zawodów z podziałem na sektory i podsektory.

Ale możemy przecież "powalczyć" z Zarządem o dwie tury, prawda?? NIc nie stoi chyba na przeszkodzie....

[2011-01-15 15:50]

Mariusz83

Pisząc tą propozycję dokładnie wiedziałem jakie są przepisy i jak są sformułowane i jak są interpretowane bo to nie pierwsza dyskusja na ten temat i wiele innych gdzie też są niejasności. Przyglądałem się dyskusją i mam wrażenie po wypowiedziach, że walki nie będzie. Propozycja moja była taka, ponieważ inne koła też zaczęły stosować formę dwuturową. Można by było wykorzystać inną formę z cyklu zawodów Grand prix Koła Łask - Grabia, tylko tutaj już może być różnie, ponieważ jeździmy ba różne zawody komercyjne i głównym problemem byłby tylko i wyłącznie czas.
Myslę, że temat ten nadal jest aktualny i tak jak napisał kolega ukleja142 wart jest poddania go poprawkom i głosowaniu.
Tomku miałbym tylko prośbę do Ciebie abyś też wyraził swoją opinie na ten temat, jak to widzisz i czy jest sens walki o przepchnięcie tego tematu?

Pozdrawiam wszystkich, Mariusz.
 
[2011-01-15 16:18]

kuzyn78

Mariusz  ,jeśli coś poprawia naszą rywalizację to zawsze jest sens .Ja nie drążę  tego tematu po to żeby nie robić zawodów dwu turowych ,wręcz przeciwnie .Zawsze walczyłem o to żeby było więcej tur niż jedna,również jak zostałem członkiem OKS-u w Okręgu chciałem żeby było więcej niż dwie tury na Mistrzostwach Okręgu ,ale niestety nie przeszło .Jeszcze dużo czasu musi upłynąć żeby tok myślenia działaczom zmienić.Ja ze swojej strony mogę tylko obiecać że porozmawiam o tym z członkami Koła a żeby zrobić dwie tury .Co z tego wyjdzie naprawdę nie wiem .
A co do wyłonienia Mistrza Koła z klasyfikacji GPK to sam sobie już odpowiedziałeś na pytanie ,ciężko by było brać we wszystkich zawodach Kołowych udział.
[2011-01-15 17:30]

Ukleja142

.... i Najwyższemu Niech Będą Dzięki !! (za wyniki końcowe GP Okręgu również...). Ja już jestem zadowolony, że jest nas trójka myslących "inaczej". I pomysleć, że kiedyś byłoby nam to zupelnie obojętne.

A tak na marginiesie - siedzę dziś jeszcze w "Arbeitsamt`cie", ale już niedługo będę miał dwa wywiady do opublikowania... Z Wojtkiem Stefaniakiem i być może z Wiktorem Walczakiem...

[2011-01-15 17:39]

Mariusz83

Tomku ja bardziej z sensem to miałem na myśli osoby , które nie rozumieja rywalizacji. Chciałem abyś cos na ten temat napisał bo siedzisz w tym dłużej ode mnie ja narazie jestem żółtodziób i widze pewne sprawy warte naciągnięcia tak aby wszystko grało, jednak sam zrobić moge niewiele. W grupie siła.

Pozdrawiam wszystkich wędkujących.
[2011-01-15 22:42]

arabucki

Witam

Uważam, że pomysł jest dobry ale byłbym za jednodniowymi zawodami

Janek

[2011-01-19 23:05]

kuzyn78

I stało się ,zawody o tytuł Mistrza Koła odbęda się w dwóch turach.
[2011-01-24 22:26]

Ukleja142

BRAWO !! Nareszcie doszlusowalismy do Kół, które nie boją się organizować Mistrzostw w 2 turach !! Dziękuję w swoim imieniu za podjęcie odważnej decyzji, która jedynie zaostrzy i podniesie poziom rywalizacji sportowej... Pozostaje jedynie do załatwienia kwestia obsady sędziowskiej (w tym przypadku sędziego głównego  spoza koła, ale tutaj myślę my pomożemy wcześniej kol. z Klenia lub z Kolumny, a później oni pomogą w obsadzie nam... W każdym razie ja zaczynam pytać kolegów o wzajemną pomoc i współpracę w tym zakresie !! [2011-01-25 09:51]

kuzyn78

Po konsultacji z Prezesem uznaliśmy ,że dla kadetów juniorów i kobiet nie ma sensu organizować dwóch tur ,tak więc decyzja była taka jak jest w terminarzu.Seniorzy dwie tury ,w sobotę I TURA sami seniorzy a  niedzielę II tura dla seniorów i kobiety,juniorzy,kadeci (jedna tura)
Wyjaśnię dlaczego tak zostało to podzielone ,ciężko jest żeby kadeta,juniora było stać finansowo na dwie tury zawodów.Ciężko jest w ogóle żeby młodzież wystąpiła choćby w jednej turze.
Co o tym sądzicie?Czy jest to słuszna decyzja?
[2011-01-25 15:10]

Ukleja142

Tomku, jak najbardziej słuszna decyzja. Uważam taką decyzję za dobre rozwiązanie. W rezultacie mogą oni swobodnie podpatrywać starszych kolegów w sobotę i wyciągać wnioski co do sposobów przygotowania się do zawodów, samego ich przebiegu, sposobu i techniki samego łowienia ryb, podawania zanęt, etc., itp., itd. Mogą się spokojnie mentalnie przygotować do zawodów niedzielnych (dla nas II tury). Popieram gorąco i uważam to za naprawdę dobry pomysł... [2011-01-25 15:34]