Mistrall Delux Professional 240, Konger Maxim Twis

/ 2 odpowiedzi
Cześć,

po wycieczce do okolicznych wędkarskich wpadły mi w ręce jeszcze takie dwie wędki, obie już nie produkowane:
Konger Maxim Twist 215 1-7g
Mistrall Delux Professional 240 1-8g

Czy miał ktoś z nimi do czynienia?
Jak ten konger wypada w porównaniu do np. Microsa pod względem delikatności i akcji (ta sama długość, ale dolna część normalnej grubości nie jak w mikrosie, za to opisany wyrzut trochę większy)?

Czy ktoś coś wie o mistrallu? Nie znalazłem za wiele opninii w necie (poza testem tutaj, który w sumie nie wiele wyjaśniał, podobnie jak komentarze do niego), ale wędka wydaje sie bardzo fajna, nie za szybka akcja, niezbyt sztywna, nieźle wykończona i ultra krótki foregrip, grafit IM10...
Czyżby następcą tego modelu był Lexus professional? Wygląd i parametry te same, ale o module nie ma już info.

I jak to jest z tym SG LRFem 2,10, że niby większość ludzi poleca, ale dużo jest komenatrzy, że łamią się pod małymi rybami. W sumie wędka bardzo mi pasuje parametrami i akcją, fajnie leży w łapie, choć mogłaby być troche dłuższa, ale przed zakupem powstrzymują mnie te pogłoski o pękaniu i długim serwisie.
Przy okazji jakie są plusy i minusy wklejki tubular w porównaniu do klasycznej wklejki?
barrakuda81

Mam tego maxim twista ale wersję 270 cm 2-12 g. Nie wiem jak to się ma do modelu wyżej wymienionego ale ten mój ma niesamowicie delikatną wklejkę i małe przelotki ale przynęty latają przyzwoicie. Kij eksploatowany ze cztery lata intensywnie.Poza okoniami łowił już szczupaki, zdarzały sie przyłowy bolenia a nawet leszcza. Ugięcie nie pałowate tylko płynne. Wędka dobrze amortyzuje. Nigdy mnie nie zawiódł i przetrwał próbę czasu bez awaryjnie. Ja jestem z niego zadowolony mimo że sięgam po niego teraz rzadko bo preferencje się zmieniły. (2016/04/16 19:18)

wojcieszyc

ja mam od 2008r.  mistralla jak wyżej tylko długości 270 bardzo dobry kij - dał radę różnej wielkosci rybom w tym szczupłemu dł 81 cm i wadze 4,10 kg  (2016/04/16 20:55)