Miód,ziemniaki, kukurydza czy to dobre połączenie?

/ 2 odpowiedzi
Ostatnio zastanawiałem się nad zrobieniem własnej zanęty na lina, leszcz,karpia i karasia. Wypisałem sobie liste produktów które lubią te ryby i najcześciej pojawiała sie kukurydza gotowane ziemniaki i czerwone robaki a aromat który tym rybą pasuje według podręczników to miód. Co o takiej zanęcie sądzicie, czy sprawdzi się w praktyce i jakie proporcje jeśli sądzicie że zda egzamin. Z góry dziękuje. 
wobler7777


Witaj, jeżeli jadę na ryby to nastawiam się przede wszystkim na ryby karp, karaś lin. Stosuję właśnie zanętę składającą się z 3 ugotowanych ziemniaków, do tego atraktor miodowy, i niecałe pół paczki zanęty traper karp-lin-karaś specjal( zielone opakowanie, też ma taki miodowy zapach ). Ważne że gdy dodajesz ziemniaka to najpierw wsyp do wiadra sucha zanete, i stopniowo rozgniataj po kartofelku, bo jak zrobisz na odwrot to zrobi ci sie taka ciapa ze zanęta nie będzie w ogóle pracować :) bardzo dobra zanęta, stosuję głównie na spławik,  z tym że bardzo syci i mi pół paczki zanety z kartofelkami to starcza na na 1 wędkowanie i jeszcze zostaje, zresztą to zależy od rybostanu danej wody :) (2017/06/18 17:48)

tomek1120


Ja dokładnie myślałem żeby ugotowane ziemniaki pokrojone w drobną kostke wymieszać z kukurydzą wcześniej ugotowaną z atraktorę miodowym, pokrojonymi czrwonymi robakami dodać na koniec atraktor miodowy żeby miało słodki smak a wrazie konieczności troche kleju. (2017/06/18 20:30)