Zaloguj się do konta

Miłośnicy domowych win

utworzono: 2013/01/20 18:57
Imatyta

Kocham winko, a domowe wineczka są najlepsze. Od kilku lat pędzę swoje wina i z każdym rokiem próbuje czegoś nowego. Pyszne winko na wyprawie wędkarskiej jest jak znalazł (oczywiście pite z umiarem hehehe). Jeśli jesteście zapaleńcami pędzenia winka, to wklejajcie zdjęcia waszych balonów i jeśli chcecie, wymieniajcie się swoimi sprawdzonymi przepisami. Poniżej moje nowo nastawione wina (będzie jak znalazł na majówkę). Winko mojej roboty, ale z niezapomnianą pomocą ukochanej i najlepszego kumpla :) Tym razem zrobiłem winko z mirabelek, czerwonych porzeczek i kiwi.


[2013-01-20 18:57]

robban

Ja , nie mam jak pedzic w tej Szwecji. Ale, sprobuj zrobic winko , z kwiatow mlecza. Pyszne i do dzis pamietam ,smak winka popijanego na wyprawie wedkrskiej. :) [2013-01-20 19:22]

Imatyta

A poniżej moje winka z ubiegłego roku :) Wszystkie z mirabelek. Jak tylko zwolnią mi się balony z winami, które nastawiłem powyżej, to zabiorę się za winko z bananów, ananasów i czereśni :) Jak będę miał chwilkę, to zamieszczę przepisy, a raczej ilości składników.

[2013-01-21 11:17]

Ja , nie mam jak pedzic w tej Szwecji. Ale, sprobuj zrobic winko , z kwiatow mlecza. Pyszne i do dzis pamietam ,smak winka popijanego na wyprawie wedkrskiej. :)






Potwierdzam słowa kolegi, też piłem takie winko było świetne.
[2013-01-21 11:42]

Imatyta

Trzeba by spróbować z mlecza. Dziwnie to brzmi, ale jeśli mówicie że dobre to czemu nie :) Chcę zrobić winko z dzikiej róży, ale muszę poczekać na jesień.
[2013-01-21 12:00]

Wachta

Z win robiłem tylko wino z winogron i ryżowe. Ryżowe jest niebezpieczne ;)
[2013-01-21 13:35]

Wonski79

Z win robiłem tylko wino z winogron i ryżowe. Ryżowe jest niebezpieczne ;)


Też robiłem z ryżu. Co w nim takiego niebezpiecznego? Z winogron w zeszłym roku powstało ok. 60 litrów trunku. W tym roku mniej, zbiory mniejsze i mniej chęci. Teraz się klaruje. Za to z tegorocznych owoców planuję tylko nalewki. No może coś mocniejszego jeszcze powstanie ;) jak ze szwagrem aparaturkę złożymy.
[2013-01-21 14:20]

krystian252

A poniżej moje winka z ubiegłego roku :) Wszystkie z mirabelek. Jak tylko zwolnią mi się balony z winami, które nastawiłem powyżej, to zabiorę się za winko z bananów, ananasów i czereśni :) Jak będę miał chwilkę, to zamieszczę przepisy, a raczej ilości składników.





To kolego to jak by dobrze wygotować to by wyszedł super trunek :D
[2013-01-21 15:36]

Imatyta

LOL zdjęcia są z tydzień po nastawieniu wina. Po miesiącu wszystko się ładnie oddzieliło i winko było w 90% klarowne :) Mirabelki miażdżę na papę, aby uzyskać lepszy sok. Wygląda to na wymioty hehehe, ale po pewnym czasie winko klaruje się jak tralala :)
[2013-01-21 15:56]

sy28

Z win robiłem tylko wino z winogron i ryżowe. Ryżowe jest niebezpieczne ;)

Witam dlaczego ryżowe jest niebezpieczne mam zamiar zacier ryżowy nastawić ale jeżeli coś jest nie tak to zrezygnuje
[2013-01-21 18:07]

robban

Ryzowe winko niebezpieczne ? Pewnie i to bardzo, bo sponiewiera. I ,ot cale niebezpieczenstwo. ;)) [2013-01-21 19:18]

Imatyta

Ja akuratnie nigdy nie robiłem wina z ryżu, ale mój dziadek takie robił i podobno było wypasione :) Będzie trzeba spróbować. Moje wina są zawsze na najwyższym poziomie alkoholu (czyli 19%-20% bo tylko tyle może wino przerobić), ale słysząc że wino z ryżu potrafi osiągnąć 25%, nie zostaje mi nic oprócz pędzenia :)
[2013-01-21 19:36]

berthold

ale z ryżu nie zawsze wychodzi ,mnie już dwa razy ocet się zrobił , z innymi owocami takiego problemu nie miałem ale i tak jeszcze spróbuję
[2013-01-21 20:43]

Wachta

Ryzowe winko niebezpieczne ? Pewnie i to bardzo, bo sponiewiera. I ,ot cale niebezpieczenstwo. ;))



Zgadza się :)
[2013-01-22 11:26]

A poniżej moje winka z ubiegłego roku :) Wszystkie z mirabelek. Jak tylko zwolnią mi się balony z winami, które nastawiłem powyżej, to zabiorę się za winko z bananów, ananasów i czereśni :) Jak będę miał chwilkę, to zamieszczę przepisy, a raczej ilości składników.





To kolego to jak by dobrze wygotować to by wyszedł super trunek :D

Bardzo mądra rada.
[2013-01-22 11:36]

Wonski79

według mnie każde dobre wino sponiewiera. Pije się jak soczek a potem wstać nie można ;)

[2013-01-22 11:39]

Wedkarz60

Witam .Koledzy mozecie zdradzic jakiś sprawdzony przepis na domowe winko z jabłek . pozdro

[2013-01-22 15:35]

według mnie każde dobre wino sponiewiera. Pije się jak soczek a potem wstać nie można ;)





Jedna lampka za dużo i nogi urywa ;)
[2013-01-22 15:55]

ciekawy zestawik na rybki na zime  [2013-01-22 17:31]

witam wino ryżowe tak zwany burczak niezłe jest ale jak postoi tak z 3miesiące jak wczesniej tak po 2tygodnich piją nie polecam [2013-01-22 17:44]

krystian252

Macie sprawdzony przepis na winko ryżowe ile cukru na kg ryżu? i jakie jeszcze są do tego dodatki? i jaki ten ryż ma być gotowany czy taki twardy z torebki? jak wy to robicie?
[2013-01-22 17:53]

CZzesio

Cześć :) ja daje takie proporcje: 1 kg ryżu (w torebce TIP )
                                            3 kg cukru
                                            3 cytryny (średnie, pokrojone w kostkę )
                                            7 l. przegotowanej wody
                                           20 deko rodzynek
                                            5 deko drożdży (piekarnicze , babuni )
                                           10 goździków
                                          1/2 łyżeczki tartej gałki muszkatołowej (ja nie przepadam)

[2013-01-22 18:24]

szczepcio

Może byś lepiej dał coś spróbować na ząb bo ślinka cieknie.
[2013-02-01 16:30]

ZanderHunter

Trzeba by spróbować z mlecza. Dziwnie to brzmi, ale jeśli mówicie że dobre to czemu nie :) Chcę zrobić winko z dzikiej róży, ale muszę poczekać na jesień.






Z dzikiej róży poezja smaku...spróbuj kolego jeszcze zrobić z głogu i pigwy ...też bardzo  mniam,mniam...:)

P:)


[2013-02-01 16:47]

przemo1980

hej smakosze , a z tego ryżu to dobre to winko ? :)

[2013-02-01 16:51]

CZzesio

hej smakosze , a z tego ryżu to dobre to winko ? :)





Cześć:) Mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmiodzio ;) Coś a'la delikatny vermucik , a z wiekiem nabiera mocy% [2013-02-01 17:13]