Miłośnicy domowych win

/ 39 odpowiedzi
Kocham winko, a domowe wineczka są najlepsze. Od kilku lat pędzę swoje wina i z każdym rokiem próbuje czegoś nowego. Pyszne winko na wyprawie wędkarskiej jest jak znalazł (oczywiście pite z umiarem hehehe). Jeśli jesteście zapaleńcami pędzenia winka, to wklejajcie zdjęcia waszych balonów i jeśli chcecie, wymieniajcie się swoimi sprawdzonymi przepisami. Poniżej moje nowo nastawione wina (będzie jak znalazł na majówkę). Winko mojej roboty, ale z niezapomnianą pomocą ukochanej i najlepszego kumpla :) Tym razem zrobiłem winko z mirabelek, czerwonych porzeczek i kiwi.

robban

Ja , nie mam jak pedzic w tej Szwecji. Ale, sprobuj zrobic winko , z kwiatow mlecza. Pyszne i do dzis pamietam ,smak winka popijanego na wyprawie wedkrskiej. :) (2013/01/20 19:22)

Imatyta

A poniżej moje winka z ubiegłego roku :) Wszystkie z mirabelek. Jak tylko zwolnią mi się balony z winami, które nastawiłem powyżej, to zabiorę się za winko z bananów, ananasów i czereśni :) Jak będę miał chwilkę, to zamieszczę przepisy, a raczej ilości składników.

(2013/01/21 11:17)

użytkownik27896

Ja , nie mam jak pedzic w tej Szwecji. Ale, sprobuj zrobic winko , z kwiatow mlecza. Pyszne i do dzis pamietam ,smak winka popijanego na wyprawie wedkrskiej. :)

Potwierdzam słowa kolegi, też piłem takie winko było świetne. (2013/01/21 11:42)

Imatyta

Trzeba by spróbować z mlecza. Dziwnie to brzmi, ale jeśli mówicie że dobre to czemu nie :) Chcę zrobić winko z dzikiej róży, ale muszę poczekać na jesień. (2013/01/21 12:00)

Wachta

Z win robiłem tylko wino z winogron i ryżowe. Ryżowe jest niebezpieczne ;) (2013/01/21 13:35)

Wonski79

Z win robiłem tylko wino z winogron i ryżowe. Ryżowe jest niebezpieczne ;)

Też robiłem z ryżu. Co w nim takiego niebezpiecznego? Z winogron w zeszłym roku powstało ok. 60 litrów trunku. W tym roku mniej, zbiory mniejsze i mniej chęci. Teraz się klaruje. Za to z tegorocznych owoców planuję tylko nalewki. No może coś mocniejszego jeszcze powstanie ;) jak ze szwagrem aparaturkę złożymy. (2013/01/21 14:20)

krystian252

A poniżej moje winka z ubiegłego roku :) Wszystkie z mirabelek. Jak tylko zwolnią mi się balony z winami, które nastawiłem powyżej, to zabiorę się za winko z bananów, ananasów i czereśni :) Jak będę miał chwilkę, to zamieszczę przepisy, a raczej ilości składników.

To kolego to jak by dobrze wygotować to by wyszedł super trunek :D (2013/01/21 15:36)

Imatyta

LOL zdjęcia są z tydzień po nastawieniu wina. Po miesiącu wszystko się ładnie oddzieliło i winko było w 90% klarowne :) Mirabelki miażdżę na papę, aby uzyskać lepszy sok. Wygląda to na wymioty hehehe, ale po pewnym czasie winko klaruje się jak tralala :)
(2013/01/21 15:56)

sy28

Z win robiłem tylko wino z winogron i ryżowe. Ryżowe jest niebezpieczne ;)

Witam dlaczego ryżowe jest niebezpieczne mam zamiar zacier ryżowy nastawić ale jeżeli coś jest nie tak to zrezygnuje (2013/01/21 18:07)

robban

Ryzowe winko niebezpieczne ? Pewnie i to bardzo, bo sponiewiera. I ,ot cale niebezpieczenstwo. ;)) (2013/01/21 19:18)

Imatyta

Ja akuratnie nigdy nie robiłem wina z ryżu, ale mój dziadek takie robił i podobno było wypasione :) Będzie trzeba spróbować. Moje wina są zawsze na najwyższym poziomie alkoholu (czyli 19%-20% bo tylko tyle może wino przerobić), ale słysząc że wino z ryżu potrafi osiągnąć 25%, nie zostaje mi nic oprócz pędzenia :) (2013/01/21 19:36)

berthold

ale z ryżu nie zawsze wychodzi ,mnie już dwa razy ocet się zrobił , z innymi owocami takiego problemu nie miałem ale i tak jeszcze spróbuję (2013/01/21 20:43)

Wachta

Ryzowe winko niebezpieczne ? Pewnie i to bardzo, bo sponiewiera. I ,ot cale niebezpieczenstwo. ;))

Zgadza się :) (2013/01/22 11:26)

użytkownik65213

To kolego to jak by dobrze wygotować to by wyszedł super trunek :D

Bardzo mądra rada. (2013/01/22 11:36)

Wonski79

według mnie każde dobre wino sponiewiera. Pije się jak soczek a potem wstać nie można ;) (2013/01/22 11:39)

Wedkarz60

Witam .Koledzy mozecie zdradzic jakiś sprawdzony przepis na domowe winko z jabłek . pozdro

(2013/01/22 15:35)

użytkownik27896

według mnie każde dobre wino sponiewiera. Pije się jak soczek a potem wstać nie można ;)

Jedna lampka za dużo i nogi urywa ;) (2013/01/22 15:55)

użytkownik141921

witam wino ryżowe tak zwany burczak niezłe jest ale jak postoi tak z 3miesiące jak wczesniej tak po 2tygodnich piją nie polecam (2013/01/22 17:44)

krystian252

Macie sprawdzony przepis na winko ryżowe ile cukru na kg ryżu? i jakie jeszcze są do tego dodatki? i jaki ten ryż ma być gotowany czy taki twardy z torebki? jak wy to robicie? (2013/01/22 17:53)

CZzesio

Cześć :) ja daje takie proporcje: 1 kg ryżu (w torebce TIP )
                                            3 kg cukru
                                            3 cytryny (średnie, pokrojone w kostkę )
                                            7 l. przegotowanej wody
                                           20 deko rodzynek
                                            5 deko drożdży (piekarnicze , babuni )
                                           10 goździków
                                          1/2 łyżeczki tartej gałki muszkatołowej (ja nie przepadam) (2013/01/22 18:24)