Zaloguj się do konta

Mikado Trython Feeder do 100 gram szczytówki??

utworzono: 2011/06/08 15:38
jankelos

Witam
Mam pytanie kupiłem dzisiaj fedderka mikado dołączone były do niego 3 szczytówki w kolorze zielonym, pomarańczowym i czerwonym nie ma na nich opisane do ilu gram są jedynie co jest to litery
Zielona- MH
Czerwona- L
Pomarańczowa- M
I tu jest moje pytanie do ilu gram one są
Pozdrawiam
[2011-06-08 15:38]

Jędrula

 

Szczytówki nie są opisane w gramach gdyż to przedostatnia część feedera dźwiga cały ciężar i to ona ma cw do 100 gram . Myślę , że jak podzielisz sto na trzy to wyjdzie Ci średnia dla Twoich szczytów odpowiednio do uciągu wody .Chociaż myślę , że najdelikatniejsza szczytówka – zielona spokojnie udźwignie 100 gramowy koszyk .

[2011-06-08 15:58]

Jędrula

Tzn. 33 gr - 66 gr - 100 gr :) [2011-06-08 16:08]

jankelos

CZyli Mh zielona znaczy najmiększa?
Bo o ciężarze wyrzutu już poczytałem właśnie i wiem że szczytówka nie ma znaczenia ale teraz chodzi mi o te oznaczenia
Mh
M
L
która jest najmiększa a która najtwardsza
Pozdrawiam
[2011-06-08 16:20]

jankelos

Już wyczaiłem u mnie najmiększa jest pomarańczowa, potem czerwona a na końcu zielona
złapałem za ostatnią przelotkę i zobaczyłem która najmocniej się ugina
[2011-06-08 16:23]

Jędrula

 

Przede wszystkim sprawdź ugięcie sam , pomacaj , powyginaj . Regułą to nie jest ale zazwyczaj albo raczej najczęściej zielona to najdelikatniejsza szczytówka , pomarańczowa ciut twardsza a czerwona to już twarda . Są również białe , żółte czy bordowe . Wydaję się , że im ciemniejszy kolor tym twardsza szczytówka . Tak samo jest z nurtem , im nurt wolniejszy tym szczytówka delikatniejsza .

[2011-06-08 16:27]

Jędrula

Już wyczaiłem u mnie najmiększa jest pomarańczowa, potem czerwona a na końcu zielona
złapałem za ostatnią przelotkę i zobaczyłem która najmocniej się ugina

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oj chyba coś poplątałeś ? Poczekajmy chwilę może jakiś użytkownik tego kija Ci podpowie .




[2011-06-08 16:34]

bigrybka95

Może spróbuje wytłumaczyć skróty:
MH- medium heavy > średnio ciężka(najtwardsza)
M-medium > średnia
L- light > lekka



PS. Jestem posiadaczem kija Mikado MLT Feeder 110g. Szczytówki są tak samo oznaczone
kolorem jak i napisem co w przypadku thrytona.
[2011-06-08 16:37]

darko1

Ja mam takie kije i z doświadczenia powiem, że zielony używam jak rzucam koszykami 80-120g (120  rzucam dość blisko bo mocny zamach grozi pęknięciem).   Pomarańczowy   to mój ulubiony na spokojniejsze wody. Na jeziorze przy bliskim rzucaniu napina się ładnie nawet z 20g koszykiem ale przy długich rzutach lepiej stosować 50g. Natomiast bywało też że w lekkim nurcie rzucałem daleko 80g koszykiem na pomarańczowej szczytówce i nie było problemu. Kije mam już dwa lata i dostało sporo w kość ;)

 

[2011-06-08 17:09]

liedson314x

ja posiadam ten kij do 100g 3,9 ... jest świetny tak na zielonej czyli średniej już 160 g koszyk latał na kilkadziesiąt metrów ....  jest naprawdę mocny ...   najmiększa jest żółta najtwardsza pomarańczowa tylko po zacięciu mniejszej ryby jeśli nie ucieka zbyt agresywnie często nie czuć ze coś na kiju jest ale przy holu takich sztuk ok 50 cm kleń jaź czy boleń świetnie się spisuje i czuć zapas jeszcze ...   jest bardzo giętki więc żuty nie są dla ludzi o słabych nerwach  połamania :) [2011-06-08 17:57]

jankelos

Może spróbuje wytłumaczyć skróty:
MH- medium heavy > średnio ciężka(najtwardsza)
M-medium > średnia
L- light > lekka



PS. Jestem posiadaczem kija Mikado MLT Feeder 110g. Szczytówki są tak samo oznaczone
kolorem jak i napisem co w przypadku thrytona.

Dzięki
Czyli u mnie najmiększa jest czerwona potem pomarańczowa i zielona tak wynika z opisu
[2011-06-08 18:53]