Mikado Sensei Ultra Fast Spin 260 do 12g

/ 9 odpowiedzi
Witam. Przez nieszczęśliwy wypadek połamałem swoją wędkę okoniową:( Była do 18g C.W i nie do końca czułem przynętę poniżej 5 gramowej główki. Planuje Kupić jakąś niedrogą (+- 200 zł) wędkę <15g c.w.  W oko wpadła mi Mikado Sensei Ultrafast Spin 260 lub 280. Co sądzicie o tej wędce? A może macie jakieś propozycje? Przy czym chodzi mi o wędkę sztywną z akcją szczytową. Żebym dobrze czuł brania. Zdarzyło mi się łowić na giętką wędkę i nie bylem zachwycony. Nie wiadomo czy to ryba czy zaczep. Proszę o żetelne rady gdyż chcę ją zamówic przez internet bo w sklepach u mnie maja mizerny wybór a nie chciał bym żałować zakupu. Z góry dzieki.
pajak321


Dodam że nie łowie na boczny trok. Tak wiec wędka typowo pod głowki 2-5gr. Wody stojące, małe rzeki z niewielkim uciągiem, rzadziej ale się zdarzy rzeka Bug. (2013/10/06 16:23)

RBR


Mam spinning Mikado sensei Ultrafast spin 280cm. w gramaturze L . Dostałem ten spinning na urodziny. Dla mnie osobiście jest on nie zbyt trafny. Przypomina mi wędki teleskopowe, które handlarze na rynkach sprzedają za 50zł.
Osobiście poleciłbym spinning Konger Tiger Cross Maxx UL 270cm.  Wędka dość miękka ale zarazem bardzo czuła. Super wyważona w zestawie z niewielkim kręciołkiem. Nawet brania najmniejszych okoni czuć bardzo wyraźnie a z dużym szczupakiem zapewni dużo zabawy ze względu na swoją elastyczność i odczuwalny kontakt z  rybą. (2013/10/06 20:58)

gravediggie


cześć,

Posiadam Mikado Lexus Sapphire 260. Uwielbiam ten kijek. Szybki, sztywny i czuć na nim dosłownie wszystko. Kij o którym piszesz prawdopodobnie niewiele  różni się od mojego, oba są bardzo chwalone na forach i w testach, które znajdziesz w internecie. Sensei ma chyba ciut wolniejszą akcję ale głowy nie dam.

pozdrawiam,
K. (2013/10/07 01:28)

pajak321


Mikado Lexus Sapphire faktycznie ma wiele pozytywnych opini. Juz zamówiłem. Niewiem czy nie za krótka bo 260 ale zobaczymy w praniu. Juro powinna przyjsc w sobote sie przekonam jak sie spisuje. Dzieki a podpowiedz:) (2013/10/08 23:54)

gravediggie


Do moich aktualnych potrzeb długość 260 wydaje się być optymalna. No i pamiętaj aby nie przesadzić z grubością żyłki - ja używam 0.16mm.  Grubość 0.2mm to będzie już zdecydowanie za dużo. Pewnie o tym wiesz - tak tylko profilaktycznie wspominam o grubości.  Daj znać jak Ci się sprawuje kijek, myślę że będziesz zadowolony.

pzdr
k. (2013/10/10 00:07)

Gray Fox


Ja posiadam Mikado Sensei Ultrafast Spin 260 i sobie chwalę ten kij, nie mogę powiedzieć o nim nic złego, jest tani o świetnie wykonany. (2013/10/10 09:19)

pretorian297


Witam , biorądz pod uwage iż każdy kto posiada swój Kijek i jest z niego zadowolony bedziesz miał pewien problem  z wyborem Kijka ............Ja osobiście Posiadam MIKADO Diamonda 270 do 12g.......
I zapewniam kij jest Mega rewelacyjny , udalo mi sie w tym sezonie wytarmosić Bolki takie ładne 70+ i zapewniam kijek dawal rade , a łowienie Finezyjne na MicroWobki smużaki itp rewela.
Pozdro.Mario (2013/10/10 10:29)

marcin1984tm


Ja posiadam 3 kijki o c.w. do 12 gram Team Dragon,Mikado Sensei oraz Mikado Lexus. Moim zdaniem Mikado jest o wiele lepszy od Dragona. Super wędki za dobrą kasę. Zwłaszcza polecam Mikado Lexus. (2013/10/12 12:10)