Mikado SCR 3009 FD - opinie

/ 10 odpowiedzi
Witam serdecznie wszystkich zapalonych wędkarzy. Jestem początkującym spinningistą i mam maly dylemat, wybrałem kręciola tylko nie wiem czy to będzie dobry wybór, prosze więc o porade na temat kołowrotka. Moj wybór to Mikado SCR 3009 FD. Dziekuję za opinię i pozdrawiam.
Wedkarstwo z Pasja

Witam serdecznie wszystkich zapalonych wędkarzy. Jestem początkującym spinningistą i mam maly dylemat, wybrałem kręciola tylko nie wiem czy to będzie dobry wybór, prosze więc o porade na temat kołowrotka. Moj wybór to Mikado SCR 3009 FD. Dziekuję za opinię i pozdrawiam.

Pytanie czy już kupiłeś czy dopiero zamierzasz? Tego kołowrotka o którym piszesz nigdy nie miałem w ręce. Ale za to miałem ten kolowrotek-Robinson-Sashima-FD i jest naprawdę świetny jak za tą cenę.
(2015/11/03 20:05)

wariatmaly714

Dopiero zamierzam kupic. Wybór jest ogromny, ten o którym piszę jakoś przypadkiem wpadł w oko. Ten o którym ty piszesz widzę ma chyba lepsze właściwości. Dodam, że głównie mam zamiar nastawić się na szczupaka bo tam gdzie wędkuje jest jego nadmiar. Generalnie chciałbym aby wytrzymał co najmniej z dwa sezony, wędkuję dość często. (2015/11/03 21:48)

kolor01

www.sonarsklep.pl/z-przednim-hamulcem-c-42_6_73_87.html
może tu:-) (2015/11/03 21:58)

vmaxer

Zamiast Sashimy lepiej kupić sprawdzonego już Quartza 3010 lub 4010. (2015/11/03 22:05)

wariatmaly714

Na temat tego Quartza są dobre opinie, dość ciekawy. Muszę się zastanowić dobrze nad wyborem. A propo co do plecionki 0,16 raczej zdecydowanie starczy i aż chyba nad to. Tylko jaką firmę wybrać? (2015/11/03 22:18)

Jakub Woś

Polecam Phantom Green Spin. Na stronie głównej wisi wpis i kilka słów o niej (2015/11/03 22:43)

Sith

(...) mam zamiar nastawić się na szczupaka bo tam gdzie wędkuje jest jego nadmiar. (...)

Zdradź tajemnicę gdzie jest ten nadmiar, pomogę Ci w ich liczeniu (złowione ryby wypuszczam) ;-)

Plecionka 0,16 to max. Ja na szczupaki używałem 0,14 Mikado Nichonto Octa Braid i nie narzekam ale szczerze polecam http://www.wedkarskisprzet.pl/product_info.php?products_id=2786 model Z5B-014 lub Z5B-016 - moim zdaniem - ma przekrój bardziej zbliżony do okrągłego (też mam na dwóch kołowrotkach 0,14).
Ostatnio zaopatrzyłem się w Berkley NanoFil, przetestuję ją w najbliższy weekend. Zdania o niej są podzielone, ale chcąc przygotować się do przyszłego sezonu muszę się sam przekonać.

Ps
Nie zapomnij o przyponach, minimum 30cm, krótsze mogą nie zdać egzaminu. (2015/11/04 05:52)

wariatmaly714

Łowisko znajduję się na Podlasiu, akwen jest w miarę spory, nie wiem ile może mieć h ale raczej żeby to dokładnie obłowic potrzeba kilku dni , za dzień nie da rady. Wlasnie tak myślę, że 0.16 to max biorę poprawkę na - parę kg udźwigu ;) Czytam uważnie twoje komentarze i myślę, że do wędkowania masz głowę, wiec zastosuję sie do twojej porady i zakupię plecionkę którą polecasz. Przypony stosuję różne raz krótsze a raz dłuższe. (2015/11/04 13:00)

wariatmaly714

A co powiesz o tym kręciołku o którym piszę w temacie? (2015/11/04 13:01)

Expensiw

Sith  - (...) mam zamiar nastawić się na szczupaka bo tam gdzie wędkuje jest jego nadmiar. (...)

Zdradź tajemnicę gdzie jest ten nadmiar, pomogę Ci w ich liczeniu (złowione ryby wypuszczam) ;-)

Haha fajny tekst :-) Sith (2015/11/04 16:37)