Mikado rival - dobry wybór?

/ 10 odpowiedzi
Witam, jestem tu nowy. Ci sądzicie o kołowrotku mikado rival jako kręciolka na początek lekkiego spinningu, głównie okoniowego.
pepe122

A jaki model masz na myśli no i na jakich łowiskach bedziesz łowił (2016/03/10 20:26)

ivaniewicz

Model 2007 fd czyli najmniejszy. Będę łowić głównie na małych rzekach ale i na zbiornikach stojących. (2016/03/11 15:07)

simpson

Nie kolego odradzam. Ja sie skusiłem i kupiłem sobie przez internet jako dodatkowy krecioł do lekkiej okoniówki. Jeszcze nie łowiłem bo albo pogoda albo teścia imieniny:), ale moje pierwsze spostrzeżenia:
1)Kabłąk chodzi cieżko, dodatkowo ma moment blokady, kiedy możesz go praktycznie zbic tylko recznie
2)Estetyka wykonania też nie na najwyższym poziomie, napisy jakby ze sprzetu na ryneczku, oraz pekniecie obudowy na czerwonym "odwłoku" z tyłu kołowrotka jakby przy pasowaniu.
3)Nawój żyłki o którym pisali i mnie skusili poprawny bez żadnych rewelacji.
Kolego powtarzam jeszcze nie łowiłem tym kołowrotkiem, i może po paru wypadach nad wodą pokaże co potrafi, ale na chwile obecną wydaje mi sie, że tak nie bedzie. Sądze, że kabłąk po paru wypadach mnie zdenerwuje i krecioł wyląduje na lekkiej gruntuwce. Jak bede miał wene to zrobie test:) podobają mi sie komentarze pod nimi - może dowiem sie czegoś ciekawego o sobie:) Przepraszam za polskie znaki, ale klawiatura mi szwankuje. (2016/03/12 10:05)

simpson

Kolego trochę poprawię opinię na temat tego kołowrotka. Nie wytrzymałem a jako, że nie mogłem jeżdzić samochodem (wczoraj imieniny teścia były), nowa wędka w rękę domontowałem nowy kołowrotek i tu lekki zonk. Kołowrotek jakoś nie mógł się spasować z rękojeścią mojego nowego shimano beastmaster, wsadziłem swojego starego cardinala i ciut lepiej, ale widocznie shimano ma takie jakieś dziwne mocowanie. Powiem szczerze, że dziwnie to wygląda gdzie napis na wędce zakrywa rękojeść, ale wracamy do kołowrotka. Poszedłem na piechotę nad mały kanał z wędką, 6 przynętami psem i 3,5 letnim synem a oto wnioski:
1)3,5 letni syn, owczarek niemiecki i próba połowienia ni jak ze sobą nie współgrają:)
2)Kabłąk, aż się zdziwiłem ani razu nie dał mi odczuć, że z nim jest coś nie tak fajnie zbija i się nie zacina powiedziałbym, przeczytając moją poprzednią opinię że jakiś idiota pisał
3)Przy wirówce lub główce ok 10-12 gram czuć pracę przekładni
Ku...wa nowy kołowrotek główka 12 a przekładnie czuje mocniej niż w moim 15 letnim cardinalu - szok
A dodam, że mam 3007 a nie 2007
Nie muszę dodawać, że w takim towarzystwie przez 45 minut nic nie złapałem - zressztą na tym kanale mały szczupak to wyczyn, a przy pływającym i szczekającym psu i rzucającym patyki dziecku to byłoby mistrzostwo świata.
Szukam teraz jakiegoś kołowrotka doradzicie coś? (2016/03/13 19:46)

SlawekNikt

Po taniości dragon viper fd lub polecany przez co poniektórych robinson dakota, potem ryobi zauber, team draon z serii 9XX, a jeszcze później penn ... (2016/03/13 20:02)

simpson

Dzięki, dzięki tak myślę, że bedę szukał czegoś do 300, ale jak wydam 200 to też nie będę płakał. Panowie dawajcie propozycje, ale przetestowane. (2016/03/13 20:28)

SlawekNikt

Posiadam i używam wszystkie te, które wymieniłem i w tej właśnie kolejności kupowałbym gdybym miał to robić po raz kolejny. Mam jednak nadzieję, że przy "odrobinie wdzięczności" mam na jakieś 10 lat zakupy kręciołów z głowy bo rzecz jasna mam też coś tam na zapasie. (2016/03/13 20:40)

simpson

A ja bym chciał znowu kupić kołowrotek w którym się zakocham jak mój cardinal 82r, który służy mi już 15 lat. Niestety staruszek powoli zaczyna siadać bo warunki i możliwości sprawiły, że spininguję jeszcze częściej niż kiedyś, przerzucę go do okoniówki 2-10g a szukam czegoś do wędki 7-21g.

(2016/03/13 21:00)

simpson

A ja bym chciał znowu kupić kołowrotek w którym się zakocham jak mój cardinal 82r, który służy mi już 15 lat. Niestety staruszek powoli zaczyna siadać bo warunki i możliwości sprawiły, że spininguję jeszcze częściej niż kiedyś, przerzucę go do okoniówki 2-10g a szukam czegoś do wędki 7-21g.

(2016/03/13 21:00)