Mikado- opinie o sprzęcie

/ 34 odpowiedzi / 2 zdjęć
Sith

Sławku, czy jesteś w stanie ocenić czy żyłka jest "leżakiem"? Zwłaszcza przy zakupie przez internet? Nawet jeśli kupowana w stacjonarnym sklepie, czy każdy sprzedawca pozwoli Ci na wywleczenie żyłki z oryginalnego opakowania i poszarpania się z nią?
Nota bene, kupowałem w dobrze znanym mi sklepie, więc wczoraj napisałem do nich i co? Okazało się, że cała partia tej żyłki jest do "bani", kazali wyrzucić, bo odsyłać nie warto a oni przyślą mi z następnej dostawy, bo MIKADO wymieni im całą partię towaru, też bez konieczności zwrotu wadliwej. Zatem "leżak", czy "bylejakość"?
Odmówiłem przyjęcia replay-u, dpołaciłem i przyślą mi DRAGONA Guide select. (2017/01/11 06:21)

l Feeder l

Używam koszyków do metody firmy mikado i złego słowa o nich nie powiem. Ostatnio kupiłem haczyki specjalnie do method feeder lecz jeszcze ich nie testowałem. Z wędzisk posiadam tylko pod lodową kupiłem przypadkiem w promocji ale mam ją do dziś będzie to z 6 lat. (2017/01/11 08:21)

Kafarek

Jeśli chodzi o wędki to od spinningu przez feedery i karpiówki zawsze byłem zadowolony, kolowrotki w porządku choć czasem się psuły ale to one ciągle pracują i nie ma sensu się dziwić ( zastanawiam się teraz nad Matrixem), żyłki odkąd pamiętam nie były najlepsze, sprzęt elektroniczny robi dla nich teraz chyba videotronic bo miałem kiedyś podobny model który jest dostępny wiec 4+, koszyki itp tez na 4 oceniam. (2017/01/14 17:21)

Przemas83

Plećka octa braid ośmiosplotowa, dobra jakość w świetnej cenie.   (2017/01/15 11:42)

aldente

...a Mikado Inazuma Flash Zander???  c.w. 22 g....szybka szczytowa akcja....u mnie na okonia z każdej głębokości, na obrotóweczkę nr 4 i na cięższe jigi.
Branie z opadu czujesz nawet w małym palcu u nogi. Świetna wędeczka za tanie pieniądze, od 3 lat bez przerwy w akcji. Wszystko w najlepszym porządku! (2017/01/15 12:20)

Pablo63

Witam.
Trzeci rok posiadam Mikado Tournament Pole 700 ,teraz zakupiłem plecionkę Mikado Nihonto Octa Braid.
Firma jest dobra , stosunek ceny do towaru.

(2017/02/04 22:58)

jabberwokie86

W zeszłym sezonie używałem żyłek Mikado UV w trzech średnicach (0,16; 0,18 i 0,24) i sprawdzały się naprawde dobrze. Na 0,18 o deklarowanej wytrzymałości 4,75kg zdarzyło się kilka razy rozgiąć haki przy uwalnianiu z zaczepów, a raz nawet rozerwać krętlik. Żeby nie było zbyt różowo, to są one trochę przegrubione - wg pomiaru analogowym mikromierzem miały faktycznie odpowiednio 0,17; 0,19 i 0,25mm. Co ciekawe ta sama żyłka o średnicy 0,22mm kupiona w tym sezonie pod kątem pstrągów i szczupaków z niewielkiej rzeczki trzyma średnicą praktycznie idealnie. (2017/02/05 13:21)