Mikado Nihonto TT Zander Inazuma Flash Perch ?

/ 2 odpowiedzi
Witam Panie i Panów,
Wiem, że tego typu wątki byly juz przerabiane, ale nie znalazlem dalej odpowiedzi na swoje pytanie.
Poszukuję wędki do połowu głównie wobblerami 8-19g. Nie mam określonego gatunku ryb które chciałbym łowic, co utrudnia mój wybór. Łowić planuję na różnych akwenach- Wisła, Martwa Wisła, Motława, ale i jeziora w okolicach Trójmiasta prawie wyłącznie z brzegu. Zakupiłem ostatnio kołowrotek Daiwa Ninja 4000a, oraz korzystam z plecionki 20lb. Do tej pory łowiłem kijem bardzo miękkim, chcialbym spróbować kija sztywniejszego i czulszego, który jednocześnie nie bedzie bał się wiekszego przyłowu. I tu coś co jeszcze bardziej utrudnia wybór: budżet jaki zakładam to 200pln.
W chwili obecnej mam 2 typy:
Mikado Nihonto TT zander 260/22g
Mikado Inazuma Flash Perch 260/20g
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :-)
barrakuda81


Flash perch to chyba wklejanka i do tego z niskim cw - daj sobie z nią spokój bo to nie jest kij do Twoich preferencji.Ogólnie wklejanka się nie nada. Woblery w przedziale ktory opisałeś a więc nawet 19 gram ( rozumiem że ze sterem ) dają niezły opór podczas prowadzenia a to wymaga mocniejszego kija. 30 tka z mięsistym dolnikiem i pełny blank to jest tu chyba minimum bo taki kij juz powinien mieć moc wystarczającą do podołania takim woblerom.Ale możliwe że trzeba celowac jeszcze wyżej...Trudno to pogodzić bo 8 gramowy wobler z niewielkim sterem obsłuży już lekki kij ale ten górny zakres będzie cięzko.A jeśli to bedzie np wobek z dużym sterem to mamy spory opór. (2018/03/21 12:06)

jakub-banasiewicz


Dzięki za info, Flash Perch to wklejka to fakt, ale podobno dość sztywna, ale chyba faktycznie będę szukał czegoś w pełnym blanku i około 30g c.w. Może dorzucę do Black Rock'a 7-30... Albo Mikado Blocks Bait Dealer 7-28. Ta druga to nowość, jeszcze nie przetestowana, ale z tego co widziałem, to dolnik dosyć mięsisty, zapas mocy spory i osobiście mi się podoba. Tak czy siak, dzięki za rozwianie wątpliwości. Temat raczej do zamknięcia. (2018/03/22 09:43)