Zaloguj się do konta

Mikado Lexus Sapphire-opinie

utworzono: 2016/02/07 16:56
kubamtk999

Witam ! Chciałbym zapytać was , czy wędka mikado lexus sapphire jest godna polecenia ? Jaka jest wasza opinia , jeżeli ktoś tą wędkę ma , albo miał to niech podzieli się swoimi wrażeniami , najlepiej trochę ją opisać . Po prostu chciałbym wiedzieć czy kupić tą wędkę , czy nie , napiszcie jakie są plusy i minusy tej wędki . Pozdrawiam  [2016-02-07 16:56]

spines21

http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=archiwum&szukaj=Mikado+lexus+sapphire [2016-02-07 17:23]

kubamtk999

Czytałem większość opinii ale tak na prawdę nic się z tego nie dowiedziałem 

[2016-02-07 17:44]

SebekKry

Jak chcesz jej używać na głębokich łowiskach to nie polecam. Miałem i pozbyłem się. Jeśli na takich do 3m to będzie ok. [2016-02-07 21:19]

jerz147

to fajny kij do delikatnego łowienia,niby w opisie ma do 10gr.(myślę że warto z tego zejść)to jest to fajna maszynka do lekkiego spiningu z pewnym zapasem mocy który da Ci spokojne łowienie nawet przy spotkaniu ze sporo większym przeciwnikiem.Bardzo czuły , ładnie układa się do ręki( przy dłuższym łowieniu bardzo ważne)Relatywnie b.małe pieniądze za fajne łowienie.Mogę napisać tylko tak"nie powinieneś żałować"
Rewelacyjny kij spinningowy do bardzo delikatnych połowów. Niesamowicie lekki i sztywny, o wybitnie szczytowej akcji. Bardzo szybki i czuły. Wykonany z węgla IM-9, uzbrojony w unikalne, trochoidalne przelotki SiC. Waga: 160 g Długość: 240 cm Casting: ≤ 10 g Sekcje 2 [2016-02-11 21:22]

Tobek

Bardzo dobry kijek, szybki ale ładnie pracuje pod rybką. Wklejana szczytówka świetnie pokazuje brania. Używałem głównie podczas łowienia na boczny trok, oraz jigowania max główka 5 gr + duckfinshad 6cm. Fajnie amortyzuje i nie gubi rybek. Waga chyba coś koło 170 gram przy długości 260.
Kijek jak najbardziej godny polecenia [2016-03-13 21:52]

e-kamien

To dobry kijek. Ja swój o długości 2,4m kupiłem w styczniu i właśnie zareklamowałem. Po czterech miesiącach użytkowania wytarła się szczytowa przelotka od plecionki Mikado Nihonto 0,08. [2016-05-30 15:22]

Rowino

jak dla mnie super kijek, mam go już drugi sezon, używany głównie do łowienia z brzegu na paproszki, woblery i blaszki, dał radę szczupakowi 83 cm, trochę ciężkawy ale za to super wytrzymały  [2016-10-12 21:52]

Sith

Miałem, pozbyłem się. Całkowicie nie zgadzam się z pozytywnymi opiniami kolegów. Jeśli wędka dł 240cm CW do 10g ma służyć do ultralekkiego spinningu, to po pierwsze nie powinna ważyć 160g (np KONGER 300cm/1-10g waży 161g). Po drugie, wędka o tych parametrach powinna bez problemów wyholiwać sandacza w okolicach wymiaru ochronnego, a nie pęknąć jak zapałka na łączeniu blanku z "wklejką".
Po trwającej dwa miesiące naprawie gwarancyjnej sprzedałem ten "wynalazek" a w to miejsce kupiłem Dragon Viper SL Senso 7 275cm/1-7g/161g raptem 25 zł drożej i jestem mega zadowolony, zwłaszcza po wyholowaniu 70-cm szczupaka, przy czym wędzisko nawet nie jęknęło. [2016-10-13 05:51]

simpson

Ja posiadam najdelikatniejszą wersję 220 do 7gr. Pod okonia na boczny trok i ewentualnie obrotowki nr. 0-2 i jestem zadowolony. Dobry zasięg rzutu wędka czuła nie męczy ręki, wytrzymała i z zapasem mocy szczupaka 70 wyholowała bez najmniejszego problemu. Mam 1/2roku i stwierdzam ze ja lubię i jestem zadowolony mi po prostu leży no i dobra cena ja dałem 150 zł. [2016-10-13 08:10]

Sith

Przez pierwsze pół roku też byłem zadowolony, później mi przeszło... ;-) [2016-10-13 10:42]

florek13

Ja mam od kilku miesięcy i jak każda z moich dotychczasowych wędek tej firmy - rewelacja.
Mam ta najdelikatniejszą. Nadaje sie tak jak napisali koledzy tylko do delikatnego łowienia max do 3 m.
Nie obsłuży główek pow. 5-6 g. (szczytówka nie wytrzyma), za to spokojnie wyholuje nawet sporego szczupaka.
Poza tym lekka !!! sztywna i ultra szybka , co przy zastosowaniu plecionki (max. 0.06-0.08) niestety może gubić ryby (szczególnie jest problem z okoniowymi pyszczkami). Z tego powodu nie stosuje jej na bocznego troka, moze na żyłce było by inaczej.
Do blaszek i woblerów raczej się nie nadaje - typowo pod jigowanie, bardzo ładnie dzięki sztywności przekazuje brania.
Mikado jest naprawdę trwałe, mam kilka ich wędek i naprawdę za tą cenę napradę dobry zakup. [2016-10-13 17:32]

pulos

ja mogę sprzedać - prawie nowy leży. kupiłem pod okonia i na okoniu byłem ostatnio 2 lata temu, a miejsca w szafie brak na inne wędki.
240/10g [2016-10-13 20:01]

michal-dzierzawski

W tej cenie, czyli ok 110-130 zł to napewno ciekawa propozycja. Mam 220 > 7gr.  i rzeczywiście fajnie się tym dłubie pasiaki. Kij, ma akcję przy której nie zgubi Ci sie podczas holu żadna ryba, bez problemu też poradzisz sobie z przyłowem szczupaka czy sandacza. Mój najlepiej w mojej ocenie spisuje się z jaskółkami 2,5" na 2-3 gr główkach, przy większych/cięższych przynętach robi się gumowy i nie czuje, czy podbijam przynętę czy tylko podciągam. Napewno nie jest taki słaby żeby nie można było miotać 10-12 cm gumą na 10 gr główce, ale umówmy sie, że to nie jest jego przeznaczenie.

Jeżeli nie przeszkadza ci waga (150 gr) to jest to propozycja warta uwagi. [2016-10-26 07:43]

Sith

Porównaj sobie parametry:
http://www.okonek.com.pl/mikado-wdka-lexus-sapphire-spin-p-211.html  miałem i jak pisałem nie zakochałem się,
http://www.okonek.com.pl/shimano-wdka-catana-spinning-p-8011.html  kupiłem na małe rzeczki 210cm, co prawda nie ma wklejanej szczytówki, blank tradycyjny, ale wcale nie gorzej wskazuje brania.

[2016-10-27 08:03]

exciter101

Sorry za odgrzewany kotlet ale mam bardzo ważne pytanie odnośnie tego spina Mikado Lex sap. 
Czy da on radę sobie z małymi blaszkami o nr 2 (4-5gram) głównie będzie używany na małej rzece nizinnej . [2018-08-22 12:37]