Mikado Lexus Sapphire-opinie

/ 15 odpowiedzi
Witam ! Chciałbym zapytać was , czy wędka mikado lexus sapphire jest godna polecenia ? Jaka jest wasza opinia , jeżeli ktoś tą wędkę ma , albo miał to niech podzieli się swoimi wrażeniami , najlepiej trochę ją opisać . Po prostu chciałbym wiedzieć czy kupić tą wędkę , czy nie , napiszcie jakie są plusy i minusy tej wędki . Pozdrawiam 
spines21


http://www.wedkuje.pl/pokaz.php?pokaz=archiwum&szukaj=Mikado+lexus+sapphire (2016/02/07 17:23)

kubamtk999


Czytałem większość opinii ale tak na prawdę nic się z tego nie dowiedziałem  (2016/02/07 17:44)

SebekKry


Jak chcesz jej używać na głębokich łowiskach to nie polecam. Miałem i pozbyłem się. Jeśli na takich do 3m to będzie ok. (2016/02/07 21:19)

jerz147


to fajny kij do delikatnego łowienia,niby w opisie ma do 10gr.(myślę że warto z tego zejść)to jest to fajna maszynka do lekkiego spiningu z pewnym zapasem mocy który da Ci spokojne łowienie nawet przy spotkaniu ze sporo większym przeciwnikiem.Bardzo czuły , ładnie układa się do ręki( przy dłuższym łowieniu bardzo ważne)Relatywnie b.małe pieniądze za fajne łowienie.Mogę napisać tylko tak"nie powinieneś żałować"
Rewelacyjny kij spinningowy do bardzo delikatnych połowów. Niesamowicie lekki i sztywny, o wybitnie szczytowej akcji. Bardzo szybki i czuły. Wykonany z węgla IM-9, uzbrojony w unikalne, trochoidalne przelotki SiC. Waga: 160 g Długość: 240 cm Casting: ≤ 10 g Sekcje 2 (2016/02/11 21:22)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Tobek


Bardzo dobry kijek, szybki ale ładnie pracuje pod rybką. Wklejana szczytówka świetnie pokazuje brania. Używałem głównie podczas łowienia na boczny trok, oraz jigowania max główka 5 gr + duckfinshad 6cm. Fajnie amortyzuje i nie gubi rybek. Waga chyba coś koło 170 gram przy długości 260.
Kijek jak najbardziej godny polecenia (2016/03/13 21:52)

e-kamien


To dobry kijek. Ja swój o długości 2,4m kupiłem w styczniu i właśnie zareklamowałem. Po czterech miesiącach użytkowania wytarła się szczytowa przelotka od plecionki Mikado Nihonto 0,08. (2016/05/30 15:22)

Rowino


jak dla mnie super kijek, mam go już drugi sezon, używany głównie do łowienia z brzegu na paproszki, woblery i blaszki, dał radę szczupakowi 83 cm, trochę ciężkawy ale za to super wytrzymały  (2016/10/12 21:52)

Sith


Miałem, pozbyłem się. Całkowicie nie zgadzam się z pozytywnymi opiniami kolegów. Jeśli wędka dł 240cm CW do 10g ma służyć do ultralekkiego spinningu, to po pierwsze nie powinna ważyć 160g (np KONGER 300cm/1-10g waży 161g). Po drugie, wędka o tych parametrach powinna bez problemów wyholiwać sandacza w okolicach wymiaru ochronnego, a nie pęknąć jak zapałka na łączeniu blanku z "wklejką".
Po trwającej dwa miesiące naprawie gwarancyjnej sprzedałem ten "wynalazek" a w to miejsce kupiłem Dragon Viper SL Senso 7 275cm/1-7g/161g raptem 25 zł drożej i jestem mega zadowolony, zwłaszcza po wyholowaniu 70-cm szczupaka, przy czym wędzisko nawet nie jęknęło. (2016/10/13 05:51)

simpson


Ja posiadam najdelikatniejszą wersję 220 do 7gr. Pod okonia na boczny trok i ewentualnie obrotowki nr. 0-2 i jestem zadowolony. Dobry zasięg rzutu wędka czuła nie męczy ręki, wytrzymała i z zapasem mocy szczupaka 70 wyholowała bez najmniejszego problemu. Mam 1/2roku i stwierdzam ze ja lubię i jestem zadowolony mi po prostu leży no i dobra cena ja dałem 150 zł. (2016/10/13 08:10)

Sith


Przez pierwsze pół roku też byłem zadowolony, później mi przeszło... ;-) (2016/10/13 10:42)

florek13


Ja mam od kilku miesięcy i jak każda z moich dotychczasowych wędek tej firmy - rewelacja.
Mam ta najdelikatniejszą. Nadaje sie tak jak napisali koledzy tylko do delikatnego łowienia max do 3 m.
Nie obsłuży główek pow. 5-6 g. (szczytówka nie wytrzyma), za to spokojnie wyholuje nawet sporego szczupaka.
Poza tym lekka !!! sztywna i ultra szybka , co przy zastosowaniu plecionki (max. 0.06-0.08) niestety może gubić ryby (szczególnie jest problem z okoniowymi pyszczkami). Z tego powodu nie stosuje jej na bocznego troka, moze na żyłce było by inaczej.
Do blaszek i woblerów raczej się nie nadaje - typowo pod jigowanie, bardzo ładnie dzięki sztywności przekazuje brania.
Mikado jest naprawdę trwałe, mam kilka ich wędek i naprawdę za tą cenę napradę dobry zakup. (2016/10/13 17:32)

pulos


ja mogę sprzedać - prawie nowy leży. kupiłem pod okonia i na okoniu byłem ostatnio 2 lata temu, a miejsca w szafie brak na inne wędki.
240/10g (2016/10/13 20:01)

michal-dzierzawski


W tej cenie, czyli ok 110-130 zł to napewno ciekawa propozycja. Mam 220 > 7gr.  i rzeczywiście fajnie się tym dłubie pasiaki. Kij, ma akcję przy której nie zgubi Ci sie podczas holu żadna ryba, bez problemu też poradzisz sobie z przyłowem szczupaka czy sandacza. Mój najlepiej w mojej ocenie spisuje się z jaskółkami 2,5" na 2-3 gr główkach, przy większych/cięższych przynętach robi się gumowy i nie czuje, czy podbijam przynętę czy tylko podciągam. Napewno nie jest taki słaby żeby nie można było miotać 10-12 cm gumą na 10 gr główce, ale umówmy sie, że to nie jest jego przeznaczenie.

Jeżeli nie przeszkadza ci waga (150 gr) to jest to propozycja warta uwagi. (2016/10/26 07:43)

exciter101


Sorry za odgrzewany kotlet ale mam bardzo ważne pytanie odnośnie tego spina Mikado Lex sap. 
Czy da on radę sobie z małymi blaszkami o nr 2 (4-5gram) głównie będzie używany na małej rzece nizinnej . (2018/08/22 12:37)