Zaloguj się do konta

Mikado Inazuma Flash Zander do 22gr

utworzono: 2015/12/09 20:19
darnok99

Czy połowię Inazuma Flash Zander do 22gr na boczny trok? Na fishing-test napisano ze komfortowo łowi sie na przynetach około 5-28gr więc teoretycznie chyba powinno wystarczyć [2015-12-09 20:19]

aldente

Bez najmniejszego problemu. ( z własnego doświadczenia)
[2015-12-09 21:31]

Karpiu

na boczny trok na zandera do 22g ???? no co wy... przeciez to sztywny kij bez wklejanej szczytowki i nie wiem jak bardzo trzeba byc dziwnym zeby powiedziec ze tym kijem komfortowo sie lowi od 5g !!! jakikolwiek komfort zaczyna się przy  8g+ guma. Także jak zamierzasz kupic cos do bocznego troka  to szukaj czegos innego. Niemniej jednak inazuma  to bardzodobry kij , ale o zupełnie innym przeznaczeniu. pozdrawiam [2015-12-09 22:39]

aldente

Kolego Karpiu...szybciutko wyjaśnię subtelną różnicę między Twoim a moim punktem widzenia odnośnie używania Inazumy Zander: powiadasz, że jest zła pogoda...a ja odpowiem, że nie ma złej pogody. Są tylko nieodpowiednio ubrani ludzie! [2015-12-10 00:06]

darnok99

Z jednej strony masz rację Karpiu ale to jest tez szybki kij jak okoniowe. Jedyne czym się różni to chyba trochę większym cw. i sztywnością. Do troka nie potrzeba wklejanej szczytowki. Na troku nie będę zawieszal pałeczek lżejszych niż 8gr poza tym jezeli producent podaje taką informację o wędxisku a nie inną (a Mikado to dobra marka) to tak chyba jest. I dlatego wlasnie dopytalem. Jedyny problem jaki ja widzialem to to ze sztywny kij moze poszarpac kruchy pysk okonia, chociaz mysle ze zylka powinna zniwelowac problem. Aldente jak ci się ten kij sprawuje?  [2015-12-10 00:16]

aldente

Hello Darnok:-) Kupiłem ten kij rok temu po przeczytaniu samych pozytywnych opinii właśnie tu na forum. Nie zawiodłem się. Specjalnie wziąłem Zandera a nie Percha. Po pierwsze nie chciałem wklejki, po drugie najczęściej łowię głęboko, na górkach i spadach od 6 do 18 metrów. Dlatego potrzebowałem kijka trochę mocniejszego. Zanderkiem łowię  z opadu na główkach od 10 do 14 gramów. Jeśli schodzę głębiej, zakładam główki o gramaturze nawet 17-21 gramów, bo nie chce mi się długo czekać, aż jig dojdzie do dna. Kij melduje opad znakomicie! Jest czuły i przekazuje każde skubnięcie okonka na "moich" głębokościach. Ponieważ na moim okoniowym łowisku zdarzają się szczupaki takie w przedziałe 80-120 cm, Inazuma Zander jest  bardziej odpowiedni, niż ten delikatniejszy Perch. Ponieważ na kiju Zander doskonale wyczuwa się branie małych okonków i też bezproblemowo się je łowi, byłem zadowolony, że nie zakupiłem delikatniejszego kija Perch. Oczywiście na płytszych łowiskach Zander też spisuje się dobrze i na delikatniejszej główce czujesz opad. Tak więc jest zabawa i zadowolenie. Pozdrawiam:-) [2015-12-10 13:29]

darnok99

Dzięki wielkie. A jaki masz kołowrotek do tego kijka? O masę najbardziej mi chodzi [2015-12-10 14:22]

aldente

Najczęściej zakładam do tego kija kołowrotek Shimano Stradic ci4+ o szpuli 3000 i wadze 200 g.  Łowię wtedy z opadu na oryginalną plecionkę Power Pro 0,1mm w kolorze czerwonym.....ostatnio miałem sporo szczęścia, bo na ten zestaw uzbrojony w cykadę spinmad king 18 g wyjąłem mamuśkę 90 cm. Miałem dowiązany kawałek Fluorocarbonu 0,24mm. Szczupak zapiął się za brzeg żuchwy za przednią dwuramienną kotwiczkę, rozgiął ją i wyczepił w podbieraku.:-). Czego można chcieć więcej :-)
[2015-12-10 21:49]

Sith

Czy przy tej wadze kołowrotka zestaw nie leci za bardzo na "pysk"? [2015-12-11 06:45]

aldente

może troszeczkę...ale wtedy w zapasie mam Stradica 4000 o wadze 245g albo Blue Arca 9300 i ten waży chyba okolo 300g.
[2015-12-11 08:26]