Mikado Inazuma czy Mikado Tessen

/ 6 odpowiedzi
Jako że potrzebuję taniego kołowrotka do tańszego zestawu spinningowego zdecydowałem się na któryś z dwóch z oferty Mikado. Pytanie brzmi tylko który będzie lepszy ? Cena praktycznie ta sama różnią się w sumie ilością łożysk. Czy to może oznaczać że w Tessenie są łożyska lepszej jakości ? Czy to jest jedno i to samo :D 
sebascorpion

Mam mikado inazume 3006 i szczerze mówiąc nie jestem zbyt zadowolony . Mysle ze lepiej dolozyc troche grosza i kupic cos lepszego. Z perspektywy czasu niewiem czy bym jeszcze raz kupił ten kolowrotek

(2015/02/07 22:22)

Braddock95

A z czego jesteś konkretnie niezadowolony ?  (2015/02/08 16:34)

sebascorpion

W środku cos zaczęło przeskakiwać , ciężko się kreci ( na poczatku bylo okej ), i jest strasznie glosny czego tez na poczatku nie bylo. (2015/02/08 22:12)

roobcio

A ja mam inazume 2006 i jestem bardzo zadowolony. Szukałem niedrogiego kręciołka do lekkiego spinningu. Używam go najczęściej do bocznego troka i jest ok.
(2015/02/09 12:45)

Trevor-Philips

Jestem posiadaczem mikado tessen 5004FD, dałem za ten kołowrotek 60zł i jestem z niego zadowolony ale przy holu większych ryb ewidętnie czuć że kręciołek chodzi ciężko ale nie należy spodziewać się pięknej pracy kołowrotka z "3+1" łożyskami i za cene poniżej 80pln.    (2015/02/09 13:05)

gregx1

Posiadam Inazumę 2006 od 3 lat. Po jednym ostrym sezonie spinningowym (ponad 150 wypadów), podczas którego od czasu do czasu używałem cięższych lub stawiający większy opór przynęt, przekładnia ledwo zipiała oraz została przecięta żyłką rolka prowadząca. Po wymianie rolki obecnie dogorywa przy spławikówce.

Zalety:
- tani,
- wysoka szpula - dłuższe rzuty,
- przyzwoity nawój żyłki.

Wady:
- kiepski hamulec,
- mała moc (obrotówka "1" czy woblerek 3,5cm to dla niego max)
- mała trwałość (ogólna bolączka kołowrotków MIKADO).

Jeśli będzie używany kilka razy w roku przez mało wymagającego użytkownika do lekkiego spinningu - może być, ale drugiego bym nie kupił.

PS. Żeby nie było tak całkiem negatywnie - wyjąłem na niego m.in. szczupaka 96cm ;) (2015/02/09 14:57)