Mikado Inazuma Flash Perch

/ 37 odpowiedzi
zabalukasz


może inaczej zadam pytanie ponieważ w ten sposób nie uzyskam odpowiedzi jakiej bym oczekiwał, potrzebuje konkretów

Także pytanie brzmi, jaki wybrałbyś kij wiedząc że,

- możesz przeznaczyć 200zł,

- *łowisz na rzekach gdzie dużo zaczepów (zazwyczaj łowie z opadu, ewentualnie wolne zwijanie na lekkich główkach), *głównie z wysokich brzegów (dlatego też chcę nieco dłuższy kij by łatwiej poprowadzić przynętę), * często 3-5h chodząc brzegami (musi to być lekki spining)

- przynęty gumowe 5/7cm główki 4/5g (rzadko wirówki)

- okazy jakie łowie to zazwyczaj 40-85cm-trowe szczupaki (bardzo często 60cm-trowe), od czasu do czasu klenie do 50cm

 

czy możesz wskazać jakiś konkretny kij jaki Ty byś wybrał będąc w mojej sytuacji?

(2015/05/13 13:55)

Sith


Przeczytaj post nr 824753.
Nieco przekracza wyznaczoną przez Ciebie granicę cenową, ale na prawdę warto.
(2015/05/13 16:18)

Draq


Mikado Nihonto Pike 5-28g lub TT Zander <22g, blank podobno wykonany w takiej samej technologii co Inazuma. (2015/05/13 19:35)

zabalukasz


podziękował wszystkim, temat do zamknięcia (2015/05/14 10:20)

kamil-dembinski


Witam mam pytanie:

Zastanawiam się nad wybotem wędki mikado inazuma flash perch 240/260 tylko nw jaką długość wziąść.
Słyszałem że wersja 260 niestety jest słąbo wyważona i mocno leci ,,na pysk''. 240 jest za to ponoć OK.Słyszałem też że piankowe rękojeści potrafią się rozerwać a w korkowych może się odkleić okleina od korka. 
Czy odczuję wieklą róznice pomiędzy 260 a 240 czy jestona znikoma .
Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach. (2018/01/07 16:09)

okoniowy_bartus


mam wersje 2,40 i mówiąc krótko, bardzo fajny kijek. przy tej długości lekki, dobrze wyważony. dobrze sprawdza się od okoni, przez szczupaki na lekko, na sandaczach kończac. co do pianki, nie ma z nią problemów. (2018/01/07 17:45)

aldente


Witaj Kamil. Posiadam Inazumę, ale model flash zander, 229 cm, 22g. Rękojeść pianka eva. Długość dla mnie idealna, i z brzegu, i z łodzi. Kupiłem ją bodaj w 2013 roku i...mogę powiedzieć, że bomba! Nie chciałem żadnej wklejanki, więc zakupiłem właśnie ten model. Szybki, lekki, akcja fast, zapas mocy. Blank przewodzi  branie  małego okonia tak, że czujesz je nawet w palcu u nogi :-) . "Holuje" bez najmniejszych problemów szczupaka 90 cm. Jeśli chodzi o wyważenie kija, to wyważasz go kołowrotkiem, przez odpowiedni dobór. Dlatego nie rozumiem stwierdzenia, że dany model jest słabo wyważony, bo leci na pysk. Każdy kij bez kołowrotka leci na pysk. Przez 5 lat intensywnego łowienia moja Inazuma znajduje się w doskonałym stanie, Przelotki, pianka...nic się nie rozerwało, ani nie urwało. Ktoś tam napisał, że pianka się rozerwała, jak się przekręciło na gwincie tę część, która mocuje stopkę kołowrotka. Trzeba sobie zdać więc sprawę z tego, że  wędka, to nie przyrząd do ćwiczeń na siłowni, tylko w miarę delikatna rzecz! Jeśli nie chcesz się bawić w  2 gramowe mikropaproszki na 2 metrach głębokości, tylko szukasz kija, którym połowisz pasiaki w każdych warunkach i na różnych głębokościach, to polecam Ci właśnie Inazumę flash zander 22g. Połamania! (2018/01/07 18:02)

kamil-dembinski


Mikado Inazuma Flash Perch 240/18 . Wybrać okładzine korkową czy pianke EVA co jest mocniejsze i bardziej wytrzymałe (2018/01/08 21:47)