Zaloguj się do konta

Mikado Golden Bay V Konger Carbomaxx Team Heavy

utworzono: 2013/02/05 13:52

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

frgrzesiek

Witam,dopiero zaczynam moją przygodę z wędkowaniem  i proszę o poradę.mam zamiar kupić jedną z tych wędek , Mikado Golden Bay Feeder 360 cw. up to 140g   albo KONGER WĘDKA CARBOMAXX TEAM HEAVY FEEDER (150G) ale żadnej nie mam możliwości obejrzenia osobiście.łowic będę na Wiśle w okolicach Tczewa,dość duży uciąg.szukałem na różnych forach info i mam dylemat co kupić.jeśli ktoś miał doczynienia z tymi federami to prosze o porade [2013-02-05 13:52]

kuba234p

Mam jednego SŁABEGO feedera KONGER i jak pisze jest słaby bo za jakieś 80zł a teraz mam zamiar na wiosne kupic MIKADO GOLDEN BAY'a i tą wędke ci polecam ale słyszałem też dobre opinie co do carbomaxxa i miałem kołowrotek z tej serii nie był najgorszy jak za tamtą cene ale ja i tak bardziej polecam ci MIKADO  [2013-02-05 14:16]

eazy-e-1997

oglądałem w sklepie kongera i wydaje się byc dużo gorszy od swojego poprzednika bez team. Mikado ma dobrą opinie u użytkowników niestety ja nie miałem z nim do czynienia a co do kołowrotka carbomaxx to zupełnie inna bajka [2013-02-05 14:38]

frgrzesiek

konger jest troche tańszy ale jeśli mikado jest lepszym wędziskiem to warto dołożyc pare groszy niż później żałowac.
jednakże szukająa po necie informacji doczytałem ze konger jest troche sztywniejszy niż mikado.jakie są wasze odczycia na temat mikado?czy koszyk ok100gram +zanęta nie bedzie dla niego zbyt dużym obciążeniem?(bo to co pisze producent o cw.to jedno,a rzeczywistosc jest zazwyczaj inna).
[2013-02-05 14:48]

bednar14

http://forum.wedkuje.pl/f,feeder-modele-firmy-wszystko-o-wedziskach,601145,0.html [2013-02-05 14:49]

puciekas

polecam mikado golden na pewno więcej wytrzyma niż konger miałem ten sam dylemat niedawno i dużo się informowałem wybrał bym mikado. lecz jak nie szkoda ci dołożyć parę zł to wybierz mikado NSC lub SHT albo ultraviolet nie pożałował byś
[2013-02-05 14:54]

endriu1994

Konger carbomaxx ma problem z łuszczącym się lakierem pomijając ten fakt to jak za takie małe pieniądze to przyzwoita wedka. Mimo wszystko wybrał bym Mikado ale coś z odrobine wyższej półki. [2013-02-05 15:01]

LukaszMag

Witam serdecznie!

Golden Bay to troszkę wyższa na pewno półka niż Carbomaxx'y czy Carbomaxx Team. Plusem Mikado jest węglowy i lżejszy blank. W Kongerze o ile mnie pamięć nie myli jest to kompozyt ze sztywną częścią szczytową. Nawet jakieś zwoje maty węglowej widać... Carbomaxx jest, jakby to ująć "gumowym kijem od szczotki". Nie dość, że pałowaty, to jeszcze dosyć wolny. Golden Bay jest lżejszym kijem. Śmiem twierdzić, że będzie o ciekawszej akcji i szybszym blanku. Na pewno wniesie w łowienie więcej przyjemności i finezji. Carbomaxxem łowiłem, Goldena jedynie oglądałem na sucho. Stąd moje przypuszczenia.  Najlepiej wcześniej zastanowić się jakiego kija potrzebujemy i pójść dokładnie wszystko obejrzeć w sklepie. Chociaż czasami ciężko znaleźć złoty środek. Na rzękę szukałbym czegoś szybkiego o szczytowym ugięciu w holu przechodzącym nieco głębiej, szczególnie na szybki nurt.
[2013-02-05 16:13]

tomaszgud

Witam,dopiero zaczynam moją przygodę z wędkowaniem  i proszę o poradę.mam zamiar kupić jedną z tych wędek , Mikado Golden Bay Feeder 360 cw. up to 140g   albo KONGER WĘDKA CARBOMAXX TEAM HEAVY FEEDER (150G) ale żadnej nie mam możliwości obejrzenia osobiście.łowic będę na Wiśle w okolicach Tczewa,dość duży uciąg.szukałem na różnych forach info i mam dylemat co kupić.jeśli ktoś miał doczynienia z tymi federami to prosze o porade

Mikado Golden Bay lepszy od kongera.mam w swoim asertymecie te dwie wedki i moge powiedziec ze golden bay jest lepsza wedka;)elo
[2013-02-05 17:38]

ekciak

zdecydowanie mikado
[2013-02-05 18:48]

Witam ja nie moge powiedzieć złego słowa o serii carbomaxx , mam dwa kije tej serii i sprawują sie znakomicie.
[2013-02-05 18:57]

rolo81

kolego jest taki wątek gdzie pytamy na tematy wędzisk feeder

http://forum.wedkuje.pl/f,feeder-modele-firmy-wszystko-o-wedziskach,601145,0.html

zamykam ten wątek pytaj w wątku jak wyżej
[2013-02-05 20:57]