Mikado Furyo - opinie

/ 5 odpowiedzi
Czy ktoś używał powyższych gumeczek na okonie? Podobno jest to skuteczna przynęta... Chciałem się czegoś dowiedzieć na temat ich "łowności" zanim zamówię pół tony w ciemno na jesień:-)
Majster 81

Bardzo podobne do Fish arrow. Te łowne (2018/08/06 13:23)

DziubsoN

Łowiłem troszkę na te gumy ( małe i większe modele ) ale zrezygnowałem z nich całkowicie z dwoch głównych powodów.
1. O dziwo mimo kuszącego kształtu na okonia i bardzo dużej palety barw mialem słabe wyniki na te gumy. Nie wiem dlaczego tak się stalo ale o wiele lepsze efekty miałem na zwykłe twisterry/ jaskółki. Dodam że jaskółki wyhaczyłem nawet nie wiem gdzie i jak się dokładnie nazywały ale wyglądały prawie że identycznie jak Mikado Furyo, ale miały ogonek jaskółki i zdecydowanie mniejsze byly ( 4cm-5cm) a furyo miałem ciutkę większe ( Być może to było powodem ) ale nie zwracałem na to uwagi bo nawet za Mikado mi okonie nie pływały :/
2. Drugi powód to brak możliwości ściągnięcia / wymienienia główki jigowej na tych gumach. Jak już wbijesz główkę w ten materiał co jest w środku gumy to AMEN ! nie zdejszmiesz bez wytargania całego tego materiału z gumy . Jedynie trzeba byloby mieć haki bez zadziorów, ale ja takich nie posiadam. Nie raz chciałem zmienszyć/zwiększyć gramaturę na tych gumach to nic tylko sięgać po nową gumę i dawać inny jig ,. Uciążliwe , ale do ominięcia skoro mówisz że bedziesz duże ilości brać... Jeśli zamówisz ich dużo to polecam też dużo główek jigowych xD Ale u mnie szkoda zachodu z tym było bo po prostu pasiaki się tymi gumami u mnie nie interesowały. Zdecydowanie lepiej biorą u mnie nakeitech easy shiner i to w podobnych rozmiarach co były te mikado za którymi nawet nie pływały... Pewnie zapach keitecha ich przyciąga. Przynajmniej tak sobie to tlumaczę :D ^^ Jak zamówisz i będziesz biczował na nie to daj znać , ja miałem pare kolorów bodajże czarno-zielone, przeźroczysto - czerwone i jeszcze jakieś ale nie pamiętam dokładnie bo to wywaliłem ^^ ale tyle mi wystarczylo zeby wyciagnąć odpowiednie wnioski
Pozdrawiam i mam nadzieję że troszkę pomogłem (2018/08/07 08:13)

barrakuda81

Właśnie Keitechy Easy Shiner to moja "baza" i podstawa.Co do ich skuteczności nie mam najmniejszych wątpliwości a te Furyo mi się spodobały.Zawsze warto spróbować czegoś nowego zwłaszcza przy okoniach.Skoro jednak różnie bywa z ich skutecznością to może jednak zostane wierny keitechom a tych furyo "łyknę" ze 3 paczki na testowanie i zobaczymy.Dzięki.Jak się komuś coś przypomni jeszcze o tych gumach zapraszam do komentowania.Będzie materiał do przemyśleń. (2018/08/07 09:08)

DziubsoN

Mikado robi prawie te same jak Furyo tylko że jaskółki . Bodajżemikado tsubame. Te były zdecydowanie lepsze niż te podane w temacie przez Ciebie. Późną jesienią mi się sprawdzały na równi z Lunker City. Je mogę ewentualnie polecić, ale na drop shota zeby zahaczyć za sam pyszczek i nie wbijać się w ten materiał. Ta siatko podobna folia czy jakkolwiek to nazwać zdecydowanie dodaje uroku tej przynęcie, ale jest minusem dla główek jigowych niestety (2018/08/07 09:46)