Zaloguj się do konta

Mikado Essential 950 - tyczka, opinie

utworzono: 2013/02/08 21:14
frgrzesiek

witam wszystkich.szukam swojej pierwszej,niedrogiej tyczki i zainteresowała mnie właśnie ta.dopiero będe sie uczył tej metody połowu i jesli mi sie spodoba to później poszukam czegoś lepszego.ale na początek nie chce wydawac dużo,zeby nie narazic sie na zbędne koszty spowodowane ewentualnym uszkodzeniem sprzetu. dlatego zwracam sie do posiadaczy takiej tyczki (i nie tylko) o opinie na jej temat..zamierzam łowic na wiśle,dość duży uciąg wody i zastanawia mnie czy podoła ona łowiąc na stopa.za wszelkie info dzieki
[2013-02-08 21:14]

marcinWWY

witam ja łowię na taką tyczkę :) Jak dla początkującego jest okej i moim zdaniem da radę przytrzymać ją na stopa, ale jest też trochę bananowa :/. Miałem 13 lat jak zacząłem uczyć się łowić tą tyczką teraz mam 14 lat i trochę nauczyłem się łowić na skrócony zestaw właśnie tą tyczką i dało mi to wiele efektów najlepszy efekt jaki miałem to Wygranie Grand Prix Polski Warszawa Kanał Żerański 28-30.09.2012 Kadetów i Juniorów. I masz rację nie można na początku wydawać dużo pieniędzy na pierwszą tyczkę. Ta tyczka też przez rok była dużo razy poobijana przy nauce łowienia i z łatwością wybaczała moje błędy. Teraz też szykuje się do łowienia letniego i będę łowił tą tyczką mam już w miarę wprawę i te błędy początkującego nie zdarzają się tak często jak wtedy. Podsumowując tyczka jest naprawdę dobra dla początkującego i nie tylko ja tak mówię, ale też wielu znających się wędkarzy którzy się orientują właśnie w kupnie dobrej tyczki dla początkującego za małe pieniądze. Do tyczki musisz się liczyć że musisz dokupić kombajn, rolki, topy, grzebienie, fajki do mocowania siatki i tulipana do odkładania tyczki, jakąś tackę boczną... Jak o czymś zapomniałem napisać to przepraszam. Aha dobra rada nie kupuj tyczki Robinson Silverstone 950 jest to papierowa tyczka że tak powiem i nie wybaczy błędów początkującego, wiem to od dobrze znających się wędkarzy wyczynowych. Powodzenia i pozdrawiam :) :) [2013-02-09 03:32]

frgrzesiek

dzieki marcin za info.co do całej reszty to zdaje sobie sprawe z kosztów jakie beda przy zakupie kombajna i akcesori,tak wiec juz jakis czas temu zaczełem kompletowac sprzęt.wiadomo to sa duze koszty ale pomału do przodu idzie.tak wiec teraz najistotniejszy element jakim jest tyczka.jak przytoczyłes powyzej ,Robinsona miałem okazje trzymac w ręku i niezachwycił mnie wiec nawet o nim nie mysle. za to przez moment zastanawiałem sie nad inną tanią tyczką,a mianowicie nad Mikado MLT-S long pool 950.jest srednio tansza o 60 zł od essentiale ale tez i cięższa o 200g,a jak wiadomo im lzejsza tym mniej mi bedzie sie ręka meczyc.zdaje sobie sprawe ze za takie pieniadze igły miec nie bede ale napoczatek ta essentiale bedzie ok.
jak ktos ma jeszcze jakies opinie to prosze podzielcie sie nimi.
pozdrawiam.
[2013-02-09 09:57]

rad13

Kolego tego mlt-s long pole 950 widziałem na youtube.Co do silverstona to macie całkowitą rację trzymałem 11 i zraziłem się co do tyczki na pewien czas.Tak ode mnie ma może ktoś zdjęcie rozłożonej tyczki mikado (tu chodzi mi jaka jest ,,prosta'')Modele jakie mnie interesują to serie mlt essential mlt-s  [2013-02-09 12:54]