Mikado Athis Sea Feeder 3.00m 100 - 180g

/ 5 odpowiedzi
WitamNa ten sezon planuję zakupić w miarę uniwersalny zestaw gruntowy, będę łowił na wodach stojących a przeważające rybki to leszcze, większe karasie, trafi się lin i nieduży karpik. Myślałem o takim wędzisku, które pozwoli mi także rzucić na żywca / trupka na którego będę chciał połowić szczupaka, sandacza czy występującego na mich łowiskach suma. W ręce wpadł mi kij Mikado Athis Sea Feeder o długości 3.00 m i trzech szczytówkach o ciężarach wyrzutu: 100g, 150g i 180g. Może posiada któryś z kolegów taką wędkę? Albo wie coś na temat podobnych wędzisk, proszę o opinie. Chcę dokupić jeszcze kołowrotek do tej wędki do 100 zł w miarę solidny i duży. Z góry dziękuje, połamania kija...
Jędrula


Witam
Na ten sezon planuję zakupić w miarę uniwersalny zestaw gruntowy, będę łowił na wodach stojących a przeważające rybki to leszcze, większe karasie, trafi się lin i nieduży karpik. Myślałem o takim wędzisku, które pozwoli mi także rzucić na żywca / trupka na którego będę chciał połowić szczupaka, sandacza czy występującego na mich łowiskach suma. W ręce wpadł mi kij Mikado Athis Sea Feeder o długości 3.00 m i trzech szczytówkach o ciężarach wyrzutu: 100g, 150g i 180g. Może posiada któryś z kolegów taką wędkę? Albo wie coś na temat podobnych wędzisk, proszę o opinie. Chcę dokupić jeszcze kołowrotek do tej wędki do 100 zł w miarę solidny i duży. Z góry dziękuje, połamania kija...Nie znam kija , nie mogę go znaleźć na necie . Rozumiem , że chcesz używać go też do żywca, ale na wodzie stojącej pod leszcze , liny i małe karpie to mija się z celem . To feeder na mocny uciąg i ciężkie kosze , nie na jeziora . Ja na Twoim miejscu pomyślałbym o dwóch kijach , o feederze lub pikerze i żywcówce , może być jakiś mocny i niedrogi teleskop lub karpiówka .


(2015/03/27 10:13)

Bialy94


Posiadam też lekką gruntówkę Mistrall Olympic 3.60 / 60g i rzucałem nią na żywca ale nie wiem czy nie za słaba w razie szczęśliwego brania suma... (2015/03/27 10:36)

Jędrula


Posiadam też lekką gruntówkę Mistrall Olympic 3.60 / 60g i rzucałem nią na żywca ale nie wiem czy nie za słaba w razie szczęśliwego brania suma...

Kolego , jakbyśmy myśleli w kategoriach '' jaaaki'' sum albo karp może połknąć nasza przynętę , to należałoby kupować najmocniejszy sprzęt na rynku . Przecież nie na tym to polega .  Ja na teleskop właśnie do 60 gr cw wyciągnąłem moje dwa największe , metrowe szczupaki . Rozumiem , że chcesz coś uniwersalnego , rozumiem też , że feeder to bardzo uniwersalna wędka ale bez przesady . Przemyśl to jeszcze .

(2015/03/27 10:46)

Bialy94


Już posiadam ten feeder tylko zostało kupić kołowrotek. Tak naprawdę to tą gruntówkę do 60 gr nie wiem do czego użyć, co chwilę wiąże inny zestaw (2015/03/27 11:28)

notaki


No.. żeby rzucić kawałek wedką o dł 3 m i do tego sztywną ( 180 g wyrzutu ) musisz załozyc konkretny koszyczek i naprawdę solidnie ciepnąć.
A żeby siłowo  rzucony ciężki zestaw nie urywał Ci zyłki co drugi rzut, i ta musi być konkretna - rzędu  0,30  lub i lepiej.

Własnie zestawiłeś sobie   toporny zestaw.,
Twoja decyzja :-) (2015/03/27 17:34)