Miętusy na małych rzekach

/ 42 odpowiedzi
pienio81

zdjęcie nie wyszło :) (2013/10/14 19:34)

mazinho

Dzięki Pienio za rady. Najgorzej niepokoi mnie struktura dna, wszędzie gdzie czytałem o mietusie każdy wskazywał kamieniste dno i w miare szybki nurt, u mnie wygląda to tak że woda praktycznie stoi a dno jest piaszczysto- muliste a miejscami roslinnośc denna.

Pozdrawiam

(2013/10/14 20:02)

pienio81

jeśli muliste to raczej lipa, ja łowie na piaszczysto-żwirowym no i z dość silnym nurtem. może sprawdź w swoim okręgu czy w odłowach kontrolnych występował tam miętus, lub poszukaj w okolicy innej rzeki z miętusem, ale na razie nie zniechęcaj się bo na "miętkiego" jest jeszcze trochę za wcześnie. pozdrawiam (2013/10/15 14:48)

mazinho

W sumie to wszędzie jest takie dno z wyjątkiem tamy i elektrowni ale tam pełno ludzi jest bo to w centrum miasta praktycznie. Ciągłe libacje, grupki narąbanych nastolatków szukających wrażeń  itp :) niezbyt przyjemnie się tam siedzi po zmroku a ma być przecież przyjemnie :). Miętusy łapią na dużej Łynie , dowiedziałem się że PZW z Lidzbarka Warmińskiego nieopodal wpuściło do dużej Łyny 3 lata temu sporo miętusa więc może i w małej Łynie jest, myślę że i tak się przejdę zawsze warto spróbować.

Pozdrawiam

(2013/10/15 19:46)

pienio81

też wole wędkować w miejscach spokojnych z dala od "cywilizacji" próbuj, próbuj a w końcu ci się uda złowić i będzie wielka radość. (2013/10/16 14:29)

mazinho

Tak się zastanawiam czy dzisiaj się nie przejść ale trochę ciepło jeszcze , do 22 by posiedział (2013/10/16 16:12)

pienio81

ja chyba w piątek pojadę i posiedzę dłużej. jak coś to dam znać.pozdrawiam (2013/10/16 17:36)

mazinho

Jednak też się w piątek wybiorę . Czekam na relację pienio i też dam znać co i jak. pozdrawiam

(2013/10/16 18:54)

mazinho

Tak się zastanawiam że skoro taka niska u mnie woda to może zestał spławikowy zamiast gruntowego ? co o tym myślisz Pienio ? (2013/10/18 12:46)

pienio81

ja nigdy nie próbowałem, ale na spokojnym nurcie czemu nie. jednak byliśmy na żwirowni za sandaczem i bez brania skończyliśmy łowienie o 22:00 za tydzień nad rzekę. pozdrawiam (2013/10/19 07:43)

siawes

W sumie to wszędzie jest takie dno z wyjątkiem tamy i elektrowni ale tam pełno ludzi jest bo to w centrum miasta praktycznie. Ciągłe libacje, grupki narąbanych nastolatków szukających wrażeń  itp :) niezbyt przyjemnie się tam siedzi po zmroku a ma być przecież przyjemnie :). Miętusy łapią na dużej Łynie , dowiedziałem się że PZW z Lidzbarka Warmińskiego nieopodal wpuściło do dużej Łyny 3 lata temu sporo miętusa więc może i w małej Łynie jest, myślę że i tak się przejdę zawsze warto spróbować.

Pozdrawiam

mazinho , a przy jakiej miejscowości łowisz . Ja też łowię na łynie w okolicach dobrego miasta i lidzbarka . Jest kilka miejsc na łynie gdzie można się go spodziewać ale najpewniejszym jest właśnie elektrownia w dobrym mieście , i na rosówke albo filecik i siadaj sobie od strony garaży nie schodków i bedziesz miał spokój (2013/10/19 17:11)

Matys24

Też łowię na Baryczy  ale  w okolicach Żmigrodu  i  niżej. Cały czas czekam   na zimniejsze  noce   bo  znajomi   wracają  z Odry  o kiju... Woda nadal ciepła. A co do spławika  na solidnie przegruntowanym zestawie  może być sukces. Tylko że miętus  raczej woli  szybszą   dobrze natlenioną wodę... Ale  jak  się nie spróbuje  to się nigdy nie przekona. Pozdrawiam  (2013/10/19 19:08)

pienio81

w zasadzie też czekam na zimne noce i na pierwsze zasiadki miętusowe, wczoraj na Odrze w Leszkowicach byłem połowić trochę uklei na trupka i przy nurcie kolega z gruntu na ukleję ok godz. 16 miał szczupłego na oko 65-70 na szczycie główki się odbił wyskoczył i przeciął żyłkę a tuż przed zmierzchem złowił sandacza ledwo ale jednak wymiarowego. woda jeszcze ciepła i miętus może sporadycznie gdzieś wziąć ale to jeszcze nie to. więc puki co może warto pośmigać za mętnookim.pozdrawiam (2013/10/20 16:05)

kapitanX

Wczoraj byłem na nocke nad Wieprzem i całkiem dobre brania. Złowiłem 9 miętusów w granicach 35cm.  Wszystkie na rasówki zebrane na łące. Dziś też się wybieram (2013/11/10 12:05)

adam bak

witam kolegów. mam pytanie bo nigdy jeszcze nie łowiłem miętusów czy w dzień też będzie brał? bo mam miejsce na wiśle tzn. rozmytą starą klatke i pełno kamieni bo jak łapię biało ryb tam to często zaczepiam i nurt jest spory ale i fajne wypłycenie obok.po przeczytaniu waszych wpisów myślałem żeby tam spróbować (2013/11/10 13:37)

adam bak

jeśli możecie to podpowiedzcie jaki zestaw zmontować Głównie chodzi mi jaki haczyk się stosuje Z góry dziękuję (2013/11/10 13:58)

adamoso123

Wczoraj wieczorem złowiłem miętowego na martwe słonecznice na dnie mulisto-piaskowym na wodzie gdzie nurt zakręca i woda bardzo spokojnie płynie. 26 cm. Maleństwo ale jednak bierze w takich miejscach gdzie nie powinien. 

Adam Bak zestaw na miętusa jaki ja używam wygląda tak :
Żyłka główna ok.0.30 ,Ciężarek 20-30g,przypon(Stosuję przypon z plecionki 0,16) o długości 40-50 cm. i na to hak 1 albo 2. I zawsze się coś złowi. Polecam martwe rybki ,filety z każdej ryby i rosówki. (2013/11/14 08:26)