Zaloguj się do konta

Miętus 2014

utworzono: 2014/10/31 16:02
pienio81

Witam wszystkich miłośników wypraw miętusowych i zasiadek na tą wspaniałą rybkę. Sezon w pełni, no może jest jeszcze zbyt ciepło, ale wczoraj podczas pierwszej wieczornej zasiadki złowiliśmy 14 sztuk. Niestety nie rozpieszczały swoimi rozmiarami, ale od 17:30 do 21:00 dały wiele radości swoim żerowaniem. Rybki w przedziale ok. 22-30cm wszystkie odzyskały wolność. Przynętą były filety z jazgarzy( złowionych przed zmrokiem) oraz rosówki i dendrobeny 4. Wszystkich łowiących i chcących pochwalić się wynikami proszę o wpisy. Pozdrawiam i życzę sukcesów i połamania....  [2014-10-31 16:02]

pienio81

Kolejna wyprawa Miętusowa była również niezła pod względem brań i rybek. W sumie złowiliśmy 17sztuk. Kilka ryb było już ponad 30cm i jedna ponad 40cm. Jak na tą rzekę to całkiem nie źle. Łowiliśmy na rosówki największy wziął na filecik z karpia. Pozdrawiam [2014-11-08 07:56]

kackaz

Dobrze rozpoczęty sezon ,gratuluję połowów i połamania.A tak na marginesie ,gdzie u nas jest takie pogłowie miętusa ?
[2014-11-09 11:39]

pienio81

właśnie wróciłem z rybek. w 4 osoby 20 sztuk niestety wszystkie poniżej 30cm. Łowię na Baryczy. [2014-11-09 22:43]

pienio81

Kolejny wypad w 2 osoby 14sztuk, ale jakby zaczarowane same gnojki poniżej 30cm. Gdzie te większe?pozdrawiam [2014-11-10 23:19]

kackaz

Może na te większe jeszcze jest za ciepło ? Spróbuj na wątróbkę, ale nie drobiową tylko na  wieprzową( lepiej trzyma się na haku, zmieloną można zanęcić). Połamania.
[2014-11-12 02:11]

pienio81

Cześć. Już kiedyś próbowaliśmy i lepiej brało na drobiową, ale tak jak piszesz wieprzowa lepiej trzyma się na haku. Ostatnio brat z ojcem byli i złowili około 15 sztuk jeden 40stak się im trafił,  wziął na rosówkę a w pysku miał jeszcze jazgarza ok 8cm. Myślę, że zdecydowanie za ciepło jest, ale co zrobić? :) pozdrawiam [2014-11-15 08:07]

kackaz

Mimo "wysokiej temperatury " i tak macie ładne brania- ciekawe co się będzie działo gdy temperatura spadnie.W przyszłym tygodniu zapowiadają ochłodzenie,pewnie  ruszą się większe sztuki.Łowisz może w okolicach mostu w Bartodziejach ? Pozdrawiam.
[2014-11-15 09:52]

pienio81

Oby tak było :) Tak, najczęściej łowię tam poniżej mostu koło betonów i w Wyszanowie powyżej mostu. 

[2014-11-15 15:54]

kackaz

Ciekawe miejscówki z dobrym dojazdem.Podobna sytuacja jest w Osetnie,choć w tym sezonie jeszcze tam nie byłem.Robi się coraz bardziej ponuro,czyli coraz lepsza pogoda ,chyba w tym tygodniu tam wyskoczę.
[2014-11-16 11:38]

pienio81

Właśnie wróciłem z tygodniowego wypadu za sandaczem, ale niestety ja bez brania a kolega złowił jednego 75cm i dwa pod wymiar. Na razie mam dość łowienia jutro jedzie ojciec z bratem na miętowego. Więc będę wiedział co się dzieje na Baryczy. Jeśli chodzi o Osetno wydaje mi się, że wędkarsko jest najciekawszym odcinkiem tam rzeka jest naprawdę piękna. Ja osobiście łowiłem tam raz w tamtym roku w listopadzie szarpania szczytówki były niestety nic nie złowiłem chętnie pojadę tam ze spinningiem.  [2014-11-22 18:29]

kackaz

Wczoraj byłem " na betonach",brania były ale niestety same maluchy.Nocka ciemna i ciepła jak cholera , dziwię się  że miętus żeruje.Trafiła się nawet płotka na pęczek robaków.Może Wam się poszczęści.Jeszcze jedno - most w remoncie a dno zryte koparami.Połamania.
[2014-11-23 11:47]

pienio81

Wiem ostatnio też ryli ale mostu nie remontowali. Dzwoniłem do ojca przed chwilą i ani sztuki       :(  szok. Tylko jedną certę ok 30cm złowił. Zdarzają się nawet Klenie, Jazie i Jazgarze. Więc czasami można się fajnie zdziwić.  [2014-11-23 19:46]

pienio81

Siedzieli do 20:00. Na koniec jeden maluch ze 20cm im się zawiesił i jedna biała spadła (nieduża najprawdopodobniej certa). Kurde miało być lepiej a tu końcówka słabiutko. Pozdrawiam [2014-11-23 21:18]

seboa

Wczoraj byłem " na betonach",brania były ale niestety same maluchy.Nocka ciemna i ciepła jak cholera , dziwię się  że miętus żeruje.Trafiła się nawet płotka na pęczek robaków.Może Wam się poszczęści.Jeszcze jedno - most w remoncie a dno zryte koparami.Połamania.


miętus nawet przy większej temperaturze bierze bo woda zimna :) A tak na marginesie to w sobotę ostatni wypad z mojej strony będzie  zimno będzie więc powinno być lepiej choć ilościowo nie mogę narzekać na wieprzu bo na 5 wypadów około 30 szt było tyle że w granicach 20-32cm  w tamtym roku to samo i jeden 40 ale tej granicy na naszej rzece bardzo żadko ktoś przekracza . Pochwalę się jak wrócę w niedzielę :)
[2014-11-28 15:15]

kackaz

Wczoraj byłem " na betonach",brania były ale niestety same maluchy.Nocka ciemna i ciepła jak cholera , dziwię się  że miętus żeruje.Trafiła się nawet płotka na pęczek robaków.Może Wam się poszczęści.Jeszcze jedno - most w remoncie a dno zryte koparami.Połamania.


miętus nawet przy większej temperaturze bierze bo woda zimna :) A tak na marginesie to w sobotę ostatni wypad z mojej strony będzie  zimno będzie więc powinno być lepiej choć ilościowo nie mogę narzekać na wieprzu bo na 5 wypadów około 30 szt było tyle że w granicach 20-32cm  w tamtym roku to samo i jeden 40 ale tej granicy na naszej rzece bardzo żadko ktoś przekracza . Pochwalę się jak wrócę w niedzielę :)



Barycz to rzeka o niewielkiej  głębokości (choć zdarzają się niezłe dziury) i raczej małym uciągu .Dlatego gdy poświeci słonko i trochę pogrzeje na miętusa robi się za ciepło.Kolesie łowią teraz czasem nawet karpie.
[2014-11-28 20:13]

pienio81

Jak tam panowie końcówka w waszym wydaniu? Ja odpuściłem. W przyszłym roku chyba wyskoczę na Nysę Kłodzką. Kolega rozmawiał z wujkiem który w listopadzie łowił tam miętusy po 50cm. Chyba warto będzie się tam przejechać. Pozdrawiam
[2014-12-02 14:43]

seboa

w sobotę na koniec padaka :) woda chyba najniższa jaką na jesieni widziałem na wieprzu miejscówki w rynnach gdzie na normalnym poziomie było około 2,5 - 3 m miały do 1,5 m, na zakończenie 2 sztuki na krewetkę siedział jeszcze wędkarz obok na wątrobkę i wyniki zerowe . Ale i tak nie było źle
pozdrawiam
[2014-12-03 20:56]

seboa

uprzedzę wasze pytanie ; jakiej wielkości? _ malutkkie
[2014-12-03 20:57]

pienio81

:) na jakie krewetki łowisz? Koktajlowe czy tygrysie? wiesz będę musiał w przyszłym roku spróbować na nie, może to będzie "tajna" broń. Ciekawe jak inne rybki by na nie reagowały- próbowałeś może? [2014-12-06 10:17]

seboa

na krewetki koktajlowe . Próbowałęm w zeszłym roku i nic nie złowiłem na nie teraz nie mieliśmy innego wyjścia bo miałem do wyboru kiełbia , krąpia bo trochę wcześniej zajechaliśmy i kilka wzięło  i krewetki , tak wyszło że na filety nic tylko dwa kluski na (tą padlinę ) :) Nie wiem jak to ludzie jedzą bo prosto z opakowania dla mnie przynajmniej śmierdzą strasznie może to być kiler na słabe brania miętusa na wiosnę to zapewne nic innego nie będzie jak filet , krewetka , jakaś wątroba ale u nas nie ma na nią totalnie żadnych wyników przy połowie miętusa:)
pozdrawiam
[2014-12-08 19:45]

seboa

Witam rok 2015 1marca udalo się wyskoczyć wieczorem z wędkami na rzekę . Stan wody średni ale porównując jesień to dobry na rosówki 4sztuki miętuska 20-30cm. [2015-03-03 19:55]

pienio81

Witam. Przed nami sezon na miętusa 2015 choć kolega już na początku złowił parę sztuk. Czy był ktoś już tej jesieni.? Ja dopiero za jakiś czas się wybiorę i dam znać czy coś będzie brało. Pozdrawiam  [2015-10-21 17:52]

pienio81

Ponawiam pytanie czy bierze już miętus? Czy był już ktoś może na wieczornym wędkowaniu? [2015-10-22 21:10]

pienio81

W piątek kolega jedzie po raz pierwszy w tym roku na zasiadkę. Ciekawe czy coś się dzieje. Pozdrawiam [2015-10-29 12:08]

pikemeister

czeka  na relację... połamania!!

[2015-10-29 21:26]