Miętus w Opolskim.

/ 3 odpowiedzi
Witam.Złowił ktoś gdzieś miętusa w Opolskim?
Dziękuję z góryEskadie.
Oliwia1234


Witam Miętus to piekna ryba no i smaczna. Mieszkam na Opolszczyznie koło Kęrzeżyna Kożla w te spaniałe miejsce gdzie żyje miętus to rzeka Kłodzka która przepływa przez Nyse.Z mojej miejscowośći mam około 70 km. Kiedyś z ojcem bywałem yam co tydzień na 2, 3 dni. Jest to piękne miejsce stara niemiecka śluza przez całą rzeke idzie a obok jest nowa elektrownia która wszystko zepsuła właśćiciel ogrodził cały teren koło elektrowni do wody ze 200 metrów kiedyś szło przejść na drugą strone po ślużie a teraz nie . Od tej śluzy w dół rzeki 1 km jest durza główka. Woda tam bardzo dotleniona spięczona są tam wsteczne prądy , zawirowania głęboko około 4 metrów ogromne głazy, kamienie drzewa powalone Tam złapałem w nocy pierwsze Miętusy Brzany Sumy Klenie . Sandacza morzna powiedziec każda ryba tanm jest ale Miętus na rosówke lub na wątróbke jest na 1 miejscu. łapałem tam okazy 40. 50 60 cm jak wcześniej brzana nie wżioła. Znajdz na mapie miejscowość Grabin jes to mała wieś same tam pegiery i rolnicy tam mieszkają z tej miejscowośći jest ze 5 km do rzeki przez lasek i pola droga jest ok czasami jest usypana grózem kamieniami idzie dojechać. Najlepiej spytaj we wśi ludzi gdzie jest tama lub elektrownia to ci droge powiedzą jak tam dojechać. Niebyłem tam ze 2 lata bo pracuje za granicą no imam małe dzieci a w tym roku się napewno wybiore daj znac jak złapiesz tą piękną rybe morze sie tam kiedyś spotkamy powodzenia Łukasz M

(2012/01/06 19:04)

matis1994


Rzeka Opawa też obfituje w miętusy.Okolice Głubczyc. (2012/04/06 11:42)