Zaloguj się do konta

Miętus na Śląsku i w okolicach

utworzono: 2012/12/17 14:43

Witam Wszystkich

Jestem mieszkańcem Rudy Śląskiej od kilku lat wraz z kolegą szukamy łowisk miętusa na śląsku

i okolicach,niestety wszystkie dawne łowiska tj.rz.Brynica przed zbiornikiem,rz.Cz.Przemsza w Siewierzu,M.Panew,Wisła pon.Goczałkowic i kilka innych to już historia,kilkanaście wyjazdów,noce spędzone nad wodą i nic.W listopadzie wybraliśmy się dwa razy nad Dunajec pod zaporę w Czchowie-podobno jedno z lepszych łowisk miętusa w Polsce,po przyjeździe i rozmowie z wędkarzami okazało się że to łowisko także należy do historii.Po pracach przy zaporze głębokość

łowiska zmiejszyła się do metra.Dodam tylko że na 8 wędkarzy łowiących tam każdej nocy padły

2 ledwo wymiarowe miętusy,co podobno i tak było dobrym wynikiem.Tak więc kolejny sezon poświecony tej sympatycznej i tajemniczej rybie spisaliśmy na straty.Proszę więc kolegów którzy

mogą podzielić się jakimiś informacjami na temat łowisk miętusa w naszej okolicy o kontakt,zostały dwa miesiące na przygotowania do wiosennego sezonu,może są osoby które zechcą się podzielić

swoją wiedzą,lub dołączą do nas w czasie listopadowych nocnych połowów miętusa.

Pozdrowienia dla wszystkich łowców miętusa!

[2012-12-17 14:43]

Piotr 53

Miętusa możesz spotkać jeszcze u nas na Wiśle na odcinku od ujścia rzeki Iłownicy w dół,pamiętaj jednak że obowiązuje zakaz połowu na odcinku ujście Iłownicy 100m wgórę Wisły i 200m w dół Wisły od listopada do końca marca (sprawdź w regulaminie),jeszcze 10 lat temu miętusa było tam na potęge ale obecnie jego populacja znacznie spadła,lecz ciągle można tam na niego trafić,sory że to powiem ale mam nadzieję że nie piszę tego posta mięsiarzowi,szanujmy to co pływa w naszych rzekach bo za chwilę nie będzie po co nad tymi rzekami usiąść,powodzenia. [2013-03-07 21:56]

aal82

Sam bym się gdzieś wybrał bo jescze nigdy się nie nastawiałem na miętusa.
[2013-03-10 18:38]

rysiek38

Odświeżam temat
[2013-10-22 18:15]