Zaloguj się do konta

Mietków wybór miejsca na sandacza.

utworzono: 2011/07/16 22:34
andrzej87

witam! w przyszlym tygodniu chcialbym sie wybrac  pod namiot na mietkow z dziewczyna i siostrzencem 7letnim. nastawiam sie na sandacza i mam kilka pytan: w  ktore miejsce sie wybrac gdzie bede mogl podjechac autem jak najblizej wody, czy jest tam gdzies blisko sklep wedkarski gdzie mozna kupic zywca i oplacic karte bo jestem z opolskiego? jakiego zywca najlepiej miec? no i oczywiscie najwazniejsze bierze cos teraz sandacz? bardzo bede wdzieczny za pomoc bo jestem to moja pierwsza tak duza wyprawa na ryby i troche stresu jest:)
Pozdrawiam
[2011-07-16 22:34]

Grzeechu1

Miejscówek pełno- natomiast co do żywca to kolego przepisy się zmieniły-jest zakaz przewożenia ryb  innego łowiska,sklepu.Można łowić tylko na ryby złowione na danym łowisku.Co do miejscówek- to chętnie sam poczytam,bo mam zamiar także pojechać.Z gruntówką i łowić z brzegu.Okolice Domanic ponoć są nie najgorsze. [2011-07-16 22:40]

andrzej87

od strony tych domanic autem sie dojedzie do samej wody? nie wiesz jak to wyglada kolego?
[2011-07-16 22:42]

andrzej87

pomuszcie koledzy z tym mietkowem
[2011-07-17 13:27]

Karol18

Tak od strony Domanic dojedziesz do samej wody. Jak pod namiot na kilka dni jest to dobre miejsce. Na Mietkowie rzucaj z gruntu, i jakiś leszczyk powinien się trafiac, na białego robaka. A co do sandacza to różnie bywa.
[2011-07-17 14:10]

damian8324

Ja właśnie wróciłem i nawet leszczyk się nie trafił  wędkarzy pełno brań zero
[2011-07-17 15:19]

andrzej87

ja to na sandacza napewno zasiade, i bede pontonem zywca wywozil. a jak tam jest gleboko jakie tam jest dno? zaczepow duzo
[2011-07-17 15:55]

damian8324

http://www.wedkuje.pl/lowisko,zbiornik-mietkow,841 prosze
[2011-07-17 17:47]

gruby0113

Ja jednak wole miejsca od Bożygniewu najlepiej wywózka i na przynętę fiolet lub trupek z uklei
[2011-07-17 22:41]

dvddvdkamil

I dodam jeszcze ,że ukleje bez problemów można złowić na spławik z pirsu w borzygniewie na białego. Leszcz obecnie na Mietkowie nie bierze. Przynajmniej od Borzygniewu. Zdarza się natomiast połapać szczupaki na żywca. Sandacza złowiłem w zeszłym tygodniu ,ale na gumę w okolicy torów, lecz był bez wymiaru.
[2011-07-18 01:34]

zaku81

Byłem w zeszłym tygodniu od Domanic, wędkarzy pełno, a brań nie za dużo. widziałem tylko jak brały same szczupaki, sandaczy zero, ale próbuj.
[2011-07-18 08:20]

andrzej87

jak wiecej poczytalem to tez strone od bozygniewa chyba wybiore bo z tego co czytalem to tam gleboko jest okolo 6m a od strony domanic tylko dwa metry. a plotka na mietkowie ma wymiar?
[2011-07-18 08:20]

dvddvdkamil

Nie ma wymiaru. Pamiętaj tylko ,że od strony Borzygniewu ( tzw. pirs) jest dużo zaczepów  - podwodne skarpy z kamieni , tory oraz metalowe liny - ale gdzie patyki tam wyniki ;) Będąc tam ostatni raz w piątek siedział gość z gruntówkami na sandacza i fakt miał branie ,ale zepsuł.
[2011-07-18 10:58]

bigtank

Byłem trzy razy i brały same szczupaki z gruntu na żywca - tzn bez przesady , po 3-4 brania za każdym razem, dwa razy przecięta plecionka więc teraz zakładam wolframy. W sumie dwa ponadwymiarowe.. Przy okazji jak to jest z okoniem na Mietkowie, ma wymiar czy nie u licha, nigdzie nie mogę doczytać, a wędkarze gadają różnie.............A swoją drogą wygląda na to że sandacza mało?? Czy po prostu nie bierze ??
Pozdrawiam całą brać wędkarską - Andrzej  [2011-07-18 16:34]

andrzej87

a jak tam jest koledzy z dojazde od strony bozygniewu, da rady autem dojechac do samej wody? jest gdzie namiot rozlozyc? ja myslelm zeby usuasc tam kolo tego cypla  co tam w wode wchodzi, chciale usiac po lewej stronie(nie w strone tamty tylko druga strona od cypla) jak tam jest z miejscami. i o co chodzi z tym pirsem?
[2011-07-18 17:03]

bigtank

Heh spokojnie dojedziesz , bez dołów i innych takich. Na plaży jest miejsce, jak wcześniej przyjedziesz .Ja podjechałem koło południa i no problem. Po południu kilku wędkarzy się porozkładało z wędami. Rano z jednym gadałem, to złapali dwa szczupaki wymiarowe na płotkę z podrywki, kilka mniejszych i sumika. Zaczęły brać nad ranem, łapali na spławiki..Namiot można na plaży rozłożyć, coraz większa się robi niestety... Wie ktoś jak z tym okoniem jest??Andrzej [2011-07-18 17:53]

andrzej87

Panie andrzeju o co chodzi: coraz wieksza sie robi niestety...? bo nie rozumie:) i o co chodzi z tym pirsem? duzy grunt mieli na szczupaka?
[2011-07-18 18:58]

bigtank

Wodę powoli spuszczają po prostu, więc i plaże coraz większe .. Nie mam pojęcia na jakim gruncie łapali, ale wcześniej się tam kąpałem  to pi razy drzwi około 2- 2,5 metra, daleko z żywcem raczej nie rzucali. W każdym razie bolenie czy inne zębate z wieczora i o świcie grasują blisko brzegu. Żywiec jest w kamolach, trzeba trochę porzucać podrywką  to się na pewno złapie.. Z pirsem zielonego pojęcia nie mam o co chodzi, jest tam jakaś długa kładka prawie na wprost, dla łódek chyba, ale w tamtej stronie po 10 rano normalnie plaża się zrobiła jak nad morzem, luda od groma ...Jeszcze zresztą się chyba wybiorę w tym tygodniu spróbować szczęścia ...Andrzej [2011-07-18 19:07]

andrzej87

A bardzo ta wode spuszczaja? do jakiego stanu maja ja spuscic? niech pan da znac jak bedzie pan w tym tygodniu jaka jest woda. bo sie wybieram w przszlym tygodniu na mietkow(a mam 100km) ale jak wode spuszczaja to nie wiem czy warto?
[2011-07-18 21:00]

andrzej87

A bardzo ta wode spuszczaja? do jakiego stanu maja ja spuscic? niech pan da znac jak bedzie pan w tym tygodniu jaka jest woda. bo sie wybieram w przszlym tygodniu na mietkow(a mam 100km) ale jak wode spuszczaja to nie wiem czy warto?
[2011-07-18 21:00]

bigtank

Ponoć ma zostać około 200 ha, ale zanim spuszczą to spokojnie sobie połapiesz. Przecież z dnia na dzień cała woda nie wyleci :-)Andrzej [2011-07-18 21:03]

andrzej87

jak by pan mogl na bierzeco pisac o stanie wody to bym byl bardzo wdzieczny:)
[2011-07-18 21:53]

bigtank

Nie da rady, w sobotę wybywam się byczyć Dźwirzyna na parę tygodni :-)Andrzej [2011-07-18 22:48]

bigtank

Nie da rady, w sobotę wybywam się byczyć do Dźwirzyna na parę tygodni :-)Andrzej

[2011-07-18 22:50]

Strzegom

W Mietkowie od połowy sierpnia ma zaczac sie intesywny zrzut wody i z prawie 1000 hektarow powieszchni ma zostac 200 a w skrajnym przypadku 140 hektarów.Ponoc betonowe płyty zapory czołowej sa w złym stanie co moze grozic uszkodzeniem wałow zapory.Zgodnie z nowym R.A.P.Ryb okon ma wymiar 15 cm wszędzie a w nie których zbiornikach zaporowych 18 cm(zbiornik Słup napewno).W zeszlym sezonie zbiornik zarybiono szczupakiem i jest go duzo ale sa to sztuki nie przekraczające 50 cm.Łowiac na osławionym pirsie na spining zakładam zawsze przypon stalowy.Sandacza jak by nie było trafiaja sie pojedyncze sztuki,za to można złowic pieknego bolenia i okonia.Musze jeszcze sprubowac w nocy,były lata że perlowy ripper dawał wyniki w postaci pieknych sandaczy,grubych szczupaków i okoni. [2011-07-18 22:51]

andrzej87

jak by ktos mogl to nie wrzuci fotke od strony bozygniewu, chcialbym zobaczyc jak to tam wyglada
[2011-07-19 09:04]