mieszkam i pracuje na mazurach

/ 13 odpowiedzi
Jestem świeżym wędkarzem a właściwie chciałbym nim byc ale mam kłopot i proszę o pomoc. Sprawa polega na tym iż nie mogę wyrobic karty wędkarskiej jestem zameldowany w Sosnowcu ale mieszkam i pracuje na mazurach (to właśnie tutaj zaraziłem wędkowaniem :)) w starostwie powiatowym powiedzieli mi ze nie wyrobią mi karty bo nie mam meldunku a zezwolenia wędkarskie są strasznie drogie.Wiec zwracam się do kola z mojego rodzimego miasta. czy jesteście mi wstanie jakoś pomóc w tej sprawie??? czy nowo zakupiony sprzęt będzie zaraztał kurzem?? Bardzo proszę o pomoc napewno da się ta sprawę jakoś rozwiazac z góry dziekuję
u?ytkownik653


W Sosnowcu jest kilka kół....Poszukaj.... Jeżeli adresujesz informację na forum ogólne, to masz duże szanse, że nikt nie z Twojej rodzinnej miejscowości nie przeczyta tego zapytania. Po drugie - niestety nikt Ci nie wyda karty zaocznie (egzamin, dokument z pozytywnym zdaniem egzaminu zanosisz osobiście do Staorstwa, itp., itd.).... (2009/06/24 17:15)

u?ytkownik1805


Idż do koła wędkarskiego w miejscowości w której aktualnie przybywasz i tam wszystkiego się dowiesz. (2009/06/24 17:32)

Beliar


hmm nie wiem dlaczego pomyślałem ze wypowiadam się na forum Koła z mojego miasta no cóż :).Jeżeli zaś chodzi o egzamin to mam możliwośc zdania egzamiunu tu na miejscu. ale co mi po tym papierku....? (2009/06/24 19:48)

u?ytkownik1805


Sprawdz do jakiego koła w Sosnowcu mógłbyś należeć i nawiąż z nimi kontakt. Pewnie coś poradzą. (2009/06/24 20:03)

u?ytkownik1805


W Sosnowcu są cztery koła: Sosnowiec Miasto, S-c Niwka ,S-c Milowice i koło w Premie-Milmet. adresy i numery telefonów znajdziesz na stronie ZO PZW Katowice , na podstronie rejony, rejon drugi ( II ). (2009/06/24 20:11)

withanight88


a czasowe zameldowanie na mazurach??? http://e-prawnik.pl/zameldowanie-wymeldowanie/zameldowanie-stale-i-czasowe,odpowiedzi,prawo-administracyjne-1 (2009/06/24 23:45)

withanight88


nie doczytalem - skoro mieszkasz na mazurach to sie tam zamelduj. (2009/06/24 23:47)

u?ytkownik8030


Albo w trakcie urlopu pojedź do Sosnowca, załatw papier i wróć na Mazury, gdzie uiścisz składkę na wody mazurskie. Bo na tych naszych mazurach, to juz ponoć za każdą kałużę kasują oddzielnie. Brrrrrrrrrrrrrr. (2009/06/25 09:50)

u?ytkownik4668


Witam.
Kolego Beliar, czy kolega dobrze sprawdził w miejscowym urzedzie (Starostwo, Urząd Gminy).
Mam podobną sytuację. Stałe zameldowanie mam w innym miescie a mieszkam od 5 lat w innym (Bielsko). Nie miałem żadnych problemów w uzyskaniu Karty Wędkarskiej (białej) w obecnym miejscu zamieszkania. Na samo wędkarstwo można mieć wiele pomysłów. Płacić składkę PZW (ogromnie wysróbowaną w stosunku do możliwosci wedkowania w wielu okregach). Wędkować na wodach innych własciecieli lub dzierżawców wód. Na mazurach jest szczególnie wiele mozliwości.
Pozdro (2009/06/25 12:27)

Beliar


witam :) dzięki wszystkim za dobre rady i za chęc pomocy moja sprawa wlasnie sie zakonczyla pomyslnie mam karte i legitymacje i moge zaczac swobodnie wędkowac :) wszystko jakos udalo sie zalatwic i nawet nie spodziewalem sie ze sprawa zakonczy sie tak szybko jeszcze raz dziekuje wszystkim którzy mi pomogli albo starali sie pomoc. P.s smierc biurokracji!!!!! pozdrawiam i dziekuje (2009/06/26 16:12)

u?ytkownik1805


To połamania kija!!! Powodzenia.! (2009/06/26 19:28)

Beliar


dzieki:) (2009/06/26 21:34)