Zaloguj się do konta

Mieszanka ziaren na leszcza

utworzono: 2012/03/29 20:25
karol94

Witam
W najbliższych dniach zamierzam zakupić ziaren do nęcenia leszcza na jeziorze.
Moje pytanie:
Jakie ziarna wybrać na wiosne i lato?
Zamierzam Kupić :
Łubin żółty słodki ok. 5kg
Pszenica ok. 5kg
Bobik ok. 5kg
Konopie ok. 5kg
Do tego kukurydza konserwowa i ziemiaki gotowane.
Jak często nęcić i w jakich ilościach ?
Nie chciałbym przesadzić z ilością.
Pozdrawiam
[2012-03-29 20:25]

uklej

przede wszystkim staraj sie nęcić o stałej jednakowej porze najlepiej pod wieczór kiedy nie ma wędkarzy- jezeli przygotowujesz lowisko kilka dni wczesniej i tak ok 1 kg dziennie [2012-03-29 20:35]

krucyemen

Ja nęciłem kukurydzą z ziarnem i makaronem 3 dni wcześniej i takie po 1kg leszcze nie mniejsze  [2012-03-29 21:06]

wojtaszek89

z tego co czytalem to karpiowate wiosna lubie bardzo slodkie zas latem bardziej owocowe wspomagacze :)
[2012-03-29 22:13]

tuptusp

Ja nęce pszenicą, pęczakiem, makaronem, grochem (bo nastawiam się też na lina), kukurydzą konserwową z dodatkiem drobnej zanęty z pociętymi czerwonymi robakami i trochę białych.

Dodaje też dwie łyżki miodu dodaje to zapachu i chroni przed szybką fermętacją wcześniej przygotowanej zanęty.

Nęce około tygodnia przed pierwszym łowieniem po 1 kg 1,5kg dziennie o stałej porze a po pierwszym łowieniu jesli wiem że wróce jeszcze na to miejsce nęce taką samą ilością co drugi dzień ale tak aby dzien w którym bede łowił wypadał w dzień nęcenia.

Efekty napewno będą:) w zeszły weekend 8 leszczyków powyżej 1 kg:)

[2012-03-30 08:38]

karol94

Witam
Zamierzam nęcić na jeziorku na leszcze i ew. płoć zastanawiam się nad wyborem miejscówki.
Waham się między miejscem o głębokości od 2-3,5m o twardym kamienistym dnie a miejscem o głębokości ok 1,5-2,5m i dnie leciutko mulistym.
Zamierzam wybrać się na cały weekend nad wodę dlatego chciałbym dobrze się przygotować.
Nad wodę zamierzam się wybrać pod koniec kwietnie lub początek Maja.
Jest sens wyczekiwać nocą leszcze o tej porze roku?
Pozdrawiam
[2012-03-31 11:08]

karol94

Witam
Zamierzam nęcić na jeziorku na leszcze i ew. płoć zastanawiam się nad wyborem miejscówki.
Waham się między miejscem o głębokości od 2-3,5m o twardym kamienistym dnie a miejscem o głębokości ok 1,5-2,5m i dnie leciutko mulistym.
Zamierzam wybrać się na cały weekend nad wodę dlatego chciałbym dobrze się przygotować.
Nad wodę zamierzam się wybrać pod koniec kwietnie lub początek Maja.
Jest sens wyczekiwać nocą leszcze o tej porze roku?
Pozdrawiam

Można liczyć na pomoc fachowca ? :)
Pozdrawiam
[2012-03-31 14:43]