Zaloguj się do konta

Mieszanka zanetowa na staw o dużej presji.

utworzono: 2012/04/24 09:26
drapierzca

Witam.Jak w tytule potrzebuję ok.3-3.5kg zanety na staw o bardzo dużej presji wędkarskiej.Mogę na nią przeznaczyć max.35zł.W sklepie mam do wyboru zanęty firmy:Traper,Lorpio,Marcel Van Den Eynde,Fill i jeszcze kilka których nie pamiętam.Głównie nastawiam się na leszcza ,ale był bym zadowolony gdyby zanęta sprowadziła do łowiska karpia.Dodam ,że będę łowił na spławik i feeder.Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi. [2012-04-24 09:26]

JKarp

CześćNośnik: zanęta typu feeder lub rzeka z płatkami górskimi.Do zanęty pellet 6-9mm. Oczywiście robale też. Kuku zwykła z puszki. Jakiś dopalacz typu squid, krab lub skorupiaki.JK
[2012-04-24 09:55]

maras74

witam,jak dla mnie z tego co wymieniłeś to MVDE to zdecydowanie najlepsza zanęta, na 2 miejscu Lorpio GPX, dalej traper. Ja to widzę tak:1kg zanęta Leszcz(firmy które podałeś powyżej)0,1kg epiceine0,1kg coco belge0,1kg copra melasa0,2kg Pain d'epice farine(mączka piernikowa z karmelem SENSAS działa i to dobrze)0,1kg Super Bremix SENSAS0,1kg kukurydzy(gotowana lub konserwowa)do tego 2kg ziemi bełchaowskiej+0,25l biały gruby+0,25l gnojak cięty+0,25l jokers.Gnojaka(potnij tuż przed podaniem) i joka(przepłucz w wodzie przed podaniem) podaj w ziemi.wiem, że to wszystko pochłonie więcej niż 35zł ale dodatki będziesz miał na następne wyprawy, robale możesz zredukować o połowę, joka samemu wypłukać z mułu a gnojaka po prostu nazbierać. Zamiast kupować możesz też użyć ziemi z kretowiska przesianej przez sito.p.s.do feedera bez ziemi byłoby lepiejpzdr. [2012-04-24 10:00]

drapierzca

0,1kg epiceine0,1kg coco belge0,1kg copra melasa
Te dodatki to Lorpio cz również Sensas?
[2012-04-24 10:07]

JKarp

witam,jak dla mnie z tego co wymieniłeś to MVDE to zdecydowanie najlepsza zanęta, na 2 miejscu Lorpio GPX, dalej traper. Ja to widzę tak:1kg zanęta Leszcz(firmy które podałeś powyżej)0,1kg epiceine0,1kg coco belge0,1kg copra melasa0,2kg Pain d'epice farine(mączka piernikowa z karmelem SENSAS działa i to dobrze)0,1kg Super Bremix SENSAS0,1kg kukurydzy(gotowana lub konserwowa)do tego 2kg ziemi bełchaowskiej+0,25l biały gruby+0,25l gnojak cięty+0,25l jokers.Gnojaka(potnij tuż przed podaniem) i joka(przepłucz w wodzie przed podaniem) podaj w ziemi.wiem, że to wszystko pochłonie więcej niż 35zł ale dodatki będziesz miał na następne wyprawy, robale możesz zredukować o połowę, joka samemu wypłukać z mułu a gnojaka po prostu nazbierać. Zamiast kupować możesz też użyć ziemi z kretowiska przesianej przez sito.p.s.do feedera bez ziemi byłoby lepiejpzdr.
CześćWszystko fajnie pięknie ale ta mieszanka podchodzi pod zawody a nie rekreacyjne łowienie z nastawieniem na grubszą rybę. Zanęta typowo leszczowa z niebezpieczeństwem sprowadzenia drobnicy poprzez dodanie joka.Moim zdaniem wiosną im prościej tym lepiej. Dodawanie pięciu składników zapachowo-smakowych może tylko namieszać w głowach ryb. JK

[2012-04-24 10:15]

maras74

0,1kg epiceine0,1kg coco belge0,1kg copra melasa
Te dodatki to Lorpio cz również Sensas?

SENSAS to absolutny lider w jakości dodatków niestety dość drogi. Musze też przyznać, że JK ma trochę racji ale zasugerowałem się "DUŻA PRESJA" żeby obniżyć trochę koszty można zrezygnować z EPICEINE i kupić tańsze LORPIO.pzdr [2012-04-24 10:24]

JKarp

CześćPoszukaj zanęt i dodatków firmy TROFEUM :-)Szczególnie dodatki i atraktory bardzo nietypowe o dość niespotykanej granulacji:http://trofeum.com.pl/701.htmlJK [2012-04-24 10:30]

drapierzca

Witam.Wyjazd do miasta na zakupy nie wypalił.W miejscowym sklepie (w miejscowości w której mieszkam) kupiłem:
Sensas Club 3000 feeder 1kg
Sensas Club 3000 bremes brune 1kg
Czy to będzie dobra mieszanka na ryby o jakich wcześniej pisałem?Oczywiście do zanęty dodam trochę białych robaków i kukurydzy.Zastanawiam się czy nie dokupić do tego jeszcze dodatku Traper copra-melasse i zanęty Dragon xxl karp lub coś innego z Trapera.Jakie jest wasze zdanie?Pozdrawiam.

[2012-04-27 12:27]

Arcymisiek

Witam.Wyjazd do miasta na zakupy nie wypalił.W miejscowym sklepie (w miejscowości w której mieszkam) kupiłem:
Sensas Club 3000 feeder 1kg
Sensas Club 3000 bremes brune 1kg
Czy to będzie dobra mieszanka na ryby o jakich wcześniej pisałem?Oczywiście do zanęty dodam trochę białych robaków i kukurydzy.Zastanawiam się czy nie dokupić do tego jeszcze dodatku Traper copra-melasse i zanęty Dragon xxl karp lub coś innego z Trapera.Jakie jest wasze zdanie?Pozdrawiam.

Mógłbyś jeszcze dorzucić mnóstwo spożywczych składników pakując się w niepotrzebne koszta,tylko po co?
JKarp udzielił ci dobrej rady("
im prościej tym lepiej"
)Z reguły wiosną ryby ryją w poszukiwaniu aminokwasów zwierzęcych,nie jakichś tam wyszukanych rarytasów,a więc nasuwa się oczywisty wniosek,że trzeba im ich dostarczyć.
Największym nośnikiem  aminokwasów zwierzęcym w tym wypadku jest pellet na bazie rybich mączek,niektórzy wędkarze także stosują mieloną karmę dla psów w stosunku 1:5,różnego typu wyciągi ze skorupiaków które bardzo pobudzają ryby do żerowania,zwłaszcza karpie i leszcze.



[2012-04-27 13:12]

drapierzca

Arcymisiek karpie w tym stawie nie znają kulek ani pelletu jak i również mięsnych zapachów.Każdy łowi tam ryby tylko na ziarna i robaki,a nęci sypką zanętą.Pozdrawiam.
[2012-04-27 15:12]

JKarp

CześćPoczytaj to a w szczególności mój ostatni post :-)http://forum.wedkuje.pl/post/pellet-ile-zajmuje-karpiowi-nauka-do-tego-pokarmu/468518/0#468535 JK [2012-04-27 15:59]

witam,jak dla mnie z tego co wymieniłeś to MVDE to zdecydowanie najlepsza zanęta, na 2 miejscu Lorpio GPX, dalej traper. Ja to widzę tak:1kg zanęta Leszcz(firmy które podałeś powyżej)0,1kg epiceine0,1kg coco belge0,1kg copra melasa0,2kg Pain d'epice farine(mączka piernikowa z karmelem SENSAS działa i to dobrze)0,1kg Super Bremix SENSAS0,1kg kukurydzy(gotowana lub konserwowa)do tego 2kg ziemi bełchaowskiej+0,25l biały gruby+0,25l gnojak cięty+0,25l jokers.Gnojaka(potnij tuż przed podaniem) i joka(przepłucz w wodzie przed podaniem) podaj w ziemi.wiem, że to wszystko pochłonie więcej niż 35zł ale dodatki będziesz miał na następne wyprawy, robale możesz zredukować o połowę, joka samemu wypłukać z mułu a gnojaka po prostu nazbierać. Zamiast kupować możesz też użyć ziemi z kretowiska przesianej przez sito.p.s.do feedera bez ziemi byłoby lepiejpzdr.
CześćWszystko fajnie pięknie ale ta mieszanka podchodzi pod zawody a nie rekreacyjne łowienie z nastawieniem na grubszą rybę. Zanęta typowo leszczowa z niebezpieczeństwem sprowadzenia drobnicy poprzez dodanie joka.Moim zdaniem wiosną im prościej tym lepiej. Dodawanie pięciu składników zapachowo-smakowych może tylko namieszać w głowach ryb. JK


"Jakiś dopalacz typu squid, krab lub skorupiaki."                                                  RZECZYWIŚCIE BARDZO PRZYSTĘPNA RADA I TO PO POLSKU . Prosto według mnie to by była zanęta do zanęcania przez kilka dni zrobiona z rozmoczonego chleba z piaskiem.  I tylko nie pisz ,że taka prymitywna , byle jaka skądinąd  zanęta nie smakowałaby rybom. Nawet sam zapach ziemi przyciąga ryby z dużej odległości ,ale co podkreślam : tak się dzieje w naturze . Jeżeli karpie już mają imiona , pluskają się pod powierzchnią łapczywie zbierając wafelki po lodach i żrąc słodki regolit z dna - gdzie rozpuścił się właśnie dywan kulek proteinowych i pelletów-cud , to wtedy....Nie ma co zdradzać co będzie wtedy.Natomiast wyobraź sobie ,że do mnie bardziej przemawia nęcenie zanętą ze składnikami wyprażonymi , które nie sycą . Podstawową bowiem rolą zanęty jest wabić a nie karmić . Zanęta ma za zadanie wzbudzić w rybie niepokój ,żeby ryba szukała a nie się nażarła .Zanęta , która syci np : z płatkami górskimi , pelletami nadaje się do nęcenia kilkudniowego , a chyba tylko bałwan zanęcałby miejsce - wiedząc jak duża jest presja na tym stawie , jaki i to ,że jutro już to miejsce będzie zajęte .
[2012-04-27 17:06]

Niektórzy ludzie,  tutaj dobrze  radzą . Na takim stawie najlepiej stosować zanęty wabiące a nie sycące . W ten sposób będzie się łowić ryby , które są aktywne - zamiast czekać z utęsknieniem na "knura " o wadze 25 kg. Karpie do 6 kg dobrze reagują na mieszanki mocno pracujące , co akcentuje dodatkowo użycie ziemi bełchatowskiej .
[2012-04-27 17:14]

JKarp

Niektórzy ludzie,  tutaj dobrze  radzą . Na takim stawie najlepiej stosować zanęty wabiące a nie sycące . W ten sposób będzie się łowić ryby , które są aktywne - zamiast czekać z utęsknieniem na "knura " o wadze 25 kg. Karpie do 6 kg dobrze reagują na mieszanki mocno pracujące , co akcentuje dodatkowo użycie ziemi bełchatowskiej .

CześćZ tym ostatnim zdaniem nawet jestem gotów się zgodzić i się zgadzam. Dlatego czasem stosuję zanęty typu Method Miks lub Stick Miks np Carp Devil Baits Method Miks Zawodniczy. Jest to kompozycja wyprażonych, zmielonych i całych ziaren oraz mączek rybnych. Zanęta pracuje w całym słupie wody przez co wabi ryby aktywne. Dlatego, że wabi ryby aktywne stosuję ją na zawodach po delikatnym podrasowaniu drobnymi pelletami i liquidami. Pellety dodaję tylko drobne i szybko pracujące.Jak już pisałem dobrą zanętą, nawet bogatą w pellety, pokruszone kulki itp nie trzeba nęcić z wyprzedzeniem. Ryby instynktownie zaczną podpływać do smugi smakowo-zapachowej - nawet ze zwykłej ciekawości. Jeśli znajdą jakieś smakołyki na pewno zaczną żerować. Jeśli znajdą tylko " pył " długo nie zabawią i odpłyną.JK [2012-04-27 18:26]

Arcymisiek

Niektórzy ludzie,  tutaj dobrze  radzą . Na takim stawie najlepiej stosować zanęty wabiące a nie sycące . W ten sposób będzie się łowić ryby , które są aktywne - zamiast czekać z utęsknieniem na "knura " o wadze 25 kg. Karpie do 6 kg dobrze reagują na mieszanki mocno pracujące , co akcentuje dodatkowo użycie ziemi bełchatowskiej .




Kolego Szankier,nie miałem na myśli karmienia ryb kilogramami pelletu,workami kukurydzy czy też wiadrami kulek.Są różne szkoły nęcenia ja osobiście nie chce iść w zaparte i się tu wykłócać o swoje racje,po prostu wyciągam wnioski z własnych obserwacji i doświadczeń,a później próbuje się jakoś nimi dzielić.
Chodziło mi raczej o oszczędnego nęcenia ale,za to składnikami które szybko zwabiają karpia w łowisko że względu na bogate w aminokwasy składniki.(drobny pellet)
Karp jak sam twierdzisz jest w pewnym stopniu podobny do świni szuka więc składników kalorycznych,samą trociną typu otręby,moczony chleb i ziemia bełchatowska zwabisz  jakieś rybki w łowisko,ale na długo je tam nie zatrzymasz.Natomiast jeśli chodzi o składniki mocno wyprażone typu konopi,orzeszków arachidowych czy też siemia lnianego,zauważyłem,że ściągają szybko hordy płotek,leszczyków i innego rybiego drobiazgu,co jest notabene dobrą  taktyka na zawody,ale zanim się doczekasz upragnionego brania karpia to zdąży Cię za przeproszeniem szlag trafić.
Podkreślam,że to nie są jakieś tam wyssane z palca bajeczki,wielokrotnie przerabiałem ten temat w praktyce.


[2012-04-27 18:44]

Arcymisiek

Arcymisiek karpie w tym stawie nie znają kulek ani pelletu jak i również mięsnych zapachów.Każdy łowi tam ryby tylko na ziarna i robaki,a nęci sypką zanętą.Pozdrawiam.

Spróbuj zainwestować w drobny pellet zanętowy,np.Dynamite baits XL Carp Pellets 2mm, dodaj go do sypkiej zanęty i zobaczysz,ze szybciej zwabisz karpie niż koledzy obok.


[2012-04-27 19:02]

Niektórzy ludzie,  tutaj dobrze  radzą . Na takim stawie najlepiej stosować zanęty wabiące a nie sycące . W ten sposób będzie się łowić ryby , które są aktywne - zamiast czekać z utęsknieniem na "knura " o wadze 25 kg. Karpie do 6 kg dobrze reagują na mieszanki mocno pracujące , co akcentuje dodatkowo użycie ziemi bełchatowskiej .

CześćZ tym ostatnim zdaniem nawet jestem gotów się zgodzić i się zgadzam. Dlatego czasem stosuję zanęty typu Method Miks lub Stick Miks np Carp Devil Baits Method Miks Zawodniczy. Jest to kompozycja wyprażonych, zmielonych i całych ziaren oraz mączek rybnych. Zanęta pracuje w całym słupie wody przez co wabi ryby aktywne. Dlatego, że wabi ryby aktywne stosuję ją na zawodach po delikatnym podrasowaniu drobnymi pelletami i liquidami. Pellety dodaję tylko drobne i szybko pracujące.Jak już pisałem dobrą zanętą, nawet bogatą w pellety, pokruszone kulki itp nie trzeba nęcić z wyprzedzeniem. Ryby instynktownie zaczną podpływać do smugi smakowo-zapachowej - nawet ze zwykłej ciekawości. Jeśli znajdą jakieś smakołyki na pewno zaczną żerować. Jeśli znajdą tylko " pył " długo nie zabawią i odpłyną.JK

Witam. Akurat tutaj trafiłeś w 10 ( pomijając już ten cały anglojęzyczny bełkot , co do , którego dziwię się,że jeszcze nie zdążył  zbrzydnąć ). Na takie karpie, "metoda " czyli zmodyfikowana  sprężyna będzie odpowiednim  zestawem . Zanęta do metody ma za zadanie wpaść do wody w takiej formie , w jakiej trafiła na koszyczek żebrowy lub specjalny do "metody" , gdyż zadaniem ryby jest dopiero rozbicie jej pyskiem i natrafienie na krótki (10 -25 cm )  przypon wklejony w zanętę . Koszyczek ma spore obciążenie własne 20 - do nawet 100 g  po to , by ciężar spowodował samozacięcie. Karp żerujący na zanęcie , bierze do pyska przynętę podaną na włosie - a w momencie gdy chce ją wypluć i cofnąć się ( naturalne zachowanie żerującego karpia ) - jest już za późno , gdyż ciężar zestawu powoduje wbicie się haka w pysk i samozacięcie. Tak więc wędka solidna 3lbs i kołowrotek z wolnym biegiem , w ostateczności z otwartym kabłąkiem i żyłką pod gumką . Generalnie nie lubię odpowiadać na tego typu wątki,ale tutaj zrobiłem wyjątek .
[2012-04-27 21:03]

drapierzca

Witam.Ponownie potrzebuję mieszanki zanętowej ok. 2kg do połowu leszczy i karasi.Dysponuję:
Sensas club 3000 feeder 1kg
Sensas club 3000 bream 1kg
Traper feeder karp 1kg
Lorpio mega mix leszcz 1kg
puszka kukurydzy x1
Pomóżcie mi coś z tego skomponować.Moja propozycja to:
1kg Traper feeder carp
0.5kg Lorpio mega mix leszcz
0.1kg Sensas feeder
0.1 kg Sensas bream(używał ktoś tej zanęty,jakie efekty?martwi mnie jej aromat bo trochę dziwnie pachnie fakt ,że jest trochę przestarzała(zauważyłem to w domu))
1/2 puszki kukurydzy.
Z góry dzięki.Pozdrawiam.
 
[2012-05-02 14:29]