Mieszanie zapachów

/ 13 odpowiedzi
Chcę się zapytać czy nie będzie się grysc zapach miodu i wanilii ?
u?ytkownik26223


Chcę się zapytać czy nie będzie się grysc zapach miodu i wanilii ?


nie będze sie gryść (2014/11/08 09:08)

fredibb


Wanilia jest jedynym zapachem który można mieszać z innymi zapachami. (2014/11/08 16:55)

u?ytkownik26223


Wanilia jest jedynym zapachem który można mieszać z innymi zapachami.




Bartosz.Zapewniam cię że nie jedynym. (2014/11/08 19:00)

pepek8


Witaj,z mojego doświadczenia można mieszać wszystkie zapachy.Ja pomieszałem zanętę o zapachu wanilii z zanętą truskawkową,do tego atraktor karp sekret trapera,dalej na łowisku dolewałem rozpuszczony pelet halibut.Mieszanka zdała egzamin! (2014/11/08 19:40)

Rokie


Dzieki wielkie (2014/11/08 22:07)

u?ytkownik102837


Pamiętaj że wszystko można mieszać, ale nie zawsze to samo będzie skuteczne na innych wodach. Ja jestem zdania ze we wszystkie mieszanki trzeba się wstrzelić pod konkretne łowiska (ale to wszystko jest tylko ciężka praca nad wodą i godziny praktyk). Pamiętaj tylko że we wszystkim trzeba zachować umiar. To tak ode mnie ponieważ wszystko było już powiedziane.


Pozdrawiam Boczny Trok (2014/11/08 23:21)

Bernard51


Pamiętaj że wszystko można mieszać, ale nie zawsze to samo będzie skuteczne na innych wodach. Ja jestem zdania ze we wszystkie mieszanki trzeba się wstrzelić pod konkretne łowiska (ale to wszystko jest tylko ciężka praca nad wodą i godziny praktyk). Pamiętaj tylko że we wszystkim trzeba zachować umiar. To tak ode mnie ponieważ wszystko było już powiedziane.

Pod tym stwierdzeniem mogę się podpisać, łowiska różnią się nieraz bardzo mocno i to  nie koniecznie daleko położone od siebie, o czym się już przekonałem na własnej skórze.
Mówiąc krótko nie ma uniwersalnych mieszanek zapachowych ani zanęt które w każdej wodzie będą skuteczne.
(2014/11/09 05:03)

u?ytkownik130601


Takie łamanie zapachów jest nawet wskazane ;) Jak jest na łowisku dużo mułu czy rośliności dodaje zawsze więcej zapachu aby ten zapach się poprostu przebił. Zazwyczaj dodaje mniej niz więcej. (2014/11/09 08:36)

u?ytkownik102837


Co do zapachów mogę jeszcze dodać to że ich moc aromatów również trzeba dobierać do łowisk. Co do mułu to akurat ja w takich sytuacjach nigdy pod tym kontekstem nie dodawałem większej ilości aromatu ale to może dla tego że zawsze na łowiskach staram sie szukać miejsc z kawałkiem ,,twardszego podłoża''. Na pewno warto tu wspomnieć o tym że na dzikie łowiska na których ryby miały okazje smakować zanęty tylko kilka razy nie szalał bym z ilością oraz mocą aromatu (no i oczywiście kolor zanęty zawsze musi być dobrany do koloru dna). Jeśli chodzi o karpie i takie łowiska to właśnie na pewno nie szedł bym w zapachy rybne (ponieważ ryby są do nich niezwyczajne) a raczej w coś ,,owocowego'' na dodatek jeśli nęcilibyśmy i łowilibyśmy na kulki to proponował bym zejść z średnicy. Ponieważ karpie które nie znają proteiny nie chcą pobierać tych największych kąsków ale ta zasada ma tylko zastosowanie na dzikich łowiskach.


Pozdrawiam Boczny Trok (2014/11/09 09:16)

u?ytkownik130601


Co do zapachów mogę jeszcze dodać to że ich moc aromatów również trzeba dobierać do łowisk. Co do mułu to akurat ja w takich sytuacjach nigdy pod tym kontekstem nie dodawałem większej ilości aromatu ale to może dla tego że zawsze na łowiskach staram sie szukać miejsc z kawałkiem ,,twardszego podłoża''. Na pewno warto tu wspomnieć o tym że na dzikie łowiska na których ryby miały okazje smakować zanęty tylko kilka razy nie szalał bym z ilością oraz mocą aromatu (no i oczywiście kolor zanęty zawsze musi być dobrany do koloru dna). Jeśli chodzi o karpie i takie łowiska to właśnie na pewno nie szedł bym w zapachy rybne (ponieważ ryby są do nich niezwyczajne) a raczej w coś ,,owocowego'' na dodatek jeśli nęcilibyśmy i łowilibyśmy na kulki to proponował bym zejść z średnicy. Ponieważ karpie które nie znają proteiny nie chcą pobierać tych największych kąsków ale ta zasada ma tylko zastosowanie na dzikich łowiskach.


Pozdrawiam Boczny Trok

Co do tych śmierdzielów to bym się kłucil ;) (2014/11/09 17:34)

u?ytkownik102837


No wszystko tak na prawdę zależy od akwenów. Każdy ma jakieś tam swoje zasady sformułowane na podstawie praktyki. Ja akurat tak jak wcześniej wspomniałem zaobserwowałem że na kilku moich dzikich i to takich bardzo dzikich łowisk (na których łowią tylko miejscowi nęcąc makaronem, ziemniakami i śrutą) że ryby nie reagują na takie zapachy a chodzi tu o karpie i to nie takie małe jak na te łowisko. Wiatomo to jest u mnie a u kolegi może być całkowicie inaczej.

Pozdrawiam Boczny Trok (2014/11/09 19:19)

u?ytkownik130601


Praktycznie w każdej wodzie żyją ślimaki,małże,raki,wiec kulki śmierdzące są tu perfekcyjnym rozwiązaniem. Rok temu na jednym z dzikich lowisk przyzwyczaiłem karpie do kulek i po 3 tygodniach miałem już brania i karpie do 8 kg,prowadze notes już od 4 lat i powiem tak na tym lowisku zwyciężyla kulka 16mm kałamarnica i małż(7karpi) na słodziaka złapalem swojego największego karpia była to kulka 10mm pop-up kiwi i to w listopadzie. W tym roku również przyzwyczaiłem karpie do kulek i to bardzo blisko mojego domu około 500m. Wynik słabszy bo tylko 3 karpie ale wynika z tego że jestem za granica,mimo to karpie i tak wybraly smroda a dokładnie kulke homar 16 mm gdzie neciłem ananasem,truskawka,małżem,homarem. Największy 12,3 kg najmniejszy 9.6kg. Coś w tym jest że karpie upodobały sobie dany smak. Teraz mamy taką pore roku że smrody odpadają i trzeba zaopatrzyć się w coś słodkiego ;)  (2014/11/09 20:36)