Mieszanie zanęt na poszczególne łowiska

/ 9 odpowiedzi
Czy można mieszać zanętę - kilka naraz. Czy psuję w ten sposób łowisko.
jarek30


z mojego doświadczenia można mieszać zanętę nic  nie popsuje   ci stanowiska  sam nieraz mieszam zanęty np lin=karp  (2011/07/06 07:18)

jarek30


z mojego doświadczenia można mieszać zanętę nic  nie popsuje   ci stanowiska  sam nieraz mieszam zanęty np lin=karp  a na odrze stosuje zanęty uniwersalne płoć leszcz kleń 
                                      (2011/07/06 07:28)

blutu


Dzięki. Ale ja mieszam kilka naraz jak mam końcówki. (2011/07/06 07:43)

Jędrula


        Oczywiście , ze można mieszać zanęty . To jedna z wielu dróg do sukcesu . Trzeba próbować i eksperymentować ze smakami , zapachami i kolorami . Często zajmuje to wiele czasu zanim dojdziemy do mieszanki ulubionej przez nasze ryby ale naprawdę warto . Takim przykładem mogą być atraktory zapachowe , zdarzyło mi się , że najbardziej skuteczne okazały się zapachy wykluczające się . Wykluczające , hmmmm ? To za dużo powiedziane , w wędkarstwie nic nie można wykluczyć . Pamiętam jak w ubiegłym roku kolega pomieszał niechcący zapach truskawkowy z brasem , mieliśmy łowić leszcze a w efekcie podeszło nam stado wielkich płoci przeplatane co jakiś czas dużym jaziem a do tego weszły jeszcze dwie piękne brzany a leszcza ani jednego. Żeby nie być gołosłownym to wypróbowałem taka konfiguracje wiele razy , najczęściej podchodziły te same ryby . Dzisiaj kupuję kilka różnych zanęt i mieszam je wedle tego co mam zamiar łowić , znam w większości upodobania ryb na moich miejscach i to wykorzystuję , zajęło mi to kilka lat jednak było warto .

(2011/07/06 08:39)

JKarp


Cześć
Jak napisał Jędrula a napisał raczej wszystko na temat.
Co do zapachów niby się wykluczających to nie jest to tajemnicą, że np truskawka-ryba to jeden z najbardziej skutecznych smaków na miśki.
Spróbuj Jędrula poeksperymentować z chili, curry, papryką i solą. No i jeszcze zostały truskawka-cynamon, squid-octopus, tuńczyk-pieprz ( cayene ) :-)
Janusz JKarp (2011/07/06 08:51)

Jędrula


Cześć
Jak napisał Jędrula a napisał raczej wszystko na temat.
Co do zapachów niby się wykluczających to nie jest to tajemnicą, że np truskawka-ryba to jeden z najbardziej skutecznych smaków na miśki.
Spróbuj Jędrula poeksperymentować z chili, curry, papryką i solą. No i jeszcze zostały truskawka-cynamon, squid-octopus, tuńczyk-pieprz ( cayene ) :-)

Janusz JKarp












        

Spróbuję tych karpiowych cudów na inne rybki bo nie przepadam za stricte karpiowaniem . A cynamon już wypróbowałem w wielu konfiguracjach i jest to bardzo skuteczny zapach szczególnie w połączeniu z owocowymi zapachami . Najbardziej skuteczna mieszanka to cynamon - jabłko – brasem , stosuję to na rzeczne leszcze , jazie i oczywiście karpie też to lubią .

(2011/07/06 09:20)

JKarp


Cześć
Jędrula ale leszcze nie wiedzą, że tuńczyk - pieprz jest dla miśków :-)
I pokombinuj ze scopexem :-)
Janusz JKarp (2011/07/06 09:53)

Jędrula


Nie wiedzą ? HEHEHEH

     Scopexu używam od wielu ładnych lat , bardzo dobry zapach i co ciekawe zauważyłem jakiś czas temu , że świetnie działa nawet w zimnej wodzie . Jednym zdaniem , jak dla mnie scopex to zapach całoroczny ?

(2011/07/06 10:35)

JKarp


Cześć
Masz rację - zapach całoroczny.
Janusz JKarp (2011/07/06 11:25)