Mieszanie atraktorów w jednej zanęcie

/ 4 odpowiedzi
co myslicie o mieszaniu kilku roznych atraktorów  w jednej zanecie?
grzesiek-12

cześć, używałem wielu atraktorów i wiele razy próbowałem znaleźć ten złoty przepis na zanętę i ciągle szukam. W przygotowywaniu zanęty musisz uwzględnić wiele czynników, gdzie będziesz wędkował jaką metodą, jakie gatunki ryb, pora roku, stan wody( normalny czy podwyższony)
Ja w dodawaniu atraktorów zawsze zachowywałem umiar bo dodać za dużo atraktora to też nie dobrze . Pamiętaj że zawsze możesz na łowisku "wnieść" niewielkie poprawki do swojej zanęty(dodać atraktora, gliny, żwiru), zawłaszcza gdy zmieniają się warunki na łowisku. Dużo zależy też od aktywności ryb w łowisku i jego ukształtowanie dlatego tak ważne jest poznanie "własnej" miejscówki.
To tak nas zybko jak coś jeszcze wymyśle do napiszę ale temat atraktorów jest większy niż rzeka wiec próbuj chłopie... (2012/01/11 00:40)

LYSY

Średni pomysł. Są oczywiście zapachy które dobrze się ze sobą komponują np kolendra z wanilią, kminek z brasemem. Ale żeby coś zdziałać najpierw trzeba wyczuć czym już pachnie nasza zanęta. Łączenie kilku atraktorów uważam za wyrzucanie kasy, bo żeby znaleźć skuteczną mieszankę w odpowiednich proporcjach potrzeba wielu prób. A jeśli nawet takową znajdziemy, może się okazać, że pasuje tylko do jednej wody, i jednego rodzaju zanęty. (2012/01/11 07:32)

marek-debicki

Jak zaznaczył Grzegorz, zanęty i atraktory to temat rzeka. Proponuję sprawdzić materiał na stronie http://www.leszcz.pl/mix.php. Znajdziemy tam warianty zastosowania  zanęt, dodatków oraz atraktorów z podziałem na typ łowiska, gatunek rybty, składniki, itp. Ciekawa literatura. (2012/01/11 10:39)

bluehornet

Ja już nie myślę , przekombinowałem w zeszłym roku z ilością i rodzajami atraktorów stosowanych naraz w zanętach na zawodach i źle niestety na tym wyszedłem - jak już to jeden ( góra dwa - kompatybilne ze sobą , jak słusznie zauważył ŁYSY ) i w niewielkich ilościach !!! (2012/01/11 12:10)