Mięso do hodowli białych robaków

/ 11 odpowiedzi

Jakie mięso do hodowli białych robaków ?

*Czy można urzyć mięsa białego czyli np. Piersi z kurczaka ?
(chodzi o to czy muchy złożą na nim jaja ).

SZUWARdragon2


Wszystko co z miesa sie nadaje. (2014/02/27 11:15)

u?ytkownik26223


Najlepiej  przejść się do masarni i poprosić o gnaty z resztkami mięsakosztują grosze (niekiedy można dostać nawet za friko) Robaki "mięsno-kostne" są większe,bardziej ruchliwe. (2014/02/27 11:25)

u?ytkownik130601


Ja polecam głowy ryb, to że ryba ma dużo białka to chyba każdy wie, co za tym idzie najszybciej się rozkłada i szybko mamy białe ;) (2014/02/27 17:12)

xemit


Piersi z kurczaka są zbyt pospolitym gatunkiem mięsa by rozkapryszone dzisiejszym dobrobytem muchy złożyły na nim odpowiednia  ilość jaj.
Ja stosuje jagnięcinę lub cielęcinę . Zwracam również uwagę by pochodziło ono z ubojni mającej aktualne zaświadczenie o prawie eksportu na rynek rosyjski . (2014/02/27 18:02)

CZzesio


Bez muszki bzykuszki     to nawet na kocich polędwiczkach nie wyhodujesz robali ;)

Ja hodowałem na rybich resztkach (smrodek bardziej znośny ) No ale bez much to kicha .
(2014/02/27 20:30)

89krzysztof


Piersi z kurczaka są zbyt pospolitym gatunkiem mięsa by rozkapryszone dzisiejszym dobrobytem muchy złożyły na nim odpowiednia  ilość jaj.
Ja stosuje jagnięcinę lub cielęcinę . Zwracam również uwagę by pochodziło ono z ubojni mającej aktualne zaświadczenie o prawie eksportu na rynek rosyjski .



Oczywiście prosisz o certyfikaty i wyniki badań weterynaryjnych, prawda ?
Ps. Dziwię się, że nie używasz do tego mięsa z bizona... (2014/02/27 20:31)

lynx


Piersi z kurczaka są zbyt pospolitym gatunkiem mięsa by rozkapryszone dzisiejszym dobrobytem muchy złożyły na nim odpowiednia  ilość jaj.
Ja stosuje jagnięcinę lub cielęcinę . Zwracam również uwagę by pochodziło ono z ubojni mającej aktualne zaświadczenie o prawie eksportu na rynek rosyjski .



Otoż to. Czym droższe mieso to robaki będą szlachetniejsze. (2014/02/27 20:45)

SVT


Najlepszym mięsem do rozmożenia, jest mięso wołowe. Robaki nie śmierdzą tak, jak robaki rybne czy z innych mięs. No i są bardziej twarde (żywotniejsze), duże jak MUTANTY. Aby uzyskać takie robaki, trzeba pozyskać muchę PLUJKĘ.Takie muchy ciężko złapać na dworze, czyli w naświetlonych lokacjach. Ale znajdziemy je w oborach, piwnicach, strychach.

Mucha Plujka


Larwy Muchy Plujki

(2014/02/27 21:05)

TrickOrTreat


Kiedyś zapomniałem zabrać mięsa z piersi kurczaka  i wyjechałem z żoną na Weekend do Chodcza :):):)... jak wróciłem to oprócz smrodu w kuchni i OPR od żony miałem spoooro białasków. Dobrze że nie zdążyły się rozleźć po kuchni bo garnek był dość wysoki...Uważam jednak że było warto hehehe (2014/02/28 05:33)

marciano


ja białe hodowałem na resztkach ryb albo na słonince (2014/02/28 23:55)

lynx


Kiedyś zapomniałem zabrać mięsa z piersi kurczaka  i wyjechałem z żoną na Weekend do Chodcza :):):)... jak wróciłem to oprócz smrodu w kuchni i OPR od żony miałem spoooro białasków. Dobrze że nie zdążyły się rozleźć po kuchni bo garnek był dość wysoki...Uważam jednak że było warto hehehe

Mnie sie rozlazła pinka w lodówce a z lodowki zaczeła wypadać i łazić po kuchni. Musiałem sie mocno kajać, byłem taki malutki jak krasnoludek. Cały dzień minął zanim z powrotem urosłem do normalnego rozmiaru. (2014/03/01 17:12)