Zaloguj się do konta

"Mięsiarze"

utworzono: 2009/06/29 21:41
robcik

Aha zapomniałem dodac że w sobote 15 C i w niedziele 15 C.


A ja jutro jadę na rybki :)

[2010-05-27 13:44]

Ja mam zamiar sie wybrać z żoną na nockę z soboty na niedzielę jak pogoda dopiszę.

 

[2010-05-27 15:19]

robcik

Szamani mówią że w weekend ma być pogoda i podobno dobre brania :)

Połamania życzę
[2010-05-27 15:56]

Matys24

u nas na naszym wewnętrznym zbiorniku w kole wprowadzamy nawet  miesięczny zakaz łowienia  karpia jeśli tą rybą zarybiamy i niby wszystko ładnie a tu  po tym okresie niektórzy i tak mają ubaw. To już nawet nie jest śmieszne
[2010-05-31 10:21]

A u nas Odra dopiero o 40 cm od wałów opadła, a gdzie jeszce do koryta i czsu kiedy autem da sie podjechać na łowiska. A jeszcze leje i leje. Także my tutaj jeszcze długo leszcza, klenia czy suma z rzeki na wędce nie zobaczymy. Kłusownicy tak, te ścierwa napewno wcześniej dorwą te ryby niż wędkarze. Ale mobilizacje sił juz powoli organizujemy. Nie będzie im łatwo. Ja też chcę wreszcie połowić, a nie tylko czytać jak Wy łowicie więcej czy mniej. [2010-05-31 11:24]

A u nas Odra dopiero o 40 cm od wałów opadła, a gdzie jeszce do koryta i czsu kiedy autem da sie podjechać na łowiska. A jeszcze leje i leje. Także my tutaj jeszcze długo leszcza, klenia czy suma z rzeki na wędce nie zobaczymy. Kłusownicy tak, te ścierwa napewno wcześniej dorwą te ryby niż wędkarze. Ale mobilizacje sił juz powoli organizujemy. Nie będzie im łatwo. Ja też chcę wreszcie połowić, a nie tylko czytać jak Wy łowicie więcej czy mniej.





a u mnie spuszczają wodę z zalewu i tez nie mam już codziennych wypraw na ryby:(
[2010-05-31 11:31]

No i patrz @spiningista, jak sie nie obrócisz, to dupa zawsze z tyłu. Biednemu zawsze wiatr w oczy, a woda w buty. Jak pech to pech. [2010-05-31 11:33]

No i patrz @spiningista, jak sie nie obrócisz, to dupa zawsze z tyłu. Biednemu zawsze wiatr w oczy, a woda w buty. Jak pech to pech.



 z tym zalewem to bedzie awantura na cały okreg. cholera bo zarzad okregu zabiera nam prawdopodobnie rybke tak na 85% i ta ryba do nas nie wroci
[2010-05-31 11:37]

Uuuuuuuuuuuuuuu....! To róbcie coś! No ja rozumiem śnieg w maju, ale takie jaja to już przegięcie! Musza mieć jakiś ważny powód i racjonalny, bo inaczej to burza mózgów byc powinna. [2010-05-31 11:40]

mamy ogólnie 3 zalewy ale 2 z nich to woda górska i nie zarybiać ich nie można . także zabiorą rybę większe sztuki wezma sobie., nam przyjdzie łowienie w snach. smutna prawda. trzeba sobie poszukac nowego łowiska. ale bez wlki sie nie poddamy jak bedzie trzeba to i prokurature sie w to wmiesza  i prase
[2010-05-31 11:46]

Od mediów zacznijcie. Bo to nie sa żarty. Państwo w państwie? [2010-05-31 12:01]

dobry pomysł masz z tymi mediami
[2010-05-31 12:06]

Sniper64

No i patrz @spiningista, jak sie nie obrócisz, to dupa zawsze z tyłu. Biednemu zawsze wiatr w oczy, a woda w buty. Jak pech to pech.



 z tym zalewem to bedzie awantura na cały okreg. cholera bo zarzad okregu zabiera nam prawdopodobnie rybke tak na 85% i ta ryba do nas nie wroci

Nie dajcie się wyrolować!!!
[2010-06-01 17:29]

do wszystkich miesiarzy dzisiaj pogoda jak wymarzona bylem nad jeziorem wegorze juz w poludnie wystawiaja glowy w poszukiwaniu wedkarza z robalem na haku mam przeczucie ze jutro bedzie swierza rybka dzisiaj startuje o 21 jutro zdam relacje polamania wedek
[2010-06-05 15:29]

witiakwicol1

Dodam coś do tego wątku.Na naszym jeziorze też są zarybienia i na danym odcinku są zakazy połowu więc zależy to tylko od właściciela akwenu.Takich sępów jest wszędzie dość którzy tylko czekają na zarybienia żeby się odkuć.Ja osobiście nie jeżdżę w miejsca w których zarybiano i pomimo zakazów są tacy którzy chodzą nocą.Pozdrawiam.

[2010-07-21 11:43]

ryba33

Mięsiaż to ten co kłusuję w nocy?????Bardzo prosze o definicję,bo mam wrażenie,że właśnie tacy przegonili mnie i mojego 80 letniego ojca z tajnego łowiska w Białymstoku,gdzie mój ojciec płaci składki takie same jak ten siedzący w namiocie od piatku do niedzieli,zanieczyszcza okoliczny las,wbija krzesełko w ziemię i uważa,że ten co ma 3 wędki zamiast 2/nigdy nie widziałam regulaminu/jest dla nich zagrożeniem,bo na kukurydzę i robaki w trocinach ze sklepu wyłowi im wszystkie amury , karpie i inne wielkie i dzikie ryby.Parasol ogrodowy potraktowali jak harpuny na dzikiego zwierza.Przyszli odważni we dwóch,bo w kupie siła,ale ja lubię siedzieć przy wędce z kukurydzą i oni mnie nie przegonią.Zawsze myślałam,że wędkarze to miła społeczeństwość,ale chamstwo jest wszędzie,a w Białymstoku rozkwita w kole numer 5.

Pozdrawiam 

[2010-08-24 22:27]

Sniper64

Witaj..Iw:) możesz trochę więcej opisać zdarzenie! co i jak?
Sama widzisz jakie bydło trafia się nad wodą! i wykorzystuję wiek i płeć..wędkarza! przychodzą bandą bo samemu by się w pory zesrali! (Przepraszam za wyraz).. ale takie sytuację gdzie jakiś baran wygania innego wędkującego to mnie od razu rusza...Iw:) Pozdrawiam...:)
[2010-08-25 09:16]

silurusglanis

Przepraszam, na pewno w dużej mierze poniewczasie mój wpis, ale na temat

Przykładowo ceny narybku - argument często stosowany.


Ceny materiału zarybieniowego, ustalone do obliczenia wartości zaproponowanego w ofercie materiału zarybieniowego.

 

Gatunek

Rodzaj mat. zarybieniowego

Jednostka

miary

Cena

GŁOWACICA

Narybek letni

Narybek jesienny
Narybek wiosenny
Selekt

szt.

szt.
szt.
kg

0,55

1,00
1,40
30,00

ŁOSOŚ

(Ł)

Wylęg*
Narybek letni*
Smolt*

1000 szt.
szt.
szt.

87,40

0,19

3,35

TROĆ WĘDROWNA

(T)

Wylęg*
Narybek letni*
Narybek wiosenny*
Smolt*
Dwulatek

1000 szt.
szt.
szt.
szt.
kg

58,20

0,18

0,56

2,17

20,00

PSTRĄG POTOKOWY

(PP)

Wylęg
Wylęg żerujący

Wylęg podchowany

Narybek letni
Narybek jesienny
Narybek wiosenny
Dwulatek
Selekt
Tarlak

szt.
szt.

szt.
szt.
szt.
szt.
kg
kg
kg

0,10
0,12

0,20
0,28
0,75
1,00
20,00
20,50

20,00

LIPIEŃ

Wylęg
Wylęg żerujący

Narybek letni
Narybek jesienny
Narybek wiosenny

szt.
szt.
szt.

szt.
szt.

0,11
0,18

0,35
1,00
1,14

BRZANA

(Brz)

Wylęg
Wylęg żerujący
Narybek letni
Narybek jesienny

Narybek wiosenny

Dwulatek

szt.
szt.
szt.
szt.

szt.

szt.

0,06

0,11

0,28

0,92

1,50

2,70

BOLEŃ

(Bo)

Wylęg

Wylęg żerujący
Narybek letni
Narybek jesienny

1000 szt.

szt.
szt.
szt.

32,00

0,05

0,30

0,90

CERTA

(C)

 

Wylęg
Wylęg żerujący
Narybek letni*
Narybek jesienny*

Narybek wiosenny*

Dwulatek

1000 szt.
1000 szt.
szt.
szt.

szt.

szt.

40,00
80,00
0,34
0,53

0,63

2,90

JAŹ

(J)

Wylęg
Wylęg żerujący
Narybek letni
Narybek jesienny

Narybek wiosenny
Kroczek

1000 szt.
1000 szt.
szt.
szt.

szt.
kg

18,00

25,00

0,10

0,30

0,35

16,00

ŚWINKA

Wylęg
Wylęg żerujący
Narybek letni
Narybek jesienny
Narybek wiosenny

1000 szt.
1000 szt.
szt.
szt.
szt.

40,00
50,00
0,21
0,60
0,75

WĘGORZ

(W)

Narybek montee
Narybek obsadowy

kg
kg

4000,00
400,00

SANDACZ

(Sd)

Narybek letni
Narybek jesienny
Narybek jesienny
Dwulatek

Trzylatek

szt.
szt.
kg
kg

kg

0,15
0,50
40,00
20,00

20,00

SUM

(Su)

Wylęg
Wylęg żerujący

Narybek letni
Narybek jesienny
Dwulatek

1000 szt.
1000 szt.
szt.

szt.
kg

10,00
22,00

0,50
1,30
19,00

SZCZUPAK

(Sp)

Wylęg
Wylęg żerujący
Narybek letni
Narybek jesienny
Narybek wiosenny
Dwulatek
Trzylatek

1000 szt.
1000 szt.
szt.
kg
kg
kg
kg

18,00

30,00

0,12

20,00

21,00

15,00

14,00

KLEŃ

Wylęg

Wylęg żerujący
Narybek letni
Narybek jesienny
Narybek wiosenny

1000 szt.
1000 szt.
szt.
szt.
szt.

30,00

48,00

0,19

0,54

0,70

MIĘTUS

Wylęg
Wylęg żerujący
Narybek letni
Narybek jesienny

1000 szt.
1000 szt.
szt.
szt.

10,00

13,00

0,47

2,00

OKOŃ

Narybek jesienny
Narybek wiosenny
Dwulatek
Trzylatek

kg
kg
kg
kg

5,00
6,00
7,00

10,00

TROĆ JEZIOROWA

Wylęg
Wylęg żerujący
Narybek jesienny
Narybek wiosenny

szt.
szt.
szt.
szt.

0,10
0,10
0,90
1,50

LIN

(L)

Wylęg żerujący

Narybek jesienny
Narybek wiosenny
Kroczek

Trzylatek

1000 szt.

kg
kg
kg

kg

10,00

18,00
15,00
13,50

12,00

KARAŚ POSPOLITY

Narybek jesienny
Narybek wiosenny
Kroczek

Trzylatek

kg
kg
kg

kg

8,00
7,00
9,00

10,00

KARP

(K)

Narybek letni
Narybek jesienny
Narybek wiosenny
Kroczek

szt.
kg
kg
kg

0,06
10,50
10,50
10,00

SIEJA

(Sj)

Wylęg*

Narybek letni*
Narybek jesienny*

Narybek wiosenny*

Dwulatek

1000 szt.

szt.
szt.

szt.

szt.

66,00

0,49
1,75

2,23

3,80

SIELAWA

(Sl)

Wylęg

Narybek letni

1000 szt.

1000 szt.

4,20

34,30

 

* - ceny materiału zarybieniowego przyjęte na podstawie cennika Zespołu ds. Zarybień przy MRiRW

Do tego ważna informaCJA.

1.Oczywiście nie należy tego rozumieć, że do jakiegoś zbiornika za pieniądze ze składek w 100 proc. wykupiono szczupaki, sandacze, pstrągi. Z tego co wiem chyba ze 4 proc budżetu PZW to zarybienia - można to sprawdzić (na pewno mały odsetek).

2.Poza tym jeśli się wpuszcza, to nie szczupaki, liny, leszcze, sandacze kilogramowe (najwyżej kilka-kilkanaście tarlaków), ale głównie ryby małe - w dużych ilościach. Więc wszystkie wyliczenia: "ilość zabranych przez wędkarzy ryb  minus ilość wpuszczonych (np. 50 kilogramowych, bo na tyle wystarczyłoby szacując pieniądze ze składek) równa się ilość ryb w łowisku"

3.Jest jeszcze tarło. Na szczęście jest sporo ryb w naszym kraju, które się wycierają mimo przeciwieństw. Pospacerujcie w marcu popatrzcie na tarło szczupaka. Nie całą ikrę zeżre karp czy okoń. Również z tych powodów powyższy rachunek jest niemądry.

Gdyby PZW więcej zarybiałoby - nie byłoby problemu, w obrębie istniejących limitów - takie jest moje zdanie.

Przykładem jest zbiornik Chańcza na terenie woj. świętokrzyskiego znany z sandaczy. Stały obrazek to wędkarze koczujący z przyczepami kempingowymi, z namiotami przez wiele, wiele tygodni. Trudno o miejsce. Kłusownicy też zakładają "sznury". (Mam niestety takiego w rodzinie mojego brata). Sanacze są od lat i nie jest trudno po dziś dzień złowić (jestem początkujący a na zasiadce w tym roku złowiłem 2; znajomy w tym roku łowił na każdej wyprawie).

Jestem optymistą, myślę, że z czasem PZW bedzie więcej zarybiało, a mniej będzie szło na tzw. "czapę" jak to kiedyś prosty wędkarz ujął. Rośnie konkurencja zbiorników komercyjnych i łowisk zagranicznych (rozwija się turystyka wędkarska) - następował będzie odpływ członków. Poza tym społeczeństwo się bogaci (tym, którzy wzdychają za komuną polecam poczytać wskaźniki konsumpcji i porównać z czasami minionej ery - konsumujemy kilkakrotnie więcej! i poczytać sobie wskaźniki zobiektywizowane - ile chleba, kiełbasy, piwa, s a m o c h o d u można było kupić np. za najniższą krajową w czasach Gierka i obecnie) - więcej oczekuje kupujac produkt (w tym wypadku zezwolenie na wędkowanie).

Ale oczywiście umiar jest potrzebny. Sam dziadek Arystoteles o tym pisał. Mam na myśli umiar w zabieraniu ryb, rzecz jasna.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich wędkarzy: zarówno C&R jak i tradycjonalistów. Wszystkich Was szanuję.
[2010-10-26 17:38]

pawelz

Problem w tym, ze nie ma z czego wiecej zarybiac.
Jak popatrzysz na liczby i to co podales to wyjdzie Ci:
Przecietna skladka to 200 zl. 4% z tego na zrybianie jak napisales. Przyjmijmy 10%. A niech im bedzie, czyli 20 zl. Spojrz w tabele i sam sobie odpowiedz co mozesz za 20 zl kupic. 1 pstraga czy sandacza.
Dobrze za podales ta tabele. Moze to uzmyslowi niektorym ile moga zabrac z lowiska za swoja skladke.
Wiec nie wiem skad wzielo Ci sie ze 50kg.
Tarlo owszem, jest. zesc ryb sie wytrze, na szczescie, bo z zarybien, przy liczba ktore podales, juz nic kompletnie by nie plywalo. Sa akweny, gdzie ilosc ryb z naturalnego tarla jest w miare niezla, ale sa niestety takie gdzie jest niemalze 0. A na tych wodach skladki i ceny za narybek sa takie same.
[2010-10-27 10:14]

Waldi Fish

Mnie ciekawi dlaczego tylko 4% budżetu PZW idzie na zarybienia?
[2011-02-12 16:31]

Mnie ciekawi dlaczego tylko 4% budżetu PZW idzie na zarybienia?




Kolego jak by więcej procęt oddali na zarybianie to nie mieli by na wczasy:)))))))
[2011-02-12 17:24]

Artur z Ketrzyna

Nie wiem co masz na myśli że jednego pstrąga. Nie zarybiają wymiarowymi tylko kroczkiem, tak więc nie jedną kilową sztukę wpuszczą a 100 mniejszych sztuk. Po drugie łowimy już wyrośnięte rybki które mogły już dać potomstwo. Po trzecie rybka sama się rozmnaża o ile ma dostęp do tarliska i odpowiednie warunki.
Z hektara wody można rocznie uzyskać ok 2 ton ryby (przyrost).

Tak więc patrz na wszytko troszkę inaczej, bo jak zabierasz z nad wody trochę ryby i przestrzegasz wymiar i okres ochronny to ryba sama się odbuduje. Ale jeśli rybacy nie muszą przestrzegać żadnych wymiarów i limitów, a do tego niszczą tarliska, to nigdy nie będzie okej, pamiętajcie że do tego dochodzą kłosownicy. Najgorsze spustoszenie robią ci co łapią na prąd bo nie dość że zabijają nawet te najmiejsze to jeszcze i ikrę, a do tego powodują ich bezpłodność i karłowatość ryb.
Gospodarowanie wodą musi być z głową anie rabunkowe!...

Mięsiarz kto to taki? Bo ja uważam iż taki wędkarz który zabiera z nad wody wszystkie złowione ryby nie zważając na nic.
Bo wędkarza który do domu zabiera tylko kilka rybek z całego połowu i tylko w celach konsumpcyjnym nie można nazwać mięsiarzem. Ponieważ na tym polega setno wędkarstwa, by sobie coś złowić na obiad. O tym wspominają nawet twórcy programu Taaka RybaOdcinek 52 „Odkrywanie ławicy słupskiej na Bałtyku”. [2011-02-12 21:38]

Powiem tak, choć wielu szczyci się że wędkarzy w Polsce jest ok 700 tys, może mniej może więcej tego nie wiem. I tak sobie myślę, że skoro jest nas tak dużo to możemy wiele, ale niestety możemy nic !!! Wielu mądrych na takich forach nawołuje do buntu, przedstawia mądre pomysły ale cóż z tego skoro tacy mądrzy są tylko na forach gdzie nie trzeba podawać swego nazwiska, bo się jest anonimowym! Nawet na zebrania swego koła w ogóle nie chodzą a jeżeli już to siedzą i nawet się nie odezwą bo to ponad ich siły. I tak sobie ględzą na takich forach jacy są wspaniali wędkarze a tak naprawdę to nic nie robią by coś zmienić, czekają i narzekają na wszystko tylko zapominają o sobie, że sami tylko czekają na zarybienia karpikiem i będą go łowić póki wszystkich nie wyłowią, czy na pstrąga , szczupaka itd. Czytając posty można by pomyśleć, że wszyscy są wspaniali i sprzątają po sobie , nie biorą ryb niewymiarowych itd. a w rzeczywistości jest całkiem odwrotnie. Na forach jeden drugiego opluwa, kłótnie, swady są na porządku dziennym. Nawet tu garstka userów ma każdego za wroga jeżeli mają inne zdanie od nich. I tak sobie myślę, że w naszym kraju nigdy nie będzie zrozumienia wśród wędkarzy bo jeden na drugiego wilkiem patrzy.

pozdrawiam normalnych

nie pozdrawiam tych , którym się wydaje że są wyrocznią na tym czy innym portalu.
[2011-02-12 22:09]

przemx

Arturze zgadzam się z tobą w 100 procentach. Oto moje kilka uwag do tego tematu:
1. Ostatni sezon łowiłem na wodach należących do Gospodarstwa Rybackiego, gdyż miałem blisko. Kilkunastokrotnie byłem nad wodą z efektami prawie zerowymi(kilka małych płoci). Zastanawiałem się bardzo co może być powodem: czy moja kilkuletnia przerwa w łowieniu ryb czy coś innego. Moje wątpliwości rozwiało spotkanie z rybakiem dzierżawcy, który rozwijał sieć - cały brzeg oraz przy wyspie - łącznie koło 500 metrów. Bez komentarza !
2. Moim zdaniem zabranie z łowiska przez wędkarza jednej czy dwóch ryb w celach konsumpcyjnych nie jest grzechem. Co innego, gdy ktoś zabiera codziennie i upycha sobie nimi lodówkę, to głupota.
3. Narodziła się też nowa grupa wędarzy: allegro-rybacy. Idzie sobie taki nad wodę, łowi do oporu - płotki, szczupaki, leszcze i co tam do worka wpadnie. Zabiera codziennie wszystko, robi w garażu z nich rybkę w occie lub nowy paprykarz garażowy i wystawia na allegro. Wtedy siedzi sobie taki nad wodą i mówi: "Ach ci kłusownicy, ryby w ogóle nie ma, brak zarybień !". Pozdrawiam wszystkich kupujących tego wędkarza i życzę im niesmacznego :)

Może trochę chaotyczne te moje uwagi. Taki apel do wędkarzy przy okazji: "Nie musisz zabierać wszystkiego jednego dnia, jeśli umiesz wędkować to następnego też coś złowisz " !

[2011-02-12 22:19]

Artur z Ketrzyna

Jeszcze się pokuszę o jedno spostrzeżenie. Spustoszenie w wodzie robią tak samo jak kłusole i rybacy też obce gatunki ryb, takie jak karp i tołpyga czy sumik karłowaty. Te gatunki są bardzo żarłoczne i nie mają naturalnego wroga (chyba że wędkarzy, kłusowników i rybaków). Ale ja tych gatunków nie żałuję, bo one wypierają nasze rodzime rybki; wyjadają większość pożywienia, niszczą naturalne siedliska i tarliska ryb.
Ja zauważyłem że z biegiem lat w wodach gdzie wpuszczono te gatunki ryb znacznie spadła populacja naszych ryb i do tego zaczęły karłowacieć, a do tego zwększyło się zjawisko przyduch.
Nie zgodzę się ze stwierdzeniem kolegi że karpia trzeba wpuszczać do dużych zbiorników, chyba że chodziło mu o specjalnie dla niego zrobiony, i jest odizolowany by ten gatunek nie zdominował naturalnego zbiornika wody.
[2011-02-12 22:33]