Zaloguj się do konta

Miękki spining 3 - 3,3m

utworzono: 2014/08/01 15:11

Koledzy mam takie pytanie czy znajdzie się jakiś spining przystosowany do plecionki, głównie zależy mi żeby kij nie był sztywny tylko miękki żeby ładnie pracował i miał c.w ok 80 - 100g. Będę chciał go zaadoptować do połowu karpi z wywózki i dlatego szukam krótkiego kija żeby dobrze się manewrowało jak po rybę trzeba będzie wypłynąć. Szukałem takiego kija w typowych wędkach karpiowych ale ceny nie należą do niskich i postanowiłem poszukać w innym sprzęcie cena jaka mnie interesuję to ok 300zł ale rozważę też trochę wyższe oferty. Pomysł ten załapałem z jednego z filmów karpiowych.  [2014-08-01 15:11]

berthold

poszukaj spiningi trociowe są takie 3,15 i 330 cieżar też dosyć spory ,sam nad takimi się zastanawiałem ale z nastawieniem na leszcza z koszyczkiem  kupiłem inne ale pomysł dalej siedzi we łbie to pewnie kupię kolejne 2 wędki czyli gdzieś 30-te któreś
[2014-08-01 15:57]

HejPolecę Ci coś takiego: http://pleciona.pl/pl/p/Wedka-Konger-Tiger-Cross-Maxx-XH-305-40-80g/2174 Nie sugeruj się zdjęciem, wędka ma dwustopkowe przelotki na dolniku i szczytówce. Akcja semiparabola, powinno Ci podejść. Polecam chociaż obejrzeć. [2014-08-01 19:36]

A łowiłeś nim na plecionki?  [2014-08-02 08:08]

ryukon1975

http://allegro.pl/dragon-millenium-hd-catfish-spinn-3-00-m-50-120-g-i4422826473.html

Wędziska serii Millenium są przystosowane do używania plecionek. Wiem bo mam choć akurat nie dokładnie to tylko szczupakowy kij o mniejszym cw.

[2014-08-02 10:22]

Mity o żłobieniu rowków przez plecionkę w spieku krzemowo-węglowym możesz włożyć między bajki. Spokojnie możesz używać z plecionką. Kij jest użytkowo warty więcej niż kosztuje, ale to moja subiektywna opinia. [2014-08-02 16:13]

berthold

http://allegro.pl/dragon-millenium-hd-catfish-spinn-3-00-m-50-120-g-i4422826473.html

Wędziska serii Millenium są przystosowane do używania plecionek. Wiem bo mam choć akurat nie dokładnie to tylko szczupakowy kij o mniejszym cw.

fajne wędzisko szkoda że nie robią takich przynajmniej do 330 cm byłaby fajna gruntówka z niego nie można teraz kupić porządnego kija typowo gruntowego ale nie karpiowego nie każdy chodzi na karpia i wali ciężarkami po 150 gr ale składowe wędki do koszyczka i sprężyny nie idzie uświadczyć ,zapomnieli o tym czy zagalopowali się w specjalizacji ,
tylko karp
tylko feder
tylko spinning
a gdzie zwykła składowa gruntówka taka np  330/80 lub 360/80 czy 90 gr nie ma olewka a zmuszanie się do federa (nie lubię) czy karpiówki (za  ciężko) teleskop nie jest żle ale to nie do końca to ,więc długi spinning i to było by to ale w Polszy jak zwykle jedno a to samo  to co idzie sprzedać szybko i już
[2014-08-04 09:46]

a gdzie zwykła składowa gruntówka taka np  330/80 lub 360/80 czy 90 gr nie ma olewka a zmuszanie się do federa (nie lubię) czy karpiówki (za  ciężko) teleskop nie jest żle ale to nie do końca to ,więc długi spinning i to było by to ale w Polszy jak zwykle jedno a to samo  to co idzie sprzedać szybko i już 

A takie coś? Typowa 3 składowa gruntówka. http://smok24.pl/konger-medalist-float-36080-od-smok24-p-2403.html Ogólnie polecam poszukać wędek oznaczonych float. [2014-08-04 16:20]

berthold

A takie coś? Typowa 3 składowa gruntówka. http://smok24.pl/konger-medalist-float-36080-od-smok24-p-2403.html Ogólnie polecam poszukać wędek oznaczonych float.

ale to jest jedyna wędka z oznaczeniem float do 80 gr innych firm to maxymalnie 60 gr i mam obawy czy to nie za mało przy długości kija 360 cm dać koszyczek np 40 gr plus zanęta to może się okazać że to za lichutkie mowa o tych do 60 gr ta z twojego linka może by się nadała ale tym by trzeba pomachać bo ostatnimi laty za dużo bubli już nakupowałem a do sklepu iść to zawsze wmawiają że to wystarczy i ludzie akurat to kupują w jeden rok same jaxony inny rok same kongery ciekawe na drugi rok co znowu ,mizerny mamy ten rynek

ale zastanawiam się nad takim  rozwiązaniem na leszcza i szybkie wypady powinno być dobrze ale znowu gdzie tym pomachać na miejscu sklepy duże ale wybór mizerny jedno i to samo we wszystkich
http://allegro.pl/mikado-mlt-heavy-spin-330-20-50g-i4416627405.html
[2014-08-04 21:39]

Daniec

Takie kije produkuje firma Jenzi i Dega, szukaj w kijach pilkerowych, raczej light pilk do 120 gr.

Dystrybutorem jest Kormofishing, mają sklep internetowy.

Sam stosuję kije Dragona ze starej serii SE Light Pilk 330cm, 60-120gr cw - już ich niestety nie produkują.

Sprawdzają się wyśmienicie zarówno z żyłką jak i z plecionką.

No i kilka 20+ już pokonały.

W spiningach będzie u nas ciężko, bo jeśli nawet jakaś firma ma w ofercie kije o takich parametrach, to nasi dystrybutorzy takich długości nie sprowadzają bo nie handlowe.

W tym sezonie Dragon wypuścił ciekawy kij: Dragon Boat Master Champion 340 cm / 50-160 g, tylko cena troszkę wysoka, ale macałem i jak dla mnie do karpiowania idealna.

Pozdrawiam

[2014-08-05 08:35]

Dzięki za propozycję wszystkie rozwarze i postaram się obmacać kijaszki a co sądzicie o Cormoranie Black Bull 15-45g albo 40-80g? [2014-08-05 18:15]

Daniec

Moim zdaniem będzie za słaby, lepszy będzie ten mocniejszy. Dla mnie minimum to 100gr.

Musisz mieć czym tę tybę podnieść z dnia albo wyrwać np. z grażeli.

Delikatne kije są dobre na czystych otwartych wodach, zaś na normalnych wodach musisz mieć jakiś zapas mocy.

Plecionki też taki kij się nie boi, spadów nie ma, no chyba że sam popełnisz błąd.

Dla zobrazowania przytoczę sytuację znad Soliny, gdzie kolega na miękim kiju holował karpia 20+ z pontonu ponad 2 godz.

Bestia była tak silna, a kolega tak przerażony, że niemógł karpia oderwać od dna. I tak wozili się ponad 2 godz. Dodam, że kij był zbyt mięki nawet jak dla plecionki - 3lb znanego producenta.

Akcję moich kijów przy cw. 60-120gr mogę określić jako semiparaboliczaną, czyli taka szybka parabola. Holuję w taki sposób, że cały czas utrzymuję ugięcie conajmniej połowy kija i nigdy ryba mi nie spadła, a od dobrych 5 lat łowię wyłącznie na plecionki.

[2014-08-06 08:57]

To będzie tylko wywózka i w razie w płynę do ryby ale i tak muszę zobaczyć na żywo bo faktycznie przy dużym miśku może być mały problem z oderwaniem od dan.  [2014-08-07 08:58]