Zaloguj się do konta

Miejscówki na Warcie w ok. Poznania

utworzono: 2012/01/02 09:24
kmichal

Witam wszystkich? Podzielcie się proszę opiniami na temat miejscówek na warcie w okolicach poznania.

[2012-01-02 09:24]

kmichal

Ja mogę polecić okolicę Puszczykowa po stronie czapur. Trzeba jednak uważać by nie łowić na terenach rezerwatu. No Ciekawe też są okolicę obornik... mowa tu o fajnych miejscówkach...bo efekty mizerne:( [2012-01-02 09:46]

dawidzio006

Ja polecam wartę w miejscowościach : Stobnica , Kiszewo oraz skarpę pomiędzy słonawami a Bąblinem . szczególnie polecam Stobnicę ponieważ jest tam masa sumów . można tam łowić po zmroku , choć trzeba uważać na pastuchy :D powodzenia oraz POŁAMANIA KIJÓW !!!
[2012-01-02 16:01]

Iras1975

Moje to: Oborniki, Czapury, Wiórek, Puszczykowo, Niwka, Radzewice... najwięcej ryb na spinning złowiłem w okolicach Czapur i Wiórka.

[2012-01-03 21:22]

tomsik

Ciekawie wędkuje sie na tzw "betonach" w Poznaniu. W zeszłym roku sporo wędkowaliśmy z kolegami. Największe ryby jakie łapaliśmy to szczupak 97cm, boleń 67cm, sandacz 61cm, okonie w okolicach 30cm. Nie zawsze się ryba trafiała mimo że wędkowało nas 3-4 osoby. Nieraz nie było nawet pobicia. ale cierpliwość i systematyczność wyjazdów na ryby w końcu zaowocowała sporymi rybami i emocjami:-). Ostatni nasz wypad byl 21 grudnia 2011r. Dwa pobicia na gumę - bez ryby:-).

[2012-01-04 10:27]

kmichal

No ja ostanio tzn ostatni raz w grudniu byłem na odcinku 185km warty przy chrustowie trasa szamotuly - oborniki. Miejsca są rewelacyjne! Wizualnie idealne na szczupaka i sandacza...no i białorybu tez masa...ale nie chcą brać! Kolega złapał 70cm sandacza. Ja wraz ze znajomymi kilka szczupaków ale małych pistoletów, które jak myślę podrosną do wiosny:) No na suma to trzeba troszke poczekać:) Ale chętny bym zapolował:) [2012-01-04 12:54]

kmichal

Na betonach? a co to za miejsce? okolice mostu? [2012-01-04 12:55]

Piotr Zelonka

185 km????gdzie dokładniej????

[2012-01-05 14:37]

kmichal

no to masz 185km warty to jest na wysokości chrustowa przy starym promie... zobacz na mapie chrustowo przy trasie wronki oborniki:) [2012-01-05 14:47]

tomsik

nasze "betony" to odcinek pomiędzy mostami hetmańska - jadwigi, sumiki (bo tak trzeba to nazwać) łowiliśmy latem na wysokości wiórka.

[2012-01-05 17:04]

kmichal

PZ kiedyś możesz do nas dobić jak będziemy jechać na chrustowo a ty nam pokażesz te miejscówki o których wspominałeś pod murowaną :)  [2012-01-27 10:41]

pissinio

A może ktoś polecić jakieś miejscówki na Klenie na Warcie w Poznaniu i okolicach? [2012-02-01 16:02]

wedkarz001

NA KLENIA KOLEGO MOGE POLECIC CI MIEJSCE NA STAROŁĘCE OD MOSTU KOLEJOWEGO JAKIEŚ 500M W GORE RZEKI WYPŁYWA ROWEK TERAZ NOWO WYREMONTOWANY I 50M ZA TYM ROWKIEM SĄ WIELKIE KAMIENIE. JEST TO PEWNIAK NA KLENIE. ŁOWILIŚMY TAM OKAZY PONAD 2,5 KG ALE NAJWIECEJ JEST TAKICH DO 1KG. WSZYSTKIE KLENIE TAM ŁOWIONE BYŁY NA PIJAWKE Z GRUNTU. NAPRAWDE POLECAM TO MIEJSCE.MOGE PODPOWIEDZIEC ŻE MUSISZ STANĄC 30-40 M PRZED KAMIENIAMI I RZUCAĆ POD SAME KAMIENIE 1M DO SRODKA NURTU BRANIA MUROWANE. POŁAMANIA. [2012-02-12 21:48]

pissinio

NA KLENIA KOLEGO MOGE POLECIC CI MIEJSCE NA STAROŁĘCE OD MOSTU KOLEJOWEGO JAKIEŚ 500M W GORE RZEKI WYPŁYWA ROWEK TERAZ NOWO WYREMONTOWANY I 50M ZA TYM ROWKIEM SĄ WIELKIE KAMIENIE. JEST TO PEWNIAK NA KLENIE. ŁOWILIŚMY TAM OKAZY PONAD 2,5 KG ALE NAJWIECEJ JEST TAKICH DO 1KG. WSZYSTKIE KLENIE TAM ŁOWIONE BYŁY NA PIJAWKE Z GRUNTU. NAPRAWDE POLECAM TO MIEJSCE.MOGE PODPOWIEDZIEC ŻE MUSISZ STANĄC 30-40 M PRZED KAMIENIAMI I RZUCAĆ POD SAME KAMIENIE 1M DO SRODKA NURTU BRANIA MUROWANE. POŁAMANIA.


Wielkie dzięki Kolego. Jeśli chodzi o mnie to będę chciał polować na Klenie spinningiem.

Pozdrawiam

[2012-02-13 09:51]

Tomekoo

zasada podobna jeśli stoi tam klon to złapiesz go:)Trzeba szlifować u nas we wronkach za mostem kolejowym też łapałem podobne klenie i nadal się je tam łapie...kwestia obserwacji wody i znajomość godziny kiedy wychodzą danych miesięcy pod wierzch a kiedy ryja za rakami itp...w obu przypadkach jak najbardziej dadzą się łowić na spina;)
Pozdro;) [2012-02-14 16:10]

Rav

Witam.
Czy ktoś z kolegów próbował już sił w tym sezonie na Warcie w okolicach Poznania? Jeśli tak, to jaką metodą?
[2012-03-11 23:06]

kmichal

No więc....co do warty to w zeszłym tygodniu było raczej słabo...tzn żadnych brań! zero!!! Przynęta nie miała żadnego znaczenia bo nie brało wcale. Ale ponoć ten weekend okazał się lepszy. W Poznaniu przy porcie ponoć dobrze brał białoryb:) Tak więc już można zacząć śmigać na rybki:) [2012-03-18 19:03]

Wachta

Wczoraj na Warcie przy autostradzie złowiłem dwie płotki, a dzisiaj jedną, więc coś się zaczyna dziać ;)
[2012-03-18 19:11]

MłodyWronki

Dziś rano w okolicy Wronek 4 płotki w tym jedna 35dkg i leszcz 1,86kg
[2012-03-18 20:47]

khakiprichi

wczoraj Warta okolice Wronek,na bata sporo płotek około 100 sztuk,ale rozmiarami nie powalały 10-17cm brały nawet regularnie.Na feder mały kawalek wątróbki na haku i dwa brania,niestety przy jednym nie byłem a drugie nie do zacięcia:)
[2012-03-19 06:27]

sudercom

wczoraj Warta okolice Wronek,na bata sporo płotek około 100 sztuk,ale rozmiarami nie powalały 10-17cm brały nawet regularnie.Na feder mały kawalek wątróbki na haku i dwa brania,niestety przy jednym nie byłem a drugie nie do zacięcia:)

Gratuluje, bylem cala sobote nad Warta na wysokosci przejazdu kolejowego za czerwonakiem w strone murowanej gosliny, i .... ani jednago brania... nic....

zycze sobie i wam wszystkim lepszych efektow na przyszly weekend.
[2012-03-20 15:48]

MiejscaWarty

Masz pomysł na ciekawą wycieczkę po Poznaniu lub jego nadwarciańskich okolicach? Wystartuj w konkursie „Miejsca Warty” organizowanym przez Partnerstwo Na rzecz Warty. Przygotuj relację i zdobądź szansę na wygranie niezwykłych nagród – 5-dniowego, rodzinnego pobytu w Sopocie, 3-dniowego pobytu dla dwóch osób w Amsterdamie, odkrywania nieznanych zakamarków poznańskiej Fary i wielu innych… Szczegóły na stronie: www.miejscawarty.pl

[2012-05-19 22:11]

MiejscaWarty

Serdecznie zapraszam Was do udziału we wspaniałym konkursie "Miejsca Warty", który można połączyć z Waszą pasją - wędkowaniem.  Do wygrania są wspaniałe nagrody! Nagrodą główną jest 5-cio dniowa wycieczka do Amsterdamu! Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie relacji z nadwarciańskiej wycieczki. Zapraszam na stronę  www.miejscawarty.pl

[2012-05-19 22:17]

MiejscaWarty

Masz pomysł na ciekawą wycieczkę po Poznaniu lub jego nadwarciańskich okolicach? Wystartuj w konkursie „Miejsca Warty” organizowanym przez Partnerstwo Na rzecz Warty. Przygotuj relację i zdobądź szansę na wygranie niezwykłych nagród – 5-dniowego, rodzinnego pobytu w Sopocie, 3-dniowego pobytu dla dwóch osób w Amsterdamie, odkrywania nieznanych zakamarków poznańskiej Fary i wielu innych… Szczegóły na stronie: www.miejscawarty.pl

[2012-05-19 22:18]