Zaloguj się do konta

Miejscówki karpiowe na Roszkowie

utworzono: 2011/10/02 18:26
Leito03

Witam serdecznie:) Mam pytanie dotyczace mianowicie zalewu roszków. Gdzie najlepiej wybrac sie tam na karpia i gdzie go szukac?  [2011-10-02 18:26]

withanight88

Troche chyba kolego pore na karpia przegapiłeś :) 
Najczesciej ludzie za karpiem siedzą od strony bambrów. [2011-10-02 19:44]

Leito03

To kolego mowisz ze juz nie wezma? Nie nastawiac sie na niego? [2011-10-02 22:33]

withanight88

To kolego mowisz ze juz nie wezma? Nie nastawiac sie na niego?




Nie można powiedzieć, że nie weźmie , jednak czas intensywego żerowania dobiega końca. [2011-10-03 16:57]

lukaszszwagier

Karpie będą jeszcze intensywnie żerować...ale po jesiennym zarybieniu:/ po wpuszczeniu miesiąc przerwy i tłumy pojawią się na brzegach zalewu łowiąc ogłupiałe karpie na potęgę:/ co roku ten sam błąd...czemu nie zamkną zalewu do końca roku?! a tak w ogóle, to słyszałem,że na zalewie ruszył się drapieżnik...mam zamiar to sprawdzić, ale teraz wolne chwile spędzam na innym łowisku ;]
[2011-10-03 18:17]

withanight88

Karpie będą jeszcze intensywnie żerować...ale po jesiennym zarybieniu:/ po wpuszczeniu miesiąc przerwy i tłumy pojawią się na brzegach zalewu łowiąc ogłupiałe karpie na potęgę:/ co roku ten sam błąd...czemu nie zamkną zalewu do końca roku?! a tak w ogóle, to słyszałem,że na zalewie ruszył się drapieżnik...mam zamiar to sprawdzić, ale teraz wolne chwile spędzam na innym łowisku ;]



Widze, że fama niedługo ogarnie zasięgiem cały powiat :)- też to słyszałem . Są dni, że sandacz i szczupak ładnie gryza. [2011-10-03 19:16]

Leito03

To moze faktycznie ustawie sie na drapieznika:) Zobaczymy jutro postanawiam sie wybrac na drapieznika napisze o rezultatach:) połamania kija:) [2011-10-03 20:16]

withanight88

To moze faktycznie ustawie sie na drapieznika:) Zobaczymy jutro postanawiam sie wybrac na drapieznika napisze o rezultatach:) połamania kija:)




połamania !
Sam się zastanawiam czy po robocie nie podskoczyć trochę na troka porzucać. [2011-10-03 21:37]

lukaszszwagier

na spinning lepiej jest po drugiej stronie...mniej zielska i woda głębsza;]
 
[2011-10-04 13:46]

withanight88

Byłem przed poludniem przed robotą - 2 okonki na troka . [2011-10-04 16:37]

mienta

Powiadacie że drapieżnik pogryza hmm trzeba będzie sprawdzić :) [2011-10-04 17:52]

withanight88

Powiadacie że drapieżnik pogryza hmm trzeba będzie sprawdzić :)




Zagadałem to przemiłego staruszka, niestety bidok nie miał od rana ani puknięcia, ani na robaki , ani na trupka z gruntu. Nie wiem jak reszta bo nie zagaduje do ludzi, którzy przechodzą za plecami i ani się słowem nie odezwą. [2011-10-04 18:01]

mienta

Powiadacie że drapieżnik pogryza hmm trzeba będzie sprawdzić :)




Zagadałem to przemiłego staruszka, niestety bidok nie miał od rana ani puknięcia, ani na robaki , ani na trupka z gruntu. Nie wiem jak reszta bo nie zagaduje do ludzi, którzy przechodzą za plecami i ani się słowem nie odezwą.




norma na szałe jest to samo popatrzą z byka jakbyś kogoś o kradzierz oskarzał albo o morderstwo z premedytacją a drapieżnik jest i żeruje 



[2011-10-04 18:08]

lukaszszwagier

pewnie,że zdarzają się słabsze dni...ale jest lepiej! Coś się ruszyło, kilka miesięcy temu zacząłem podejrzewać,że szczupak w Roszkowie wyginął! Cieszy populacja 40 centymetrowych pistoletów, których jest całkiem sporo...swego czasu myślałem, że sandacz wyparł zębacza na dobre

[2011-10-04 20:45]

withanight88

To mowisz, że lepiej na druga stronę ze spinem podjechac ? A jak z wjazdem , bambry nie gonia ? [2011-10-04 20:58]

blazej1989

Siema :) tydzień temu z sąsiadem byłem to ładnie brały jeden 56, 47, dwie 40 i 35 na koniec:D a znowu dzisiaj bylismy 4,5 godziny i tylko jedno podbicie;/ chyba za ciepłe noce są jak narazie... Z bambrami to jak z bambrami byliśmy to gosciu nie chciał Nas wpuścić,  powiedzieliśmy że damy na flaszeczkę a on na to że ma za co pić i koniec rozmowy xD pozdrawiam
[2011-10-04 23:01]

lukaszszwagier

No ja jestem mądry, bo drugą stronę opanowałem za pomocą pontonu:P ale są ugodowe bambry, kumpel zna jednego. Zawsze można urządzić sobie mały spacerek, fajne miejscówy zaczynają się jakieś 150-200metrów od stanicy wędkarskiej w stronę tamy(oczywiście mówię o drugim brzegu) Głębiej i czyściej
[2011-10-04 23:27]

Michu0112

Zostawcie coć i dla mnie ! Pozdrawiam i życzę połamania.
[2011-10-05 11:36]

blazej1989

Muszę chyba się przez zimę zaopatrzyć w ponton bo przydałby się co niekiedy :D jak narazie muszą mi wystarczyć spodnibuty;p co do głębokości i czystości to z jednej i drugiej strony jest różnie, tylko druga strona jest bardziej dostępna a od strony parkingu duża część jest zarośnięta trzciną. Chociaż chodząc wczoraj trafiłem na kilka głębszych miejsc tyko sporo w nich mułu ale raczej jest płytko może nawet bardzo płytko :P btw, a co do małego spacerku zdarzyło mi się raz przejść cały zalew wokół, przynajmniej znam dobrze linie brzegowa heh xD
[2011-10-05 12:09]

motylanoga

w słoneczne dni troche pistoletów brało i faktycznie brzeg od bambra, na okonia polecam twisterka głowka ok 5 gr i biorą praktycznie spod nóg sandacz jeszce sie nie trafil a widziałem na tamie jak taki ok 3 kg wyskoczył z wody wiec jeden w tej wodzie być musi, na sandacza co polecacie bo testuje przerozne kopyta 7 cm relaxa główka 15gr [2011-10-19 23:32]

lukaszszwagier

Dziś pierwszy raz zamierzam w Roszkowie zapolować na...suma! ;] wiem,że są...wiem,że są duże! nie wiem ile i czy biorą na wątrobę...;]
[2012-07-28 15:08]

z@mela

Choc  nie  trawie tej  metody  to najskuteczniejszy będzie  duży  żywiec  ale pozostaje jeszcze znalezienie odp miejsca  a w tym nie pomoge bo zalew  znam słabo. 
[2012-07-28 15:38]

blazej1989

Kumpel był 2 tyg. temu na wątrobę wyciągnął sumka 50+ i sandaczyka 68 na trupka... Miałem dzisiaj tez się wybrać na nockę ale niestety muszę iśc do pracy;/ za to później 3 tygodnie wolnego :D więc nie raz tam na nocce zawitam :) ja będę próbował po drugiej stronie zaraz po zejściu z tamy 2-gie miejsce albo po drugiej stronie tej zatoczki w tych krzakach : ) btw, na środku tej zatoczki jest spory zaczep więc warto uważać ; p
[2012-07-28 17:10]