Miejscówka to śmietnik

/ 30 odpowiedzi / 3 zdjęć
Tak wyglądają miejscówki po wędkarzach nad Warta - Poznań

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Jędrula


ŁOOOO ! Ile ja już takich wysprzątałem , nie zliczę :( (2014/05/19 17:13)

miecz-gaz


Tak tylko dla czego sprzątać przyjdzie temu co zaczyna wędkować, a nie temu co opuścił łowisko. Mam kolegę zanim zacznie wędkować mnóstwo czasu traci na sprzątanie po flejtuchu co opuścił stanowisko. (2014/05/19 18:24)

mario84


Normalka na polskich łowiskach.
Debile się nigdy nie nauczą zabierać śmieci ze sobą (2014/05/19 18:28)

Jędrula


Tak tylko dla czego sprzątać przyjdzie temu co zaczyna wędkować, a nie temu co opuścił łowisko. Mam kolegę zanim zacznie wędkować mnóstwo czasu traci na sprzątanie po flejtuchu co opuścił stanowisko.


 

 

 

Niestety Kolego , inaczej utoniesz w śmieciach . To przykre ale jakże prawdziwe .

(2014/05/19 18:39)

Artur z Ketrzyna


Tak tylko dla czego sprzątać przyjdzie temu co zaczyna wędkować, a nie temu co opuścił łowisko. Mam kolegę zanim zacznie wędkować mnóstwo czasu traci na sprzątanie po flejtuchu co opuścił stanowisko.

Bo on już opuścił i ma to głęboko w d...
A Ty zaczynasz i nie chcesz mandatu dostać. No i nikt tego śmieciarza nie nauczył/zmusił sprzątnąć po sobie...

Daleko nam do kultury innych narodów. (2014/05/19 18:41)

ryukon1975


Masz lekką robotę na tej miejscówce. Tak dziś wyglądała jedna z moich po wynurzeniu się z wysokiej wody. Anomalia meteo, wiatr wszystko połamał tylko nie wiem kto mu piłę udostępnił. Do posprzątania tego trzeba już silnego chłopa i dużo czasu. :) (2014/05/19 19:34)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Kornik09


Cały czas jest obowiązek sprzątania stanowiska w promieniu 4 m, czy coś się zmieniło" (2014/05/19 21:46)

miecz-gaz


Dzisiaj rano po nocce byłem z psem i podkarmić miejscówkę. Tak zgadza sie ciągle to samo jak nie śmieci to butelki po piwie, alkoholu itp. To zasługa tej uczącej i inteligentnej młodzieży studenckiej. Wiele jest po bitych butelek, szkła pełno aż strach że psina łapy sobie potnie. (2014/05/20 06:54)

SVT


Czasem sprzątają. :)


Najwidoczniej podwórka, ale to nie tylko u Ciebie i innych. Nie chcę wstawiać miejscówek, na które czasem uczęszczam, na krótkie wypady. Naprawdę to poruszałem  temat do związku telefonicznie, aby umieścić składy na śmieci. Miastowi potrafia przyjechać i wywalić wory z pampersami itp. Normalnie ręcę opadają. Mimo zgłoszenia, cisza. Nikt nic nie zaczyna robić w ochronie środowiska. (2014/05/20 12:46)

ryukon1975


Dokładnie tak samo jest u mnie. na kilku odcinkach gdzie jest dobry dojazd samochodem i kilka miejscówek to w weekend rośnie liczba worków ze śmieciami przywieziona i zostawiona przez "wędkarzy" z miasta. Miejscowi też nie lepsi, wszelkie odpady z gospodarstw rolnych to się ładuje na przyczepę i z drogi obok rzeki wysypuje w stronę wody. (2014/05/20 13:00)

plotka97


Na miejscówce którą sami sobie z kolegami posprzątaliśmy i zanęciliśmy również od razu pojawiły się śmieci. Cały wysiłek jaki włożyliśmy w jej przygotowanie idzie na marne, bo w kółko wędkarze zostawiają nowe opakowania. (2014/05/20 13:52)

darek-salamon


A gdzie gminy? Szkoda kasy na pojemniki tam gdzie widac dużo wędkarzy nad wodą.Ekologia jest tylko na biurkach urzędników i na papierze tyle samo warta jak te śmieci czyli gówno.Jakieś konkretne rozwiązania by sie przydały ale jakie?Ustronnych miejsc jest masa i nikt tego nie uplilnuje.Dobry wędkarz to jak dobry kucharz dba o swoje stanowisko.Tyle ze nie zawsze wędkarze śmieca tylko ci co myśla ze będzie przecież własnie na nas. (2014/05/20 14:59)

miecz-gaz


W porcie  Poznań postawili pojemnik na śmieci w takim miejscu że nikomu się nie chcę tam zajść w rogu portu pod murem, zejście rozj...ne , a kosz wytrzymał krótką chwilę zawsze znajdzie się jakiś mocarz. (2014/05/20 16:06)

Kornik09


Koła wędkarskie same wycinają stanowiska, więc nie rozumiem dlaczego nie mogą rozwiesić worków i co jakiś czas podjechać i ich zebrać. Chyba się komuś po prostu nie chce.. (2014/05/20 21:28)

JKarp


Koła znaczy fizycznie kto ma te śmieci zabrać?
Zadaniem własnym każdej gminy jest utrzymanie czystości na jej terenie a nie tylko przed Urzędem Miasta. 
JK (2014/05/20 21:35)

Kornik09


Może znalazłby się jakiś członek w czynie społecznym lub za kilka złotych. Chociaż faktem jest, że przede wszystkim powinno się uderzać do władz samorządowych. (2014/05/20 21:51)

miecz-gaz


Koła wędkarskie same wycinają stanowiska, więc nie rozumiem dlaczego nie mogą rozwiesić worków i co jakiś czas podjechać i ich zebrać. Chyba się komuś po prostu nie chce..


 Koła mają wydzielone i przypisane tereny do sprzątania, a w tym kierunku się nic nie robi. (2014/05/21 07:17)

orbita9


Ci z ochrony środowiska palcem nie kiwną bo właśnie mieszają kolejna kawę. Urzędasy mają głęboko gdzieś, byle odsiedzieć z wielkim trudem za biurkiem i do domu. A niech zadzwoni jakiś wróg obywatel z problem to katastrofa.
Koło np. u mnie przy opłacie pobiera opłatę śmieciową ale sprzątanie odbywa się jesienią przez grupkę dzieci za kawałek kiełbasy z grilla. Gburmistrz kłamie że sprzątanie zbiornika rocznie kosztuje kilkadziesiąt tysięcy jak cały sezon śmieć na śmieciu i najlepiej by było pozbyć się zbiornika żeby nic nie robić.

Nie rozumiem tych co zabierają ze sobą parę kilo zanęt, przynęty i wspomagacze w postaci alk a ciężko zabrać ze sobą. Powinni karać za to i zatrzymywać kartę wędkarska jak prawko. (2014/05/21 10:46)

darek-salamon


Jeszcze raz powtarzam nie wędkarze śmiecą najwiecej,tylko te puste łby co przyjadą nad wodę pija ,grilują jeszcze z chaty śmieci przywożą.Widziałem to nie raz.A wszystko zgania sie  na wędkarzy,owszem są debile co duzo pić nie mogą( wędkarze) potem im się piermyli gdzie są i w krzaki idą  opakowania po zanetach tudziesz inne pudeleczka po robalach i na okrasę pare butelek po nektarze bogów.Zabronić picia piwa wędkarzowi nad wodą? to zbrodnia,tylko niech pija ci co umieją pić.A do tych właśnie kretynów apeluje  co nie umieją sie nad wodą zachowywać-chcecie pić śmiecić i mordy wydzierać nad wodą to czyńcie to na swojej działce lub w domu. (2014/05/21 11:20)

Jędrula


Wczoraj wywiozłem dwie reklamówki śmieci , jedną moich odpadków a drugą nazbieranych . Drodzy Państwo , tak trzeba robić , zbierać i się nie wstydzić bo nikt nam nie pomoże w tej walce z wiatrakami . Jak tak patrzę obiektywnie na to moja karierę śmieciarza , to dochodzę do wniosku , że w ubiegłym roku wywiozłem w sumie około pół tony śmieci z moich jezior .Teraz już jest mniej syfu bo ilość kontroli się zwiększyła ( szczególnie pod tym katem )  ale to i tak za mało bo wędkarze dalej śmiecą . 

(2014/05/21 11:41)

Pawelski13


Jeszcze raz powtarzam nie wędkarze śmiecą najwiecej,tylko te puste łby co przyjadą nad wodę pija ,grilują jeszcze z chaty śmieci przywożą.Widziałem to nie raz.A wszystko zgania sie  na wędkarzy,owszem są debile co duzo pić nie mogą( wędkarze) potem im się piermyli gdzie są i w krzaki idą  opakowania po zanetach tudziesz inne pudeleczka po robalach i na okrasę pare butelek po nektarze bogów.Zabronić picia piwa wędkarzowi nad wodą? to zbrodnia,tylko niech pija ci co umieją pić.A do tych właśnie kretynów apeluje  co nie umieją sie nad wodą zachowywać-chcecie pić śmiecić i mordy wydzierać nad wodą to czyńcie to na swojej działce lub w domu.


@darek-salamon uwierz mi że to właśnie pseudo wędkarze bardzo śmiecą. Oprócz butelek szklanych czy z tworzywa, rozmaitych puszek, foliówek najwięcej znajduję opakowań po zanętach oraz pudełkek po przynętach. Turyści i biwakowicze swoje dokładają nie wspominając o burakach wywożących "zużyty dobytek" do lasu. (2014/05/21 11:43)

darek-salamon


Skoro o tym piszemy bo jestesmy z tych dobrych wędkarzy co dbają o srodowisko ok,ale co z tym zrobic żeby to sie nie rozpstrzestrzeniało? Jak zachamować to zjawisko śmiecenia,jak dotrzeć do umysłu  tych ludzi co szkodzą. (2014/05/21 11:55)

miecz-gaz


Skoro o tym piszemy bo jestesmy z tych dobrych wędkarzy co dbają o srodowisko ok,ale co z tym zrobic żeby to sie nie rozpstrzestrzeniało? Jak zachamować to zjawisko śmiecenia,jak dotrzeć do umysłu  tych ludzi co szkodzą.Przez kieszeń - to jedna z alternatyw.Natomiast  władze wystawiające mandat za picie w miejscu publicznym powinny jeszcze ukarać za zaśmiecanie. Ci wszyscy studenci pijący np. nad rz. Wartą są diabła warci, inteligencja narodu, wykształcony, pier.....lony, a gamoń do kwadratu. O wartości życia 0 - ro wiedzy. I tacy maja zaś mieć coś do powiedzenia. ( do roboty na wagony itp.) jak kiedyś za kawałkiem chleba, dziś to maja podstawione pod pysk. (2014/05/21 12:26)