Zaloguj się do konta

Miejscówka ... czy dobra ?

utworzono: 2012/08/17 13:56
Erq

Witam , mam upatrzone miejsce o kamienistym dnie i z w miare ostrym spadem z 1,5m na 5m , zastanawiam sie gdzie w takim miejscu lokowac zestawy wegorzowe i czy te miejsce wogole sie sprawdzi . Co myslicie o tym ? Pozdrowienia [2012-08-17 13:56]

tomaleg

Witam Myśle że to fajna miejscówa ale na sandacza na węgorza raczej muliste dno jakaś roślinność bliżej trzcin Pozdrawiam
[2012-08-17 13:07]

sensas1910

Ja myślę że węgorz i sandacz lubią twarde dno z jakimś żwirem np. a miejsce wydaje mi się ciekawe :) [2012-08-17 14:16]

Erq

Mysle , ze tez jest ciekawa tylko nie wiem gdzie lokowac przynete , za spadem w miejscu gdzie dno robi sie plaskie czy na spadzie ;] mysle ze wyrzuce jedno wedzisko za spad a drugie na spad  [2012-08-17 14:56]

Erq

Miejsce wydaje sie rzeczywiscie ciekawe , tylko nie wiem gdzie lokowac zestawy , czy za spadem gdzie dno staje sie plaskie czy bezposrednio na spadzie ;] mysle , ze wyrzuce jeden zestaw na spad a drugi za . Zobaczymy jakie beda efekty , bede meczyl to miejsce caly weekend dzien i noc :) [2012-08-17 14:58]

Jędrula

 

Wszystko zależy od pory dnia , nocą szukaj ryb na płytszej wodzie a za dnia na głębszej . Oczywiście nie jest to regułą ale zazwyczaj się sprawdza . Myślę , że najlepsze miejsca to łączenia się głębokiego spadu z płaskim , głębokim dnem i najwyższe/najpłytsze miejsce .

[2012-08-17 16:41]

lin w kapelonach

ja mówie tak samo jak jedrula ,przed spadem w nocy i na gruncie 80-100cm. lub przy początku spadu...zresztą moim zdaniem za węgorzem nie trafisz, walniesz pod kładke metr i sie uczepi... jak jezdzilismy we trzech na nocke to róznie to bywało ,raz na 80 centach z brzegu ,a raz na 4 metrowej wodzie na metrowym gruncie...  każdy rzucał inna mozliwośc i nie było reguły nigdy... raz tu a raz tam bywał.ja bynajmniej nie jestem zwolennikiem rzucania zestawu w nocy ile fabryka dała.. przy spadzie lub na max 3-4 metry od poczatku spadu.
[2013-05-29 13:19]