Miejsce pracy spławikowego majsterkowicza

/ 25 odpowiedzi / 10 zdjęć
Pochwalcie się miejscem w którym robicie spławiki i opiszcie wasze narzędzia i materiały:)
piotrbiniu83

Ja narazie zajmuję się produkcją woblerów. Ale z silnika od odkurzacza wykonałem szlifierkę z papierem 240 oraz drugi silnik od odkurzacza na tarczy jest papier 600 do wygładzania.

Z silnika od pralki mam możliwość zrobienia prostej prowizorycznej tokarki na której oczywiście po zaopatrzeniu się w balsę będę wykonywał spławiki

(2012/03/05 14:21)

użytkownik54091

Ja narazie zajmuję się produkcją woblerów. Ale z silnika od odkurzacza wykonałem szlifierkę z papierem 240 oraz drugi silnik od odkurzacza na tarczy jest papier 600 do wygładzania.

Z silnika od pralki mam możliwość zrobienia prostej prowizorycznej tokarki na której oczywiście po zaopatrzeniu się w balsę będę wykonywał spławiki

Piotrek! do toczenia balsy wystarczy Ci silniczek z magnetofonu lub z adapteru. Zaleta ich jest bardzo cichutka praca, a toczenie balsy nie wymaga, aż tak dużej mocy.
Jak wykonać spławik z balsy - przyrząd do produkcji spławików
Pozdrawiam Bogdan (2012/03/05 15:19)

koksik2703

o doskonały pomysł musze wygrzebać mój stary odkurzacz :) (2012/03/05 19:43)

spokojny

Odkurzacz ma bardzo wysokie obroty, poza tym silnik jest niebezpieczny ze względu na to że ma na wierzchu szczotki pod napięciem!!!Z prądem nie ma żartów !!! , pamiętaj, oprócz tego szybko się spali, nie mając odpowiedniego chłodzenia, na szlifierkę nie nadaje się kompletnie.
Wrzucę zdjęcia mojego "kącika" jak kupię aparat, mój stary spadł mi i nie funkcjonuje, a naprawa przekracza jego wartość. (2012/03/06 21:13)

elkak

Odkurzacz ma bardzo wysokie obroty, poza tym silnik jest niebezpieczny ze względu na to że ma na wierzchu szczotki pod napięciem!!!Z prądem nie ma żartów !!! , pamiętaj, oprócz tego szybko się spali, nie mając odpowiedniego chłodzenia, na szlifierkę nie nadaje się kompletnie.
Wrzucę zdjęcia mojego "kącika" jak kupię aparat, mój stary spadł mi i nie funkcjonuje, a naprawa przekracza jego wartość.

nigdy nie polecam silnika tak mocnego a tym bardziej z odkurzacza, dotkniesz uziemnienia i jesteś porażony, ten pomysł jest poprostu chory

(2012/03/06 22:32)

piotrbiniu83

Wrzucę zdjęcia mojego "kącika" jak kupię aparat, mój stary spadł mi i nie funkcjonuje, a naprawa przekracza jego wartość.

nigdy nie polecam silnika tak mocnego a tym bardziej z odkurzacza, dotkniesz uziemnienia i jesteś porażony, ten pomysł jest poprostu chory

Sam jesteś chory!

Nie wiesz nawet jak jest podłączony a komentujesz. Szlifując trzymam go w ręce i jakoś żyje. Zrobiłem na nim około 100 woblerków,ale skoro wiesz lepiej...

(2012/03/07 11:25)

użytkownik54091

Piotrek! Bardzo mnie ciekawi jak Ty trzymasz przy szlifowaniu taki silnik w ręku? Możesz zrobić zdjęcie?  (2012/03/07 11:53)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

piotrbiniu83

Z przyjemnością:) Jakbrachol mi odda aparat to zrobię i wrzucę fotkę (2012/03/07 13:25)

spokojny

Sam jesteś chory!

Nie wiesz nawet jak jest podłączony a komentujesz. Szlifując trzymam go w ręce i jakoś żyje. Zrobiłem na nim około 100 woblerków,ale skoro wiesz lepiej...

Kolego @piotrbiniu83 nie unoś mi się tu !!! Zobacz najpierw komu odpowiadasz i proszę Cię o trochę szacunku, Pani Ela napisała że pomysł jest chory, a nie że Ty jesteś chory? A to zmienia postać rzeczy. Czekam na oficjalne przeprosiny z Twojej strony.
Wiem co mówię bo jestem elektrykiem, możesz sobie takie eksperymenty robić ale nie proponuj tych niebezpiecznych rozwiązań młodszym kolegom, a jak proponujesz to napisz i pokaż jak uniknąć porażenia prądem OK?

(2012/03/07 13:47)

piotrbiniu83

Ok, może zrozumiałem nie tak jak trzeba, przepraszam.

Oczywiście, że ja nie proponuje tego młodszym,tylko napisałem czego ja używam dla ułatwienia sobie produkcji. Natomiast nie opisałem wogóle jak to jest podłączone i jakim celom ten silnik służy. Więc nie rozumiem jednej rzeczy - jak ktoś może krytykować pomysł kogoś jeżeli nawet nie wie na jakiej zasadzie coś działa prawda?

(2012/03/07 14:03)

piotrbiniu83

Aha jak brat odda mi aparat to nakręce iwrzuce filmik z zasadą działania (2012/03/07 14:06)

Olek

Nie było mnie pare dni - a tu wojna !?

Piotrek silnik z odkurzacza ma ok 6000 obr/min i od 1000 do 2000 W mocy- jak przy takiej liczbie obrotów rozwiązałeś problem mocowania papieru ? przecież jak coś ci odpryśnie to jesteś bez oka !!! albo bez palca. Chyba że pomyliłeś odkurzacz z jakims urządzeniem ? Nie pokazuj nikomu tego wynalazku bo bo to grozi kalectwem !!!

Po drugie - szacunek !!! chłopie do starszych kolegów bo na miejscu Pani Eli albo Heńka urwał bym Ci łeb !!! za taki tekst

Pozdrawiam i myśl co piszesz

(2012/03/07 16:28)

koksik2703

a taki silniczek od odkurzacza samochodowego sie nada czy ma takie samo dzialanie jak ten, ze tak powiem normalny. (2012/03/07 17:14)

piotrbiniu83

Kolego szacunek to do starszych ja mam. Natomiast nie lubie jak ktos mowi że mój pomysł jest chory skoro w 0% nie wie jak jest to podłączone i jego wiedza ogranicza się tylko do tego że przeczytał że takiego silnika używam.

Postaram się Wam nakręcić filmik jak go używam bo foty tego nie pokarzą jak to działa.

pozdro           

(2012/03/07 17:20)

koksik2703

moj post wzbudził wiele negatywnych emocji czuje sie winny xDD (2012/03/07 17:27)

spokojny

Ok Piotrek , przeprosiny przyjęte. Nie denerwuj się chłopie chodzi o to że napisałeś że to silnik od odkurzacza, nie napisałeś nic jak to jest zbudowane więc mając na uwadze bezpieczeństwo napisałem moją uwagę, a Pani Ela potwierdziła moje obawy.
Ale koniec tematu szlifierek z odkurzacza, Panowie nikt nie wkleja żadnych zdjęć nowych wyrobów co z Wami nic nie robicie? 
W warsztacie spławikowca potrzebne są różnego rodzaju pędzle z miękkiego włosia, ja swoje kupiłem w sklepie po 5 zł, i powiem szczerze że jestem z nich zadowolony, tylko przed użyciem trzeba je delikatnie ścisnąć kombinerkami by włoski nie wypadały przy lakierowaniu. (2012/03/07 18:27)

spokojny

Mój warsztacik, wklejam zdjęcie tak jak obiecałem (2012/03/10 22:31)

koksik2703

Moje farbki rozcienczone rozpuszczalnikiem by sie łatwiej malowało:) (2012/03/13 15:50)

koksik2703

W taki sposób je susze. Mam tylko problem bo czasami farba ścieka mi na spód i w taki sposób zepsułem już 2 spławiki musze sobie inaczej zamontować styropian. (2012/03/13 15:51)