Zaloguj się do konta

Miejsce nęcenia kulkami

utworzono: 2011/04/16 09:15
JacekLbn

Witam. Sondowałem wczoraj dno na swoim zbiorniku. Wszędzie gdzie łapie jest muł. Znalazłem jedno płytsze miejsce na środku z pasem 3/2 twardego mułu w którym kulki  nie zapadają się w muł. Metr od tego miejsca jest rów głębszy o 20 cm.  Co o tym myślicie ?? Karmić tam ??
[2011-04-16 09:15]

spines21

tak [2011-04-16 09:21]

adrianek19921

oczywiście. [2011-04-16 09:49]

greyhunter

Karm, karm i karm... 

W pobliżu którego miejsca wyczaiłeś twardszy spot?

[2011-04-16 10:03]

JacekLbn

Przemku zdj:) są 2 wyjścia. Na przeciw cypla mam miejsce tylko do mojego punktu przy rowie jest z 50-60m:) a z cypla mam 16 m:) tylko są potworne trzciny:) a nie chce psuć naturalnego raju rybom :) Na cyplu nikt nie siądzie bo niema wyjścia na mój punkt. A z drugiego brzegu nikt nie wywali tak zestawu. Miejsce oznaczyłem markerem. Jest jeszcze bliższa opcja spory punkt naprzeciw cypla masz na zdj. Bliżej złapałem w tym sezonie parę karpi. A dalej zaczynam dopiero przyzwyczajać rybę, wiem że tam żeruje bo widzę jak się spławia i wierci dno. Głębokość małego pola to jakieś 1,5m, większego jakiś metr  od najbardziej oddalonego skraju do 50cm najbliżej brzegu. Tylko jak będę blisko łowił zaraz znajdą się wariaci co przyjdą z wiadrami ziemniaków i kaszy. A co wtedy się stanie:) po pierwsze nie usiądę a po drugie zepsują łowisko już tak miałem. Dlatego bezpieczniej dalej rybę przyzwyczaić:) co o tym myślicie :)
[2011-04-16 10:53]

piotrcarp

najpierw obserwuj wode i wypatruj oznak żerowania i tam karm moim zdaniem lepiej na twardym dnie ale lapalem juz na grubym mule i tez byly brania niema reguły cierpliwosc i obserwacja wody to podstawa mozesz necic dwa miejsca i zobaczysz gdzie bedzie wiecej bran
[2011-04-17 00:03]

greyhunter

Racja z tymi ziemniakami...nęć i oczekuj... ja w tą niedzielę próbowałem łowić na granicy wyrzutu, karp chodził w takim atolu z roślin ... ale brań z gruntu nie było... w końcu, chyba zacznę wywozić zestaw bo od zeszłego (po podniesieniu wody na zbiorniku) roku świnki, upatrzyły sobie wypłycenie otoczone gęstą roślinnością. Póki co, w niedzielę poratowała mnie bolonka.Podobnie jak w zeszłym roku, połowy na 1,5m wodzie z grubą warstwą mułu tuż za trzcinami... Cięzki teren i małe pole manewru ale się opłaciło - 3 karpiczki po 2kg... A poza tym na stawie od rana wyszedł tylko jeden karpik gdzieś na 30 wędkarzy...

A w atolu takie 10-teczki, szkoda tylko, że nie sposób zrobić im foteczki, nie wyczekasz takiej minuteczki,  gdy w powietrzu kręcą pirueczki...

[2011-04-19 19:00]

xaha

powiem ci tak ja nece tam gdzie jest mul i łapie ryby ryba jak chce to znajdzie :D
[2011-04-19 19:34]

JacekLbn

Haha Przemku dobre:) ja zaznaczyłem markerem miejsce koło rowu i 2 miejsce na płyciźnie :) łapie non stop karpie na płyciźnie :) koło rowu nie biorą:) i nie chce mi sie wywalać tak zestawu :) na płyciźnie złapałem już z 20 karpi :)
[2011-04-19 20:06]