Miedzna zbiornik Miedzna Murowana zakaz połowu

/ 14 odpowiedzi / 3 zdjęć
Podobno został wprowadzony całkowity zakaz połowu od strony wiklinek .Macie jakies wiarygodne informacje w tym temacie .Jak dalej tak pójdzie to w końcu zbiornik zostanie całkowicie wyłączony z wędkowania .Podobno zarząd okręgu miał się zając problemem blokowanie dostępu do wody a tym czasem mamy koleiny zakaz .  
swiezy


Byłem dzisiaj sprawdzić co się dzieje .Wędkarze łowią normalnie żadny tablic i zakazów nie widziałem .Poza zakazem wstępu do lasu (2011/08/15 20:52)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

metode


mieli wybudować stanowiska ponieważ wędkarze niszczą umocnienia, takie plany mieli zimą, lecz jak to w naszym kraju pięknym bywa, po co budować, lepiej zamknąć. Zarządca zbiornika planuje wyłączyć go z wędkowania, z tego co się oriętuje jeszcze tego nie zrobił. Rozlewiska też odpadają, zakaz wstępu do lasów, tak jak kolega we wcześniejszym poście pokazał. Ostatnio obiła mi się informacja o planowanym remoncie tamy, lustro wody ma być obniżone jednak to z mało wiarogodnego zródła. Raj dla kogo?????.......sami wiecie.  (2011/08/15 21:27)

Janosik81


Ja również słyszałem o remoncie tamy, tyle że ja słyszałem z dość pewnego źródła . (2011/08/17 18:17)

swiezy


To jak jest z tym zakazem od strony wału ?Można tam łowić czy nie (2011/11/20 17:14)

metode


chyba tak, cały czas ktoś tam wędkuje. (2011/11/21 10:23)

u?ytkownik26744


Witam. Dwa tygodnie temu wraz z grupą wędkarzy, zostałem wyproszony z łowiska od strony drogi wojewódzkiej nr 726 Rawa M. - Żarnów (tzw. "wiklinki"). Strażnik społeczny za pomocą przedstawiciela WZMiUW, nakazał nam zwinąć sprzęt i zakończyć łowienie. Wg tych Panów zakaz łowienia w tym miejscu jest zabroniony na mocy - cytuję "ustawy z roku 1985". Chodziło im chyba o ustawę z dnia 18 kwietnia 1985 r. o rybactwie śródlądowym, a w niej o art. 8 ust. 1 pkt 4, ale tego już nie dopowiedziano, są to moje wnioski po przeczytaniu ww. ustawy (prawdopodobnie wał zaliczono do budowli hydrotechnicznych piętrzących wodę, nie wiem czy prawidłowo, nie znam sie na tym, może ktoś kompetentny wypowie się na ten temat). Koniec końców wg tych Panów łowić tam nie wolno, a zainteresowane strony (WZMiUW i PZW) mają uzgodnić między sobą, kto umieści tabliczki informujące o zakazie (koszty, hehehehe).  I to by było na tyle. Pozdrawiam. Robert Róg v. Buba.

(2011/11/21 19:47)

WojMatt


Tak koledzy to niestety prawda  od zeszłego tygodnia ruszają prace związane z remontem i rozpoczęły się prace przy konserwacji urządzeń hydrotechnicznych w Miedznej Murowanej. Od tygodnia jest upuszczana woda.

Stan na dzień dzisiejszy.

Brak około 1 metra wody! Jeśli ktoś planuje tam zapolować na sandacza to ostatnia chwila. Docelowa ma zostać tylko 50 hektarów! Na razie nie ma zakazu połowu. Woda jeszcze do łowienia w okolicy tamy. W płytszych obszarach zostało błoto! Nie wiem czy będą jakieś odłowy i zakaz łowienia. Z tego co słyszałem to chyba maja zrobić odłów i sprzedać ryby! Jak ktoś wie coś więcej to Proszę o  info. Opoczyńskie koła jak na razie, nie mają żadnych informacji.

Załączam kilka fotek ze stanu faktycznego na moim profilu w Galerii.

W tym sezonie nie połowimy na tym zbiorniku i znając polskie realia nie liczę na to, że poradzą sobie również z zakończeniem prac do przyszłego roku... :-((

(2014/06/17 10:49)

WojMatt


Tak koledzy to niestety prawda  od zeszłego tygodnia ruszają prace związane z remontem i rozpoczęły się prace przy konserwacji urządzeń hydrotechnicznych w Miedznej Murowanej. Od tygodnia jest upuszczana woda.

Stan na dzień dzisiejszy.

Brak około 1 metra wody! Jeśli ktoś planuje tam zapolować na sandacza to ostatnia chwila. Docelowa ma zostać tylko 50 hektarów! Na razie nie ma zakazu połowu. Woda jeszcze do łowienia w okolicy tamy. W płytszych obszarach zostało błoto! Nie wiem czy będą jakieś odłowy i zakaz łowienia. Z tego co słyszałem to chyba maja zrobić odłów i sprzedać ryby! Jak ktoś wie coś więcej to Proszę o  info. Opoczyńskie koła jak na razie, nie mają żadnych informacji.

Załączam kilka fotek ze stanu faktycznego na moim profilu w Galerii.

W tym sezonie nie połowimy na tym zbiorniku i znając polskie realia nie liczę na to, że poradzą sobie również z zakończeniem prac do przyszłego roku... :-((

(2014/06/17 10:50)

WojMatt


Tak koledzy to niestety prawda  od zeszłego tygodnia ruszają prace związane z remontem i rozpoczęły się prace przy konserwacji urządzeń hydrotechnicznych w Miedznej Murowanej. Od tygodnia jest upuszczana woda.

Stan na dzień dzisiejszy.

Brak około 1 metra wody! Jeśli ktoś planuje tam zapolować na sandacza to ostatnia chwila. Docelowa ma zostać tylko 50 hektarów! Na razie nie ma zakazu połowu. Woda jeszcze do łowienia w okolicy tamy. W płytszych obszarach zostało błoto! Nie wiem czy będą jakieś odłowy i zakaz łowienia. Z tego co słyszałem to chyba maja zrobić odłów i sprzedać ryby! Jak ktoś wie coś więcej to Proszę o  info. Opoczyńskie koła jak na razie, nie mają żadnych informacji.

Załączam kilka fotek ze stanu faktycznego na moim profilu w Galerii.

W tym sezonie nie połowimy na tym zbiorniku i znając polskie realia nie liczę na to, że poradzą sobie również z zakończeniem prac do przyszłego roku... :-((

(2014/06/17 10:54)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

adamoo85


kto chce jeszcze połowić z łódki  na Miedznie to ma czas do poniedziałku bo od 23  czerwca jest zakaz połowu ze środków pływających tak wyczytałem na http://www.pzw.org.pl/40/wiadomosci/98508/60/uwaga__zakaz_polowu_ryb_ze_srodkow_plywajacych_na_zbiorniku_wodn (2014/06/19 22:25)

WojMatt


UWAGA !!! CAŁKOWITY ZAKAZ POŁOWU RYB NA ZBIORNIKU WODNYM "MIEDZNA MUROWANA" ORAZ NA ODCINKU RZEKI WĄGLANKA

j

(2014/09/19 22:13)

WojMatt


W związku z gwałtownym i nadmiernym zrzutem wody na zbiorniku wodnym „Miedzna Murowana” (Powiat Opoczno) oraz w związku z wystąpieniem masowego śnięcia ryb, Zarząd Okręgu PZW w Piotrkowie Tryb. wprowadza całkowity zakaz amatorskiego połowu ryb wędką na całej powierzchni w/w akwenu oraz na odcinku rzeki Wąglanki - od zapory czołowej zbiornika „Miedzna Murowana” do mostu drogowego na rzece Wągalanka zlokalizowanego na drodze nr 726  w m. Wąglany.   

Zakaz amatorskiego połowu ryb wędką obowiązuje od dnia 19 września 2014 roku do odwołania.

(2014/09/19 22:14)

WojMatt


W związku z gwałtownym i nadmiernym zrzutem wody na zbiorniku wodnym „Miedzna Murowana” (Powiat Opoczno) oraz w związku z wystąpieniem masowego śnięcia ryb, Zarząd Okręgu PZW w Piotrkowie Tryb. wprowadza całkowity zakaz amatorskiego połowu ryb wędką na całej powierzchni w/w akwenu oraz na odcinku rzeki Wąglanki - od zapory czołowej zbiornika „Miedzna Murowana” do mostu drogowego na rzece Wągalanka zlokalizowanego na drodze nr 726  w m. Wąglany.   

Zakaz amatorskiego połowu ryb wędką obowiązuje od dnia 19 września 2014 roku do odwołania.



(2014/09/19 22:18)