Zaloguj się do konta

Miechowskie łowisko w parku i jego regulamin.

utworzono: 2011/06/24 09:43
maurycy2791

Miechowski Park-ostatnio  zobaczyłem w Parku miejskim wiele nowych osob wedkujących. Osoby te nie miały niezbędnego sprzętu wymaganego przez regulamin, popnadto po złowieniu ryb limitowanych nie kończyły wedkowania. Czy coś się z zmieniło w przepisach?

[2011-06-24 09:43]

granat

Witam Maurycy.Nie napisałeś jakiego wymaganego sprzętu nie posiadali wędkarze.A z limitem to może tak było,że wędkarze wypuszczali złowione ryby mimo że miały odpowiedni wymiar.Granat.
[2011-06-24 13:45]

granat

Witam Maurycy.Nie napisałeś jakiego wymaganego sprzętu nie posiadali wędkarze.A z limitem to może tak było,że wędkarze wypuszczali złowione ryby mimo że miały odpowiedni wymiar.Granat.
PS.Myślę że punkt w regulaminie dot.zakończenia wędkowania z chwilą złowienia ryb limitowanych powinien zostac zmieniony.Myślę że wędkujemy po to aby odpocząc od szarej rzeczywistości.Myślę także że każdy wędkarz mi przyzna rację.Nie moja głowa aby tworzyc nowy regulamin,daję zarządowi to pod rozwagę.Czy nie lepiej by było,gdyby brzmiał,,Wędkarz po złowieniu limitu ryb może dalej wędkowac,lecz z chwilą złowienia ryby limitowanej wymiarowej powinien po uprzednim zmierzeniu i delikatnym wypięciu wypuścic do wody"Dobrze by było aby odnotował ten fakt w swoim rejestrze połowu ryb.

[2011-06-24 15:02]

maurycy2791

Witam, nie chodzi mi aby ścigać ludzi koło stawu. Poprostu koles ma wedke,kuku i worek na ziemniaki. Jak mu sie znudzi daje wedke kolegom i oni się bawia.Po złowieniu 2 karpi dalej wędkuje...Nie chce zanudzać ludzi moimi postami, chce aby zarząd koł coś  działał! Każdy z wędkujących zdał egzamin więc wiedze ma.......!!!!?

Pytania do zarządu;   Kiedy w końcu będzie naprawa odpływu wody ze stawu  ?

Kto z komisji zarybieniowej był przy zarybieniu piatkowym?

[2011-06-26 09:02]

maurycy2791

Nie napisałem-2 karpie ma w siadce. Słyszałem od ludzi-że czasami jest rano i wieczorem pomimo faktu ze wział komplet ryb. No ale takich to ja znam więcej. Dlatego sadze ze nawet kontrle zarządu nowych wedkujacych lub tych starszych ...... choć troche ich przestraszą.

ps. Pytania do zarządu; Kiedy w końcu będzie naprawa odpływu wody ze stawu ?

[2011-06-26 09:10]

granat

Dobrze powiedziane.,,Kontrola zarządu".tylko pytam,gdzie ten zarząd,a jeśli już jest,to dba o swoje sprawy.przecież z racji pełnienia funkcji ma prawo do kontroli wędkujących w obrębie własnego łowiska.Myślę Maurycy że przydała by się kontrola straży rybackiej,których to członków chyba mamy we własnym kole.A na koniec to chyba także mamy w naszym kole policjanta.pogadał by z kolegami po fachu aby od czasu do czasu przeszli się koło wyspy i wylegitymowali wyrywkowo.Gwarantuję że ''mięsiaży'' poznają z marszu.Myślę także że przecież branie ryb poza limitem,nazwac można kłusownictwem zalegalizowanym.Pozdrawiam granat, [2011-06-26 12:02]

granat

PS.Koledzy może mi któryś podpowie jaką przynętę zastosowac w parku.zaznaczam że jeszcze nie byłem w tym roku na rybach-trochę wstyd,i jaką w Skalbmierzu.Kukurydza i biały w tamtym roku nie zdały egzaminu.Myślę o pelecie i kulkach.Proszę doradżcie granat. [2011-06-26 12:15]

tomeks

Witam
Jest tak: przy zarybieniu był Przemek Suska z komisji zarybieniowej, ja, prezes i gospodarz koła. Zostało wpuszczone 138 kg wymiarowego karpia (tak koło 40 cm). Obowiązuje karencja po zarybieniu do soboty (02.07.211). Spining i żywiec dozwolony, poza tym jak coś to gonić z łowiska.
Co do regulaminu. Postawię sprawę przy najbliższym posiedzeniu zarządu. Zobaczymy co się da zrobić.
Co do wymaganego sprzętu nad wodą. Jeśli ktoś przychodzi po rybę, to siatka, podbierak są jak najbardziej wymagane. Nie ma tu nic do powiedzenia.
Przekazywanie komuś innemu wędki jest zabronione. Tępcie to jak widzicie.
Napiszę jeszcze w wiadomościach, ale tu już powiem. W czwartek odbędzie się czyn w Parku. Trzeba Być bo pracy dużo.
Pozdrawiam wszystkich do zobaczenia nad wodą.
[2011-06-26 12:27]

granat

Cześc o której godzinie.granat. [2011-06-26 12:37]

tomeks

Witam
Czyn w czwartek o 18-tej
[2011-06-27 20:45]

brukarz89

Witam, nie chodzi mi aby ścigać ludzi koło stawu. Poprostu koles ma wedke,kuku i worek na ziemniaki. Jak mu sie znudzi daje wedke kolegom i oni się bawia.Po złowieniu 2 karpi dalej wędkuje...Nie chce zanudzać ludzi moimi postami, chce aby zarząd koł coś  działał! Każdy z wędkujących zdał egzamin więc wiedze ma.......!!!!?

Pytania do zarządu;   Kiedy w końcu będzie naprawa odpływu wody ze stawu  ?

A ty kolego nie potrafisz zwrócić uwagi?? można w takiej sytuacji wykonać telefon do kogoś z zarządu albo nawet na policje. Raz się pogoni takiego i następnym razem się zastanowi zanim będzie robił dziadostwo
[2011-07-01 20:56]